Roon dla 59 produktów Denon i Marantz

Sound United ogłasza kompatybilność z oprogramowaniem usługi Roon dla 59 produktów Denon i Marantz

Właściciele certyfikowanych produktów Denon i Marantz mogą teraz korzystać z bogatych graficznie funkcji zarządzania muzyką Roon opartych na subskrypcji

Sound United LLC, spółka zrzeszająca marki Denon, Polk Audio, Marantz, Definitive Technology, Classé i Boston Acoustics, ogłosiła dzisiaj, że wybrane produkty Denon i Marantz otrzymają certyfikację Roon Tested. Ten certyfikat umożliwia miłośnikom muzyki płynny streaming treści z serwera Roon lub urządzeń Roon Core do 59 produktów Denon i Marantz, łącząc bogate wizualnie i łatwe w obsłudze metody odkrywania muzyki z doskonałej jakości dźwiękiem.

„Krytycznym aspektem wrażeń słuchowych jest zdobywanie wiedzy na temat ulubionych artystów, autorów piosenek i zespołów. Dzięki temu muzyka jest bardziej intymna, osobista i żywa” – stwierdził Brendon Stead, starszy wiceprezes ds. rozwoju produktów w Sound United. „W przeszłości ta intymność była zapewniana poprzez okładki albumów winyli lub płyt CD – a brakowało jej w cyfrowej muzyce online. Roon pomógł stworzyć pionierskie rozwiązanie mające na celu wprowadzenie tego typu wrażeń do świata streamingu muzyki cyfrowej. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że Denon i Marantz oferują teraz certyfikację Roon Tested, dzięki czemu nasi słuchacze mogą dowiedzieć się więcej o muzyce, którą kochają.”

Wykorzystując opisy, relacje artystów, gatunki, teksty piosenek, daty koncertów / tras koncertowych, grafiki albumów i wiele innych, Roon dodaje nowy wymiar odkrywania muzyki w bibliotekach naszych użytkowników. Dzięki połączeniu urządzeń certyfikowanych Roon Tested marek Denon i Marantz z lokalnymi cyfrowymi bibliotekami plików muzycznych i serwisami streamingowymi w wysokiej rozdzielczości, takimi jak TIDAL i Qobuz, słuchacze otrzymują uniwersalny sieciowy ekosystem muzyczny z aplikacjami serwerowymi dla Roon Nucleus, Mac, Windows i Linux. Kontrola prowadzona jest za pomocą aplikacji dla urządzeń z systemem Mac, Windows, iOS i Android, z możliwością przesyłania sygnału audio przez sieć do dowolnego urządzenia Roon Ready, Roon Tested, AirPlay™, Chromecast, Mac, Windows, iOS lub Android podłączonego do sieci.

„Cieszymy się, że mogliśmy współpracować z zespołem Sound United, aby zapewnić najlepszy możliwy interfejs Roon w dziesiątkach produktów Denon i Marantz. Niewiele marek audio może pochwalić się historią jak Denon i Marantz, a my mamy zaszczyt być częścią ich przyszłości” – powiedział Rob Darling, dyrektor strategiczny w Roon Labs.

Kolejną zaletą platformy Roon jest unikalne podejście do integracji serwisów streamingowych TIDAL i Qobuz. Teraz użytkownicy produktów Denon i Marantz mogą cieszyć się osobistymi bibliotekami plików muzycznych płynnie połączonymi z ulubionymi serwisami online w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu wyniki wyszukiwania i listy odtwarzania będą zawierać treści z obu źródeł.

Roon oferuje bezpłatny 14-dniowy okres próbny umożliwiający przetestowanie usługi. Dowiedz się więcej na Roonlabs.com

Pełna lista kompatybilnych produktów jest dostępna na stronach internetowych Denon & Marantz.


Denon – Airplay
Wzmacniacz sieciowyDenonPMA-150H
Odtwarzacz sieciowyDenonDNP-800NE
SoundbarDenonDHT-S516H
Amplituner stereoDenonDRA-800H
Głośnik bezprzewodowyDenonDENON HOME 150
Głośnik bezprzewodowyDenonDENON HOME 250
Głośnik bezprzewodowyDenonDENON HOME 350
Amplituner AVDenonAVR-S650H
Amplituner AVDenonAVR-S750H
Amplituner AVDenonAVR-S950H
Amplituner AVDenonAVR-X1400H
Amplituner AVDenonAVR-X1500H
Amplituner AVDenonAVR-X1600H
Amplituner AVDenonAVR-X1600HDAB
Amplituner AVDenonAVR-X2400H
Amplituner AVDenonAVR-X2500H
Amplituner AVDenonAVR-X2600H
Amplituner AVDenonAVR-X2600HDAB
Amplituner AVDenonAVR-X3400H
Amplituner AVDenonAVR-X3500H
Amplituner AVDenonAVR-X3600H
Amplituner AVDenonAVR-X4300H
Amplituner AVDenonAVR-X4400H
Amplituner AVDenonAVR-X4500H
Amplituner AVDenonAVR-X6300H
Amplituner AVDenonAVR-X6400H
Amplituner AVDenonAVC-X6500H
Amplituner AVDenonAVC-X8500H
Mini SystemDenonCEOL N-10

