TEST: Yaqin MS-34D nowa ładniejsza odsłona.

W redakcji audiomuzofans.pl testowaliśmy już kilka urządzeń audio z firmy Yaqin dostarczonych przez dystrybutora na Polskę firmę 4HiFi i nigdy nie zawiedliśmy się .

Yaqin, a dokładnie Foshan Chancheng Yaqin Sound, to chińska manufaktura audio, specjalizująca się w konstrukcjach lampowych. Produkuje wzmacniacze, przedwzmacniacze i odtwarzacze CD.

Firma istnieje już ponad 20 lat, a cała produkcja wykonywana jest ręcznie.  Tym razem do testów trafiła najnowsza odsłona zintegrowanego wzmacniacza lampowego MS-34D.

BUDOWA/WYGLĄD:

Wzmacniacze Yaqina zawsze kojarzone były z dość kontrowersyjnym (czytaj. innym) wyglądem, ale w najnowszej serii możemy zaobserwować europejskie wpływy w design. Uważam, że obrany kierunek jest dobry, mamy stonowane linie bez kontrowersyjnych kształtów, powiem więcej stał się ładny, co może nam bardzo pomóc w akceptacji naszego wyboru przez drugą połówkę (partnerkę/partnera) oczywiście tylko wtedy, gdy nie podziela naszej pasji audio 🙂 co oznacza że liczy się tylko wygląd, a nie walory dźwiękowe.

① Pokrętło regulatora głośności
② Miernik VU
③ Przełącznik wyboru wejść (AUX1-3 i Bluetooth)
④ Wskaźnik opóźnienia wysokiego napięcia
⑤ Wskaźnik Bluetooth

Wrócimy do opisu wyglądu – przód dwa pokrętła, lewe (1) od poziomu głośności, prawe (3) wybór źródeł, i chyba coś co dodaje najwięcej plusów dodatnich 😉 w wyglądzie, a mianowicie analogowy wskaźnik wychyłowy umieszczony na samym środku panelu przedniego(2). Są jeszcze dwie diody, na środku wskaźnika opóźnienia wysokiego napięcia(4) i po prawej stronie od Bluetooth(5).

Tył wzmacniacza jest jak najbardziej standardowy – 3 gniazda rca i gniazda do podłączenia kolumn głośnikowych w dwóch konfiguracjach 4 i 8 omowych, jest jeszcze antena do Bluetooth i gniazdo zasilające.

Na lewym bocznym panelu umieszczono włącznik. Jest jeszcze aluminiowa klatka ochraniająca lampy lub – jak kto woli – nas przed poparzeniem.

We wzmacniaczu klasy AB 2 X 32W (8 Ω ), Push-pull circuit z auto Biasem pracują lampy, mocy EL34 x 4, lampy sterujące 12AU7 x 2, lampa w pierwszym stopniu wzmocnienia 12AX7 x 1 i lampa prostownicza 6Z4 x 1.

Yaqin 34D dysponuje Bluetooth aptxHD ( kodek aptX HD obsługuje sygnał 24 bit/48 kHz i szybkość transmisji 576 kbit/s ) co pozwala nam połączyć się bezprzewodowo w wysokiej jakości z naszymi telefonami, komputerami, tabletami itp.

Niestety jest pewien minus, czyli brak pilota – a szkoda, bo byśmy mieli kompletne urządzenie.

LAMPY ELEKTRONOWE W YAQIN MS-34D

Chcecie porozmawiać o audio i muzyce.

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK

AudioMuzoFans

BRZMIENIE:

Odsłuch zacząłem od cd – zespół jazzowy Fourplay “The best of”. Utwory z tej płyty mają dużo ciekawych smaczków, przerywników i wybrzmień. Jest jeszcze jedna charakterystyczna cecha akurat tego wydania – delikatne przejaskrawienie, ale 34D wygładza lekko górę i pozwala mi cieszyć się wspaniałą muzyką.

