Shanling M6 i M6 Pro – nowoczesne przenośne odtwarzacze audio

Shanling M6 i M6 Pro – nowoczesne i rewelacyjnie brzmiące przenośne odtwarzacze audio

Ceny świetnie prezentujących się wizualnie, rewelacyjnie wykonanych oraz gwarantujących wysokiej jakości brzmienie przenośnych odtwarzaczy audio nie muszą przyprawiać o ból głowy. Najlepszy dowodem na to są flagowe produkty firmy Shanling, modele M6 i M6 Pro, które dodatkowo oparte zostały na zaawansowanej platformie Android.

Shanling Audio (Shenzhen Shanling Digital Technology Development Co., Ltd.) to znany gracz na rynku audio, który działa już od 1988 roku. Firma początkowo zajmowała się opracowywaniem i produkcją high-endowych wzmacniaczy Hi-Fi, wzmacniaczy mocy czy odtwarzaczy SACD/CD, ale z czasem zaczęła wykorzystywać zdobyte doświadczenie w tworzeniu urządzeń przenośnych.

Shanling szybko zdobył spore uznanie w nowym segmencie za sprawą świetnie brzmiących i konkurencyjnie wycenianych przenośnych odtwarzaczy audio, jak model M1, M2, M3 i M5. Oferta firmy została później rozszerzona i obecnie można w niej znaleźć m.in.: miniaturowe urządzenia typu DAC/AMP (UP2, UP4), autorskie słuchawki dokanałowe (ME100, ME200, ME500, ME500 PE, ME700) czy modele TWS (MTW100), jak również nowe wersje popularnych DAP-ów (M0, M2x, M5s czy Q1).

Shanling wprowadza flagowe odtwarzacze audio

Marka Shanling przed długi czas pracowała na flagowymi odtwarzaczami audio, które miały cechować się wysoką jakością wykonania i powalającym brzmieniem. Tak powstały modele M6 oraz M6 Pro, które od niedawna dostępne są oficjalnie na naszym rynku w ofercie firmy Audeos, która jest wyłącznym dystrybutorem marki Shanling Audio w Polsce.

Shanling jest przy tym producentem, który sprzeciwia się sztucznemu windowaniu cen produktów, więc opracowując nowe DAP-y (z ang. Digital Audio Player) zadbano o konkurencyjną wycenę. Model Shanling M6 może dzięki temu dostać już za 2199 zł (https://audeos.pl/pl/p/Shanling-M6-flagowy-DAP-z-2-x-AK4495SEQ-i-Android-OS/1071), a wersja M6 Pro dostępna jest za 3699 zł (https://audeos.pl/pl/p/Shanling-M6-Pro-flagowy-DAP-z-2-x-AK4497EQ-i-Android-OS/1126).

M6

Wytrzymałe i zaskakująco lekkie obudowy

Shanling M6 i M6 Pro to bliźniacze modele, które mają charakterystyczne obudowy z bardzo wytrzymałego stopu aluminium, który jest przy tym zaskakująco lekki. Zostały one dodatkowo specjalnie wyprofilowane na bokach, dzięki czemu świetnie dopasowują się do dłoni i można wygodnie obsługiwać je jedną ręką.

Flagowe odtwarzacze Shanlinga to bardzo stylowe konstrukcje z częściowo zaokrąglonymi bokami oraz warstwami hartowanego szkła 2,5D z przodu i z tyłu. M6 dostępny jest w kolorze czarnym z błyszczącym tyłem. M6 Pro ma z kolei obudowę w kolorze tytanowym i unikatowy, matowy panel szklany z tyłu, który został opracowany specjalnie dla tego modelu.

Zaawansowane funkcje dzięki platformie Android

M6 i M6 Pro są pierwszymi odtwarzaczami audio Shanlinga, które oparto na systemie Android. Umożliwia on swobodną instalację dodatkowych, w tym usług strumieniowania muzyki, jak TIDAL czy Spotify. Także w trybie offline. Firma zadbała przy tym o własną aplikację do odtwarzania dźwięku z szeregiem zaawansowanych funkcji oraz liczne optymalizacje i modyfikacje, które usprawniają obsługę audio w systemie Android.

Zastosowanie szybkiego, 8-rdzeniowego układu z linii Snapdragon firmy Qualcomm gwarantuje płynną pracę platformy, a obraz w świetnej jakości wyświetlany jest na 4,7-calowym ekranie HD firmy Sharp. Zadbano również o obsługę łączności Bluetooth z kodekami audio aptX, aptX HD i LDAC oraz Wi-Fi, co umożliwia nie tylko pobieranie aplikacji bezpośrednio na urządzenie, ale i szybkie aktualizowanie oprogramowania w trybie OTA (Over the Air).

Świetne brzmienie oraz trzy wyjścia słuchawkowe

Shanling M6 to produkt wyróżniający się świetnie wyważony i bardzo dynamicznym brzmieniem o wysokiej rozdzielczości i szczegółowości. Gwarantuje on pełne niskie tony, naturalną średnicę i górę oraz szeroką scenę. Gwarantuje to podwójny układ AK4495SEQ firmy AKM (Asahi Kasei Microdevices) oraz szereg dodatkowych komponentów, jak dwa filtry niskotonowe TI OPA1612, dwa wzmacniacze ADI AD8397 czy kondensatory firm ELNA i Panasonic.

M6 PRO

Model M6 Pro jest wariantem M6, który stworzono dla najbardziej wymagających użytkowników. Został on oparty na jeszcze nowszym, podwójnym układzie AKM AK4497EQ, a do tego ma zmodyfikowany moduł wzmacniacza, który gwarantuje do 600 mW przy 32 Ω (dla połączenia zbalansowanego). Wersję Pro charakteryzuje nieco bardziej referencyjne brzmienie o jeszcze wyższej szczegółowości, bliższej średnicy oraz większej głębi dźwięku.

Ogromną zaletą obu odtwarzaczy są aż trzy wyjścia słuchawkowe: 2,5 mm (balanced), 3,5 mm (single ended) i 4,4 mm (balanced). Użytkownicy nie muszą więc specjalnie dobierać nowych kabli do ulubionych słuchawek lub mogą swobodnie korzystać z zestawów z kablami o różnych wtykach.

Shanling M6 i M6 Pro to wyjątkowe przenośne odtwarzacze audio, którym powinni zainteresować się wszyscy fani dobrego brzmienia, którzy nie chcą wydawać kroci na nowy sprzęt. Modele te nie tylko bowiem wyróżniają się w swoich półkach cenowych, ale jakością wykonania i dźwięku mogą rywalizować z o wiele droższymi produktami.

Pełną ofertę produktów Shanling Audio można znaleźć na stronie:

https://audeos.pl/pl/producer/Shanling/67

Informacje na temat dystrybutora:

Audeos

www.audeos.pl