Nowy aktywny subwoofer Taga Harmony THUNDER SW-12

Thunder SW-12 to aktywny subwoofer z pojedynczym 12” przetwornikiem niskotonowym oraz wbudowanym wysoko prądowym wzmacniaczem i tylnym, szczelinowym portem bassreflex.

Wbudowany wzmacniacz klasy A/B dostarcza oszałamiające 350 watów mocy i charakteryzuje się wysoką wydajnością prądową co odzwierciedla się niższymi zniekształceniami, bardziej płaskim i wyrównanym pasmem przenoszenia i o wiele szybszą reakcją wzmacniacza oraz zredukowanymi szumami pracy. Wbudowany ogranicznik zniekształceń pozwala na osiągnięcie najlepszych osiągów i bezpieczeństwa pracy wzmacniacza i przetwornika przy ekstremalnie wysokich poziomach głośności.

Nowy przetwornik niskotonowy o wadze prawie 7.5 kilograma wykorzystuje mocną membranę papierową, metalowy koszt, strukturę podwójnego magnesu oraz 65 mm cewkę co pozwala na większą amplitudę pracy jak również szybszą reakcję na wszelkie zmiany w sygnale audio.

Wszystkie wejścia wykorzystują solidne, najwyższej jakości gniazda RCA z obrabianego maszynowo mosiądzu co zapewnie praktycznie bezstratną transmisję sygnału i trwałe połączenie. 

Odłączany kabel zasilania IEC pozwala na ulepszenie systemu i podniesienie jakości dźwięku w dowolnym momencie.

Subwoofer Thunder SW-12 dostarcza mocny, głęboki bas z oszałamiającą definicją, lokalizacją i dynamiką, która dotąd nie była osiągana w tym pułapie cenowym.

SPECYFIKACJE:

Konstrukcja: Subwoofer aktywny, 1 przetwornik

Obudowa TLIE

Moc wzmacniacza: 350W RMS

950W szczytowa moc dynamiczna

Klasa A/B, THCA

Pasmo przenoszenia: 30Hz – 200Hz (±3dB)

Bassreflex: Pojedynczy, tylny, szczelinowy

Przetwornik niskotonowy: 305 mm (12”), membrana papierowa

THAW, TSAC

6ohm

Odcięcie filtra zwrotnicy: 30Hz – 150Hz (płynna)
Regulacja fazy: 0°, 180°
Złącza wejściowe: 1 x Low Input (L/R)

1 x SUB (LFE)
Funkcje / wyposażenie: Auto Wł. / Wył.

Pojedynczy kabel subwooferowy RCA-RCA

Wymienny kabel zasilania IEC

Zasilanie / zużycie energii: 220V-240V 50/60Hz, 450W
Wymiary (W x S x G): 50 x 41 x 49.6 cm (z maskownicą i nóżkami)
Waga: 34.5 kg / szt.

Rezerwujemy prawo do zmiany szczegółów specyfikacji bez powiadomienia w celu poprawy parametrów technicznych.

TECHNOLOGIA

OBUDOWA

Obudowa, jakość użytych materiałów, a przede wszystkim jej konstrukcja mają ogromny wpływ na brzmienie.

Udoskonaliliśmy technologię TLIE (Taga Low Interference Enclosures), by zwiększyć sztywność obudowy i zminimalizować niechciane zakłócenia i rezonanse.

Obudowy TLIE są stworzone z wysokiej gęstości i jakości płyt MDF oraz stoją na stabilnych nóżkach, które zapewniają odpowiednią izolację od podłoża.

Ścięte górne krawędzie boczne nie tylko wyglądają nowocześnie i atrakcyjnie, ale działają w celu obniżenia niepożądanych wibracji, dyfrakcji lub turbulencji, które mogą negatywnie wpływać na jakość dźwięku.

Akustyczny materiał wygłuszający użyty wewnątrz obudowy eliminuje problem wewnętrznych fal stojących.

Starannie dobrane wysokiej jakości wykończenia winylowe są bardzo trwałe, eleganckie, imitują naturalną strukturę drewna i są bardzo przyjemne w dotyku. Wykończenia z winylu są starannie wykonane oraz nakładane na obudowy przy użyciu precyzyjnych maszyn zapewniających najlepsze efekty.

PRZETWORNIK NISKOTONOWY

1. Nabiegunnik

2/3. Dwa powiększone magnesy          

4. Płyta nabiegunnikowa

5. Miedziane zaciski przyłączeniowe

6. TSAC sztywny metalowy kosz poddany powierzchniowej anodyzacji

7. 65 mm cewka i uzwojenie miedziane

8. Resor

9. Papierowa membrana z gumowym zawieszeniem

10. Papierowa kopułka przeciwpyłowa

11. Uszczelka

THAW – Taga High Amplitude Woofer (przetwornik basowy o rozszerzonym wychyle) oferuje zwiększenie wychylenia membrany, czego rezultatem jest większa szybkość oraz zasięg. Bas jest szybki, mocny, niski i dynamiczny.

TSAC – Taga Super Air Cooling (system chłodzenia powietrzem) użyty w głośniku basowym pozwala na szybsze i bardziej efektywne odprowadzenie

ciepła pozwalając osiągać większe poziomy mocy i głośności.

BASSREFLEX

Wysokiej prędkości szczelinowy port o niskich turbulencjach zapewnia wyjątkowe rozproszenie niskich  częstotliwości i jest umieszczony blisko podłogi.

WZMACNIACZ

THCA – Taga High Current Amplifier (wysokoprądowy wzmacniacz) zapewnia potężną czystą moc. Powiększony, wysokiej wydajności radiator zapewnia szybsze odprowadzanie ciepła, zwiększając efektywność i zasięg wzmacniacza.

Wzmacniacz wykorzystuje bardzo dobrze zaprojektowane rozmieszczenie układów i wysokiej jakości komponenty w celu zapewnienia trwałości i najwyższej jakości basu.

Zintegrowany limiter utrzymuje najlepszą wydajność i bezpieczną pracę wzmacniacza i przetwornika niskotonowego nawet przy bardzo wysokich poziomach głośności.

Wysokiej jakości, audiofilski, cichy transformator toroidalny o mocy 450 watów zapewnia stabilną energię dostępną na wszystkich poziomach mocy.

Więcej informacji o TAGA Harmony i jej produktach: www.TagaHarmony.com

Dystrybucja w Polsce:
Polpak Poland sp. z o.o.
Al. Jerozolimskie 333A
05-816 Reguły k/Warszawy

www.TagaHarmony.com

http://www.polpak.com.pl/