Denon – USB-DAC
Wzmacniacz zintegrowanyDenonPMA-2500NE
Wzmacniacz zintegrowanyDenonPMA-1600NE
Wzmacniacz sieciowyDenonPMA-150H

Marantz – Airplay
Przedwzmacniacz AVMarantzAV7703
Przedwzmacniacz AVMarantzAV7704
Przedwzmacniacz AVMarantzAV7705
Przedwzmacniacz AVMarantzAV8805
Amplituner AVMarantzNR1508
Amplituner AVMarantzNR1509
Amplituner AVMarantzNR1510
Amplituner AVMarantzNR1608
Amplituner AVMarantzNR1609
Amplituner AVMarantzNR1710
Amplituner AVMarantzSR5012
Amplituner AVMarantzSR5013
Amplituner AVMarantzSR5014
Amplituner AVMarantzSR6012
Amplituner AVMarantzSR6013
Amplituner AVMarantzSR6014
Amplituner AVMarantzSR7011
Amplituner AVMarantzSR7012
Amplituner AVMarantzSR7013
Amplituner AVMarantzSR8012
Mini SystemMarantzM-CR612
Wzmacniacz sieciowyMarantzPM7000N
Odtwarzacz sieciowyMarantzNA6006
Sieciowy odtwarzacz CDMarantzND8006
Amplituner stereoMarantzNR1200

Marantz USB-DAC

Odtwarzacz SACDMarantzSA-10
Odtwarzacz SACDMarantzSA-KI RUBY
Odtwarzacz SACDMarantzSA-12
Odtwarzacz CDMarantzND8006Dalszych informacji udziela:

Marcin Pikułoński

e-mail: marcin.pikulonski@horn.eu

tel: (22) 331 55 55

www.horn.pl

O technologii Roon


Roon zmienia sposób odkrywania muzyki. Zdjęcia wykonawców, opisy, biografie, recenzje, teksty piosenek, daty tras koncertowych i dane kompozytorów są automatycznie lokalizowane, a następnie łączone ze sobą, aby stworzyć multimedialny magazyn cyfrowy o Twojej kolekcji muzycznej. Roon znajduje również wszystkie te same połączenia między Twoimi osobistymi plikami a milionami utworów dostępnych w TIDAL, dzięki czemu możesz zacząć od muzyki, którą znasz, a następnie odkrywać i przeglądać nową muzykę spoza Twojej kolekcji z całego świata.


Oprogramowanie Roon Tested


Oprogramowanie Roon zapewnia niezrównaną jakość obsługi dla miłośników muzyki. Oferuje najlepszą w swojej klasie jakość dźwięku i bezproblemową integrację lokalnych treści osobistych z milionami utworów z serwisów TIDAL i Qobuz. Roon to nie tylko odtwarzacz muzyki, ale także uniwersalny sieciowy system muzyczny z aplikacjami serwerowymi dla komputerów Mac, Windows i Linux; aplikacjami sterującymi dla systemów Mac, Windows, iOS i Android; oraz sieciowy streaming audio do dowolnego urządzenia Roon Ready, Roon Tested, AirPlay™, Sonos, Mac, Windows, iOS lub Android podłączonego do sieci.


Produkty oznaczone jako Roon Tested zostały dostosowane i przetestowane zarówno przez Roon, jak i Denon & Marantz w celu zapewnienia niezawodnej kompatybilności. Roon rozpozna te urządzenia i wyśle im sygnał audio zoptymalizowany pod kątem ich możliwości. Ustawienia urządzenia w Roon są zoptymalizowane w celu poprawy jakości doznań muzycznych. Urządzenia Roon Tested są automatycznie identyfikowane i konfigurowane, bez zbędnego majstrowania przy polach wyboru i rozwijanych listach.  
 
Aby pobrać oprogramowanie Roon, odwiedź https://roonlabs.com/downloads.html

Dystrybucja w Polsce:

Horn Distribution S.A.,

ul. Kurantów 34,

02-873 Warszawa,

www.horn.pl