TOMASZ PAUSZEK – „LO-FI LO-VE” PREMIERA 15 GRUDNIA

.

TOMASZ PAUSZEK – „LO-FI LO-VE”

Najnowsza płyta i jednocześnie pierwsza sygnowana j nazwiskiem autora nosi tytuł „LO-FI LO-VE” i będzie miała premierę 15 grudnia 2017 roku.

Tomasz Pauszek to pochodzący z Bydgoszczy kompozytor, producent, dyrygent, multiinstrumentalista oraz wykonawca szeroko pojętej muzyki elektronicznej. Wcześniej znany był ze swoich jednoosobowych projektów ODYSSEY i RND, a także jako jeden z członków grupy WAXFOOD.

Zaczynał jako producent muzyczny w 1999 roku natomiast debiut płytowy miał w 2001 roku z płytą SYNTHARSIS.

Do tej pory jest autorem ośmiu autorskich płyt oscylujących brzmieniowo woków klasycznej elektroniki, zahaczając nierzadko o eksperymenty dźwiękowe.

Pauszek tworzy także muzykę ilustracyjną i produkcyjną dla bibliotek muzycznych na całym świecie.

Autor o albumie mówi tak:

Ogólnie idea albumu osnuta jest wokół muzyki z pogranicza chilloutowo-ilustracyjnej. Jest to opowieść o miłości do brzmień lo-fi, do wszelkiego rodzaju trzasków winyla, brudów, szumów, brumów, starych instrumentów, syntezatorów, mellotronów i tego typu brzmień.

Te wszystkie szumy, trzaski i brudy zostały na płycie użyte w sposób umyślny ale też niebezpośredni, tzn. zostały włączone do muzyki na zasadzie rytmicznej i harmonicznej, jako uzupełnienie muzyki. Czasami są to rytmy utkane z trzasków winyla, innym razem brumy wspierające partię perkusji, partie smyczków przepuszczone przez pogniecioną taśmę magnetofonową, czy szum nadający motorykę i klimat.

Czasem też, występuje nieco nierówno zagrany rytm, tak jak w utworze z Władysławem Komendarkiem, jest to zabieg celowy, wprowadzony przez niego, nawiązujący do nagrań w latach 50-tych i 60-tych XX wieku, gdzie nie zawsze wszystkie partie ze sobą idealnie współgrały.

Te wszystkie „zanieczyszczenia” mają oddać ducha starych utworów i nostalgii

Do stworzenia tego albumu zaprosił także wielu znakomitych gości, którzy swoim talentem i doświadczeniem wspomogli jego  wizję. Są to w kolejności pojawiania się na płycie:

Thibault Cohade, Gushito, Pawbeats, Meeting By Chance (czyli Marcin Cichy z duetu Skalpel), Dagiel, Konrad Kucz, Arkadiusz Reikowski, Władysław Komendarek, Grzegorz Bojanek, ISAN.”

Album ukaże się jako wydawnictwo dwupłytowe (2CD i 2LP) nakładem wydawnictwa Audio Anatomy.

W dystrybucji Premium Sound 

Płyty do nabycia:

CD  https://www.premiumsound.pl/tomasz-pauszek-lo-fi-lo-ve-plyta-cd.html  
PŁYTA Winylowa https://www.premiumsound.pl/tomasz-pauszek-lo-fi-lo-ve-plyta-winylowa.html

AUDIO MUZO FANS poleca !!!