The Dead Daisies – wyjątkowy koncert w Krakowie

Zapewne wszyscy, jako fani r’n’r, znamy to powiedzenie: „rock’n’roll to podróż, nie cel”. The Dead Daisies kontynuują swoją podróż z nową muzyką, trasą koncertową i przygodami. Od czasu wydania w 2013 r. albumu zatytułowanego “The Dead Daisies” ich pozycja rośnie w siłę. Wydali pięć albumów studyjnych, jeden koncertowy i jeden z coverami, zdobywając rosnącą armię fanów na całym świecie. Są chwaleni przez światowe media w czasach, gdy rock raz po raz ogłaszany jest za martwy. The Dead Daisies wystąpi w Krakowie już 9 lipca.

Grupę tworzy wprost niesamowity kolektyw muzyków. Niegdyś w The Dead Daisies grali: John Corabi, Marco Mendoza, Richard Fortus, Dizzy Reed, Tommy Clufetos, Frank Ferrer, Darryl Jones, Charley Drayton, Deen Castronovo i Jon Stevens. The Daisies dzielili scenę z największymi sławami rocka: Kiss, Guns N’ Roses, Scorpions, Aerosmith, Bad Company, Whitesnake, ZZ Top, Hollywood Vampires. W 2019 r. The Daisies rozpoczęli swój kolejny rozdział, przyjmując do grupy Glenn’a Hughesa, znanego również jako „The Voice Of Rock”. Glenn przejął główny wokal i gitarę basową, dołączając do gitarzystów Douga Aldricha i Davida Lowy’ego.

Glenn Hughes to prawdziwy oryginał, unikatowy artysta włączony do Rock And Roll Hall of Fame. Ma za sobą bogatą muzyczną historię, na którą składają się i Deep Purple, i Black Country Communion. Muzyk prowadzi także udaną karierę solową. Można by powiedzieć: „nie ma już takich rockmanów jak on”.

Na koncercie, który odbędzie się już 9 lipca w krakowskim Hype Parku zwolennicy solidnego grania mogą spodziewać się porywających, rockowych utworów, niepokornych riffów i solówek, urzekających tekstów, czyli wszystkich tych składników, które uczyniły muzykę The Daisies ponadczasową i niepodlegającą współczesnym trendom. Brzmienie The Dead Daisies jest zakorzenione w hardrockowym stylu. The Daisies to żywy, oddychający r’n’r zespół, który stale ewoluuje i wnosi nową dynamikę do klasycznego stylu. The Dead Daisies na żywo zawsze dają z siebie wszystko. Ich koncerty znane są z tego, że tworzą szczególną więź między muzykami a publicznością.

„Unspoken” był pierwszym singlem z nowego albumu „Holy Ground”. Wydany w kwietniu 2020 r. utwór zdobył uznanie mediów na całym świecie, osiągając rekordową liczbę odtworzeń na Spotify i YouTube w ciągu pierwszych dwóch tygodni od premiery. Nowy album: „Holy Ground” ukazał się w styczniu 2021 r., Zawiera jedenaście naprawdę mocnych utworów. Są to najlepsze kawałki, jakie zespół dotychczas stworzył.

Gościem specjalnym będzie krakowski zespół Voda. Zespół kojarzony z muzyką rockową zaskoczył słuchaczy już debiutem płytowym w 2015, na którym znalazły się kompozycje rozbudowane, a zarazem bezkompromisowe i energetyczne, ukazujące kierunek artystyczny, w jakim zespół podąża. W 2021 r. grupa odbyła trasę koncertową po Europie, a w 2022 r. wydała EPkę zapowiadającą najnowszy, czwarty już krążek długogrający.

Kubica Management ma zaszczyt i przyjemność organizować koncert The Dead Daisies. Wydarzenie odbędzie się 9 lipca 2022 r. w krakowskim Hype Parku (ul. Kamienna 12). Początek koncertu godz. 19.00. Bilety w cenie 130 zł dostępne na stronie: eventim.pl. Bilety kolekcjonerskie dostępne wyłącznie na stronie https://www.rockserwis.pl.

Zdjęcia: materiały prasowe organizatora.