Rosso Fiorentino – Q21 dystrybutorem marki.

Rosso Fiorentino | Salon Q21 wyłącznym dystrybutorem marki na terenie Polski

Rosso Fiorentino – tłumacząc z włoskiego Czerwony Florentyńczyk – to przydomek jaki nadano Giovani Battista di Jacopo – XVI-wiecznemu malarzowi o rudych włosach. Tak też Francesco Rubenni – twórca marki postanowił nazwać powołaną do życia przez siebie firmę. Ma ona swoją siedzibę we Florencji – stolicy Toskanii.

RF to entuzjazm dla magii, która dzieje się za każdym razem, gdy tworzymy “brzmiącą maszynę”, to sposób na życie, to miłość do muzyki i jej zdolności do wzbudzania emocji i zbliżania ludzi.Od samego początku chciałem, aby RF różnił się od innych marek absolutną wydajnością akustyczną, wyrafinowanym kunsztem i włoską elegancją. Dzięki systemom Rosso Fiorentino chcę przekazać słuchaczom naszą kulturę, kulturę głęboko zakorzenioną we wszystkich członkach naszej firmy, opartą na wspólnej pasji do muzyki na żywo, akademickich podstawach elektroakustyki i instynktownej pogoni za elegancją.Jesteśmy firmą toskańską i z naszej historii i kultury czerpiemy inspirację dla nowych sposobów doskonalenia się. Nasze kolumny głośnikowe ucieleśniają duszę miejsca, w którym powstały. Ich brzmienie oddaje charakter naszej krainy… proste, zasadnicze, zawsze dbające o proporcje i szczegóły, stworzone po to, by trwać.”

Francesco Rubenn

Francesco i jego współpracownicy kierują się niezrównaną pasją do muzyki i elektroakustyki. Każdy nowy projekt to wyzwanie, ciągłe poszukiwanie nowych sposobów na lepsze wykonanie, ale jednocześnie nigdy nie zapominając o ostatecznym celu… emocjonalnej przyjemności słuchania muzyki.

Lubimy myśleć o naszym projekcie jako wyniku głębokiego technicznego zrozumienia działania głośników i chęci klienta do angażującego i zapierającego dech w piersiach wrażenia słuchowego.”

Projekt modeli RF jest wykonywany przez Francesco i jego współpracowników. Francesco śledzi każdy etap procesu twórczego, od początkowych pomysłów po pierwsze szkice na papierze, które następnie stają się techniczne, skomputeryzowane i ostatecznie gotowe do symulacji i optymalizacji metod i procesów produkcyjnych.

Podczas odsłuchu dołącza cały zespół RF, ale to nie wszystko. Na tym etapie zaangażowanie naszych „przyjaciół” muzyków staje się naprawdę ważne. Zaangażowanie ich w strojenie naszego systemu. Nagrywanie, odsłuchiwanie, wypróbowywanie różnych rozwiązań technicznych, pozwala nam zbudować dobrze zbalansowane kolumny, które potrafią zagrać każdy rodzaj muzyki i wzbudzić w słuchaczu głębokie emocje.”

Na etapie prototypu projekt przybiera postać fizyczną i następuje długi proces pomiarów, odsłuchów i dostrajania. W tej części pracy Francesco wykorzystuje całą swoją wiedzę i pasję do modelowania dźwięku i ulepszania każdego parametru technicznego kolumny głośnikowej.

Ofertę RF otwiera model Elba serii 2 (od 8999zł/szt.), który w 2021r. zdążył zdobyć już nagrodę „Editors Choise”, kończąc na majestatycznej 4-drożnej, ważącej niemalże 165 kg Florenti (ok. 187 tys. zł/szt.).

Elba

Jak o podstawowym modelu Elba wypowiadał się właściciel firmy:

Elba, perfekcyjna kombinacja technologii i doświadczenia Rosso Fiorentino, wyrosła z potrzeby stworzenia kolumn przystępnych cenowo. Ponieważ – jak mówił Platon – piękno, sztuka i muzyka są nauczycielami życia (Etyka), wartości te powinny być wyznawane przez jak największą grupę ludzi. Dlatego też możemy powiedzieć, że Elba to „demokratyczne arcydzieło!””

Nie trzeba wybrać się do Włoch by posłuchać Elby. Wystarczy w nawigację wbić „Reymonta 12, Pabianice”.

Salon audio video Q21 – nowy dystrybutor Rosso Fiorentino chętnie umówi Cię na odsłuch. A jeżeli masz ochotę porównać Elbę ze starszym bratem Certaldo – nie ma problemu.

Na chwilę obecną RF posiada 4 serie kolumn głośnikowych: Classic (Elba), Prestige (Certaldo), Reference (Volterra, Fiesole) i Flagship (Siena, Florentia).

Volterra
Siena

Jeżeli doświadczyłeś magii Sonus Faber to Rosso Fiorentino na pewno jest tym samym „włoskim” podejściem do dobrego dźwięku w „pięknym” opakowaniu.

Pełna oferta kolumn Rosso Fiorentino znajduje się pod linkiem: https://www.q21.pl/manufacturer/rosso-fiorentino

Wyłączny dystrybutor Rosso Fiorentino na Polskę:

Salon audio-video Q21.

Pabianice, Reymonta 12.

Tel. (42) 213 01 66. www.Q21.pl