Lecę dalej z odsłuchem – tym razem żeński wokal Medeleine Peyroux z płyty Dreamland – muzyka jest spokojna, lekko ospała. Nasz yaqin przy tej płycie uspokaja moje nerwy skołatane codzienną gonitwą, jest błogo.

Następne płyty to winyle Piano Sketches i Grooveoberek formacji Map & Krzesimir Dębski z wydawnictwa Ac Records, co staje się już tradycją w naszych testach. Wspaniała realizacja pozwala nam na uwidocznienie wszystkich walorów i niedociągnięć wzmacniacza. I tu nastała ta chwila – wyłożenia wszystkich kart na stół – wysokie pasma bez niespodzianki, lekko stonowane, ale zupełnie nie przeszkadza to w odsłuchu. Średnica nadrabia wszystko – jest uwypuklona i słyszymy w niej wiele szczegółów – jest tam naprawdę dużo informacji podanych w należyty, sposób.

Może przestrzeń, którą generuje 34D mogłaby być trochę większa ale nie wymagajmy wszystkiego od wzmacniacza w tym pułapie cenowym.

Postanowiłem jeszcze sprawdzić lampowego przyjaciela na muzyce elektronicznej- czy nadąży za szybkością przekazu hitów z płyt Marka Bilińskiego?

Bez zaskoczenia daje radę i wbrew niektórym opiniom – wzmacniacz lampowy nadaje się do tego typu muzyki.

YAQIN 34D

PODSUMOWANIE:

Yaqin 34D jest jak cukierek z dodatkiem pikantnej papryki – z jednej strony lekko osładza górne pasma, ale równocześnie schodząc w dół odsłania pikanterię utworów. Jego nie da się nie lubić – może nie jest to wzmacniacz sensu-stricte audiofilski, ale słucha się go z dużą przyjemnością przy okazji odkrywając na nowo naszą bibliotekę muzyczną, na 34D złe realizacje jakoś brzmią lepiej. Jedyną niedogodnością jest brak pilota, ale zawsze możemy w tym również odnaleźć zaletę, jeszcze nikomu nie zaszkodził krótki spacer.

W tej kategorii cenowej Yaqina 34D jest to “Best buy”

SPRZĘT UŻYTY DO TESTU:

Źródło: CD NAD m5, DENON DVD 3910, GRAMOFON LUXMAN PD282 WKŁADKA ORTOFON 2M BRONZE z przedwzmacniaczem diy.

Dac: LAMPIZATOR AMBER 3

Wzmacniacz: AUDIO RESEARCH VSI55, TSAKIRIDIS AEOLOS PLUS

Kolumny głośnikowe: FOCAL ZOLLER SUSPENSE

Listwa zasilająca: TAGA HARMONY PF1000V2

Okablowanie: QED REFERENCE AUDIO 40, SMK,SUPRA, BOAACOUSTIC, TELLURIUM, XLO

Adaptacja akustyczna :  PANELE UNIWERSALNE FiberPRO Mega Acoustic

Stolik i podstawa pod gramofon: Alpin Line

DANE TECHNICZNE:

Moc wyjściowa:32 W × 2 (8 Ω)
Pasmo przenoszenia:10 Hz – 70 kHz (-2 dB)
Zniekształcenie:≤1%
SNR:≥90dB (A)
Czułość wejściowa:≤300mV
Maksymalne zużycie energii:≤250 W.
Impedancja obciążenia:4Ω - 8Ω
Lampy:EL34 x 4 12AU7 x 2, 12AX7 x 1, 6Z4 x 1
Waga brutto:około 25,5 kg
Waga netto:około 23 kg
Rozmiar:szerokość 400 mm, głębokość 355 mm, wysokość 220 mm

Cena detaliczna: 4100zł

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

4HiFi Sp. z o.o.
Ul Wyczółkowskiego 10
44-109 Gliwice

http://www.4hifi.pl/

redakcja: audiomuzofans.pl