SALON Q21 ZAPRASZA – Klipsch Forte IV w najnowszej odsłonie.

Salon Q21 to jedno z niewielu miejsc w Polsce, gdzie już dzisiaj możecie posłuchać najnowszy zestaw kolumn Klipsch Forte IV.
Szczegóły w sklepie on-line | https://www.q21.pl/product/search?query=klipsch+forte+iv


Kolumny głośnikowe linii Forte zostały wprowadzone do oferty Klipsch w 1985 roku, a teraz przy okazji 75-lecia firmy, w ramach serii Heritage dostajemy ich IV edycję.

Pomimo kilku ulepszeń o najnowsze osiągnięcia w inżynierii akustycznej, model ten pozostaje stosunkowo niezmieniony od momentu powstania.

Klipsch Forte IV to konstrukcja trójdrożna z głośnikiem wysokotonowym z tubą, głośnikiem średniotonowym z tubą i 12-calowym głośnikiem niskotonowym z przodu obudowy. Z tyłu znajduje się 15-calowy pasywny radiator.Forte IV zawiera nowy średniotonowy przetwornik kompresyjny K-702, wyposażony w membranę poliamidową zapewniającą wyjątkową szczegółowość i dynamikę. Średniotonowy głosnik jest połączony ze zmodyfikowaną tubą Tractrix® – zawierającą opatentowaną technologię „Mumps”, która zapewnia równomierne rozłożenie średnich częstotliwości i większą spójność dźwięku w całym obszarze odsłuchu.

Głośnik wysokotonowy z tytanową membraną ma całkowicie nowy korektor fazowy o szerokiej dyspersji. Ogromny głośnik subbasowy o wielkości 15 ”(38 cm) działa pod wpływem ciśnienia akustycznego generowanego przez aktywny głośnik niskotonowy w celu uzyskania większej mocy i rozszerzenia basów. Rozciągnięcie basu jest możliwe dzięki umieszczonej z tyłu membranie pasywnej.Głośniki Forte umożliwiają podłączenie w systemie bi-wiringu jak i bi-amping.

Obudowa Forte IV jest nadal produkowana w USA przez rzemieślników z Hope, Arkansas. Dokładnie tak, jak to sobie wymyślił Paul W. Klipsch.W serii Heritage Klipsch stosuje tylko dopasowane do siebie drewniane forniry. Poszczególne elementy pochodzą z tego samego kawałka drewna i są precyzyjnie układane tak, by w miejscu łączenia powstało odbicie lustrzane, które ułożeniem przypomina strony książki.

Dodatkowo obudowy są starannie dopasowywane tak, by głośniki z pary były do siebie jak najbardziej zbliżone. Głośniki są parowane w fabryce jeszcze na początku produkcji, a gdy są gotowe każdy jest kontrolowany pod względem jakości i oznaczany kolejnymi numerami seryjnymi – dzięki temu kolumny Heritage opuszczają fabrykę jako skrupulatnie stworzony zestaw.


Salon audio-video Q21

Pabianice, Reymonta 12

Tel. (42) 213 01 66

www.Q21.pl