TEST WIFI STREAMERA WSR-1 OD LUMIAUDIO

Ostatnio trafiło w nasze ręce malutkie pudełko, które wydaje się być w dzisiejszych czasach idealną odpowiedzią na potrzeby konsumenta. Czy małe urządzenie wielkości mydelniczki spełnia założone cele? Gdzie możemy je wykorzystać? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania w poniższej recenzji.

WSR-1_3

Urządzenie do testów dostarczyła nam firma Core Trends. Wertując stronę dystrybutora możemy zauważyć, że firma zajmuje się  dystrybucją sprzętu Hi-Fi oraz Hi-end, jednym słowem  – dla każdego coś miłego. Takie też jest prezentowane na naszych łamach urządzenie. Jest łatwe do skonfigurowania i można je zastosować wszędzie, gdzie tylko przyjdzie nam na to ochota.

.

116467356_10209880980035252_440125358_n

Budowa

Urządzenie WiFi Music – Streaming Receiver model WSR-1 wyprodukowane przez Lumiaudio, przede wszystkim zaskoczyło nas swoimi wymiarami, wagą oraz prostotą obsługi. Żaden „rocket science” nie wchodzi tutaj w grę, co zresztą znajduje swe potwierdzenie w broszurach reklamowych tegoż produktu. Do szczęścia potrzebujemy jedynie smartfona, ładowarkę mini USB 5V (niestety o to musimy zatroszczyć się sami, ponieważ producent nie dostarcza tego w pakiecie), kabelek mini jack / RCA (jedna z opcji), głośników oraz wzmacniacza. Dlaczego wspominamy, że to jedna z opcji? Wystarczy, że mamy głośniki aktywne z możliwością podłączenia ich do urządzenia za pomocą mini jack i już możemy cieszyć się naszą ulubioną muzyką. Urządzenie jest małe, poręczne i lekkie. Na tylnym panelu do dyspozycji mamy jedno gniazdo wejście mini jack, jedno wejście RJ45 (tak zwana skrętka), jedno wyjście mini jack oraz gniazdo mini USB służące do podłączenia zasilania 5V. Naszym zdaniem gniazdo ładowania oraz gniazdo wyjścia sygnału jack mogłoby być troszkę szerzej rozstawione, mieliśmy mały problem z podłączeniem wtyku jack z trochę szerszą wtyczką oraz zasilania jednocześnie. Do dyspozycji mamy też przycisk WPS, o stanie pracy urządzenia informuje nas dioda led umieszczona również na tylnym panelu. Dostępne w trzech kolorach: białym, niebieskim oraz zielonym.

Teraz do rzeczy, rozpatrzmy, jakie możliwości będziemy mieli, gdy zdecydujemy się na zakup tego malutkiego urządzenia. Postarajmy się to uporządkować i przejść przez obsługę wytłuszczając możliwości, które daje nam WSR-1.

Z adapterem łączymy się za pomocą dowolnego urządzenia smart (Tablet, komórka), przy pomocy sieci WiFi. Aby nasze urządzenie działało poprawnie musimy zainstalować aplikację producenta o dźwięcznej nazwie „Smart Sonix”, dostępnej na platformach Google play oraz App Store. Aplikacja dostępna jest dla systemów Android oraz iOS, zatem właściciele komórek / tabletów opartych na tych systemach nie będą mieli problemów z obsługą. Możemy streamować muzykę z najpopularniejszych serwisów, takich jak: Spotify, Qplay, Deezer, Melon, TuneIn, iHeartRadio oraz bezpośrednio z komórki czy też z NAS (Network Attached Storage). Co naszym zdaniem bardzo istotne, oprogramowanie, które współpracuje z limiaudio WSR-1 daje nam możliwość podłączenia aż do 60 głośników! Możemy nimi sterować z jednego urządzenia, puszczając tą samą muzykę w wielu pomieszczeniach lub różną muzykę w wielu pomieszczeniach. Formaty obsługiwane przez ten adapter to: AAC LC / LTP, HE-AACv1, HE-AACv2, AMR-NB, AMR-WB, FLAC, MP3, Vorbis, PCM/WAVE, ALAC, co potwierdza nas w przekonaniu, że jest ono bardzo uniwersalne i sprawdzi się w domu, biurze, przychodni i podczas spontanicznych imprez ze znajomymi.

40f3346d-0ff3-4891-8007-6f19848ceab6_500_500WSR-1_4

.

Podsumowanie

Produkt możemy polecić osobom, które szukają niewielkiego urządzenia, które bez problemu mogą zabrać ze sobą na wyjazd, mają potrzebę stworzenia multimedialnych pomieszczeń w swoim mieszkaniu, czy też w pracy. Dzięki swym gabarytom nie zajmie Wam dużo miejsca w plecaku, a docelowo spełni swoją funkcję.

 

Sprzęt użyty do testu         

Źródło: LumiaAudio WiFi Music Streaming Receiver WSR-1
Wzmacniacz : Baltlab Epoca III
Okablowanie sygnałowe: DIY jack – RCA
Okablowanie Głośnikowe: Eagle Cable
Listwa zasilająca: Taga Harmony PF-1000
Kable zasilające: DIY
Głośniki: Zaph Zd5

.

Specyfikacja Techniczna:

Weight:     0.12KG
Dimensions:     
116 x 95 x 22 mm (4.5″ x 3.7″ x 0.8″)
Power Input:     
Mini USB 5V
Certification:     
CE, ROHS
Multi-room Playing:     
More than 60 speakers can be combined to the same zone and play same music
Compatible with Android/iOS
Audio Input:     
1x Analog Audio Input,1x RJ45 (Broad band connection)
Audio Output:     
1x Analog Audio Output

Cena:  334 PLN

.

Dystrybucja w Polsce.

CORE trends Sp. z o.o.
ul. Sw. Franciszka 62,
93-479 Łódź

http://coretrends.pl/product/12908

http://www.coretrends.pl/

 

redakcja. audiomuzofans.pl