TAK BYŁO -“Audiofilskie Czwartki AudioMuzoFans” 29-02 – fotorelacja

Spotkanie “Audiofilskie Czwartki AudioMuzoFans” odbyło 29-02-2024 w Tubis Studio, które znajduje się na ul. Żniwnej 4/8 w Łodzi.

Organizator AudioMuzoFans
Współorganizatorzy Audiofast i Tubis Studio

W czasie spotkania posłuchaliśmy High-endowego zestawu audio, o którym niezwykle ciekawie opowiedział właściciel firmy Audiofast Jarosław Orszański.

Prezentowany zestaw:

– zestawy głośnikowe Wilson Audio Sabrina X
– wzmacniacz zintegrowany AYRE model EX-8 z przetwornikiem DAC i streamerem Roon Ready
– serwer Roon Grimm Audio MU1
– okablowanie Shunyata Research

Dodatkowo gościem specjalnym był znany łódzki muzyk jazzowy Maciej Tubis, który oprócz opowieści o swojej twórczości i najnowszych planach płytowych, zagrał również kilka utworów na fortepianie. Uwierzcie mi – to było wręcz mistyczne doznanie – oprócz wirtuozerii Macieja, idealnie zaadoptowana akustycznie sala dały mistrzowskie wrażenie.

* Maciej Tubis – pianista, który swój unikalny styl wykreował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio. Pianista poszukujący, który nie stroni od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Ten wykształcony klasycznie pianista, zakochany w tym instrumencie i oddany wrażliwości, jaką daje solowe obcowanie z nim, wydał we wrześniu 2022 roku swoją pierwszą autorską płytę: Komeda Reflections. Muzyk obronił w łódzkiej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów doktorat o wpływie muzyki klasycznej na estetykę improwizacji i postanowił nagrać utwory Krzysztofa Komedy, aby zaprezentować własne poszukiwania oraz wizję pianistyki solowej szerszej publiczności i fanom swojej twórczości.

Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie…

Już niedługo kolejne spotkania.

Chcecie porozmawiać o audio i muzyce ?

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK

AudioMuzoFans