Triangle Borea BR10 – Najnowszy flagowiec kultowej serii Borea

Triangle Borea BR10

Najnowszy flagowiec kultowej serii Borea

BR10 to najnowszy flagowiec z kultowej, uhonorowanej nagrodą EISA serii Borea od Triangle. Kolumny wyposażone są w 8-calowe przetworniki basowe, które poszerzają pasmo przenoszenia niskich częstotliwości oraz zwiększają możliwość przenoszenia mocy, jednocześnie zachowując jakość brzmienia, z której francuski producent jest znany. Duża powierzchnia membran z włókna szklanego w połączeniu z potężnym napędem, owocują basem potężnym, szybkim i kontrolowanym.

Kolumny podłogowe BR10 mają konstrukcję trójdrożną. 25-milimetrowy głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System) i 6-calowy przetwornik średniotonowym z membraną z masy celulozowej oraz dwa 8-calowe przetworniki odpowiedzialne tylko za niskie tony.

Głośnik wprowadza nową architekturę, z oddzielnym systemem zwrotnicy i podwójnym terminalem głośnikowym do bi-wiringu lub bi-amplifikacji.

Dzięki wysokiej czułości wynoszącej 92dB, BR10 mogą być połączone z większością potężnych wzmacniaczy dostępnych na rynku. Za sprawą niezwykłej wydajności w zakresie niskich częstotliwości i obsłudze mocy wynoszącej 200W RMS, kolumny te nadają się do pomieszczeń o powierzchni większej niż 30m2.

Uniwersalność: do zestawów stereo i kina domowego

Kolumna Borea BR10 dostarcza szerokiego spektrum dźwięku, co sprawia, że jest niezwykle wszechstronna w użyciu.

Rekomendowana jest do pomieszczeń o powierzchni większej niż 30 m2, może także być używany jako fronty w konfiguracjach kina domowego.

Przetworniki 8-calowe nowej generacji

W przeciwieństwie do innych modeli z serii Borea, BR10 wyposażony jest w przetwornik niskotonowy o średnicy 8 cali. Membrana wykonana jest z włókna szklanego i połączona z potężnym napędem odpowiednim dla wysokiego obciążenia. Nowością jest konstrukcja kosza przetworników w modelu BR10, zaprojektowana pod kątem zoptymalizowania wentylacji, co skutkuje możliwością przyjęcia wysokiej mocy poprzez odpowiednie chłodzenie cewki.

Kolejną wprowadzoną nowością jest zmodyfikowane gumowe zawieszenie przetwornika, zapewniające utrzymywaną pod kontrolą odpowiedź impulsową. Głośnik zapewnia mocne uderzenie basu, pozostawiając jednocześnie miejsce dla średnich tonów (w tym wokali), co nadaje brzmieniu przestrzenności i klarowności.

Głośnik wysokotonowy z technologią EFS (Efficient Flow System)

Oparty o 25mm jedwabny przetwornik z soczewką akustyczną i firmowym korektorem fazy. System EFS redukuje efekt kierunkowości, co pozwala na stworzenie szerszego optymalnego pola akustycznego, tak aby wszystkie osoby znajdujące się w pomieszczeniu mogły czerpać jednakową przyjemność z odsłuchu. Cewka jest napędzana neodymowym magnesem z systemem chłodzenia, aby uzyskać większą stabilność przy wysokich poziomach głośności.

Głośnik średniotonowy z celulozy

Głośnik średniotonowy został przeniesiony z droższej linii Esprit EZ. Dodatkowo firma postanowiła go udoskonalić. Membrana to w dalszym ciągu stuprocentowo naturalna celuloza bez lakierowania sztucznymi specyfikami – jest to jedyny taki produkt na rynku. Czysta celuloza zapobiega jakimkolwiek podkolorowaniom w kluczowym zakresie średnich tonów, na które ludzkie ucho jest najbardziej wyczulone.

W ramach udoskonaleń poprawiono geometrię profilu membrany, aby poprawić poziom sztywności, co pozwoliło zwiększyć realne pasmo przenoszenia. Podobnie jak w Esprit głośnik średniotonowy wyposażono w zawieszenie o odwróconej fałdzie i krótkim skoku, które starannie modeluje ruch membrany, tak aby uniknąć jakichkolwiek zniekształceń przy odtwarzaniu ludzkiego głosu. Wszystko to zapewnia zdumiewający realizm i idealne wyrównanie tonalne.

Zoptymalizowana konstrukcja zwrotnicy i cztery gniazda głośnikowe

Model BR10 wprowadza do serii Borea możliwość bi-wiringu i bi-ampingu, dzięki odpowiedniej konstrukcji zwrotnicy, oferującej różne opcje podłączania kabli i wzmacniaczy. Obwód pasma niskich częstotliwości jest całkowicie odizolowany od obwodu częstotliwości średnich i wysokich.

Przy bi-wiringu stosujemy oddzielną parę przewodów dla sekcji wysokotononwej i średnioniskotonowej. Natomiast przy bi-amplingu każda z tych sekcji może być zasilana przez odrębny wzmacniacz.

BR10 jest wyposażony w cztery gniazda głośnikowe, do których odpowiedni jest niekonfekcjonowany kabel o przekroju do 4 mm2 lub kable konfekcjonowane zakończone standardowymi wtykami bananowymi.

Obudowa wyposażona w DVAS

DVAS (ang. Driver Vibration Absorption System) to autorska, unikalna technologia pochłaniania drgań firmy Triangle. Jest to system mechanicznie odsprzęgający przetworniki średnio i niskotonowe od obudowy, za pomocą wewnętrznych wzmocnień kolumny umieszczonych zaraz za magnesami przetworników. Na innowacyjny system DVAS składają się wzmocnienia wewnątrz obudowy wykonane z płyt MDF oraz pianki EVA.

Rezultatem są doskonałe doznania dźwiękowe, bez jakiejkolwiek podbarwień czy zakłóceń powodowanych przez obudowę.

Specyfikacja techniczna:


• Konstrukcja: 3-drożna

• Budowa: Pasywna (wymaga wzmacniacza)

• Przetworniki: Dynamiczne

• Głośniki wysokotonowe: 1x 1cal

• Głośniki średniotonowe: 1x 6 cal

• Głośniki niskotonowe: 2x 8 cal

• Bas-refleks: Przód

• Membrana pasywna: NIE

• Skuteczność: 92 dB

• Moc ciągła (RMS): 200W

• Pasmo przenoszenia: 30 – 22.000Hz

• Impedancja: 3 Ω / 8 Ω

• Maskownica mocowana na magnesy

• System akustycznego tłumienia obudowy DVAS

• Wymiary kolumny (szer. x wys. x gł.): 24,5 x 111 x 38 cm

• Wymiary kolumny z podstawką (szer. x wys. x gł.): 30 x 111 x 38 cm

• Wymiary opakowania (szer. x wys. x gł.): 37 x 128 x 51 cm

• Waga netto: 27 kg

• Waga brutto: 33,5 kg


Oferowane kolory: Czarny, Biały, Orzech, Jasny dąb


Gwarancja: 24 miesiące


Cena za parę (2 szt.): 7695 zł

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

RAFKO Dystrybucja

ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
tel. 85 7479757
tel. 85 7479751
tel. kom. 607266216

https://rafko.com/pl/