Tydzień otwarty z Opera Prima i Unison Research Triode 25 – RMS.pl

Tydzień otwarty z kolumnami Opera Prima i wzmacniaczem lampowym

Unison Research Triode 25

 

Połączenie tradycji dwóch marek, które cieszą swoim brzmienie już od lat 80. nie może skończyć się niepowodzeniem – szczególnie, jeśli ich korzenie mają swój początek we Włoszech. W salonie RMS.pl przybliżamy włoskie tradycje audio, z sukcesem kompletując kolumny podstawkowe Prima wywodzące się spod skrzydeł Opera Loudspeakers ze wzmacniaczem lampowym Unison Research Triode 25. Serdecznie zapraszamy na tydzień otwarty we włoskim stylu w dniach 25.03-19 – 01.04.19.

Prima (Donna) – operowa włoszka

Ta Prima Donna z pewnością zachwyci wszystkich swoim śpiewem – w końcu za jej głos odpowiadają przetworniki firmy Scanspeak, a dokładniej 6,5-calowy przetwornik średnioniskotonowy z aluminiową membraną oraz 1-calowa, miękka kopułka wysokotonowa z podwójnym magnesem i komorą dyspersyjną. Kolumny Prima zostały także wyposażone w przedni bass-reflex.

Suknia” śpiewaczki to konstrukcja wykonana z 30mm płyty MDF o lekkich krzywiznach. Zaokrąglone krawędzie pokryte zostały skórą, które – oprócz dopełniania klasycznego wizerunku – pełnią funkcję swego rodzaju uszczelki. Boki kolumn są oklejane prawdziwym, delikatnie polerowanym drewnem. Zadbano również o złącza, które wykonane zostały z pozłacanego mosiądzu. Takiego anturażu nie powstydziłaby się największa diwa.

Śpiew Unison-o

Triode 25 to wzmacniacz, który powstał z powołania: zanim zaakceptowany został jego finalny projekt, urządzenie przeszło długa i żmudną drogę konstruowania i testowania, by dorównać, a nawet przewyższyć swojego poprzednika – Triode 20.

Wzmacniacz korzysta z konstrukcji push-pull, która minimalizuje polaryzację statyczną transformatora skutkując lepszą wydajnością całej sekcji, poprawia sprawność, zmniejszając przy tym ilość generowanej energii cieplnej, a także zapewnia wyższą moc wyjściową, która w Triode 25 mierzona jest na 45W.

Aby konstrukcja push-pull działała zgodnie ze swoimi założeniami, konstruktorzy nie mogą zapomnieć o implementacji odpowiednio zaprojektowanych i dostosowanych do całego obwodu lamp. Triode 25 korzysta z modelu EL34, którego budowa zapobiega tworzeniu się zniekształceń harmonicznych.

Dopełnieniem klasycznej koncepcji wzmacniacza lampowego jest jego design, który przywodzi na myśl solidne konstrukcje sprzed lat. Przedni panel z drewna nadaje klasy, a sprytnie zasłonięte lampy mogę prezentować swoje wdzięki w pełnej okazałości bez narażenia na ich zniszczenie.

Przedstawienie czas zacząć

Jak gra włoski duet? Opera Prima i Unison Research Triode 25 otulają słuchaczy ciepłym, pełnym brzmieniem. Jak na iście operowe połączenie przystało, akustyka instrumentów, a nawet samego pomieszczenia, w którym zostały nagrane, została przeniesiona w sposób tak realistyczny, że możemy poczuć się jak widz prawdziwego spektaklu muzycznego, podziwiającego przedstawienie z najlepszych, najdroższych miejsc na widowni.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą bliżej zapoznać się z duetem włoskich konstrukcji od Opera Loudspekaers i Unison Reaserch na tydzień otwarty z kolumnami Prima i wzmacniaczem Triode 25 do salonu RMS.pl przy ulicy Hetmańskiej 33B w Białymstoku w dniach 25.03.2019 – 01.04.2019.

Na prywatne odsłuchy można umawiać się telefonicznie pod numerem 85 747 97 50 lub 607 266 304 w godzinach pracy salonu, tj. od poniedziałku do piątku 8:00 – 18:00 oraz w sobotę w godzinach 10:00 – 16:00.

Specyfikacja techniczna Opera Prima:

Konstrukcja: 2-drożna

Budowa kolumny: Pasywna (wymaga wzmacniacza)

Przetworniki: Dynamiczne

Głośniki wysokotonowe: 1x 1 cal (1x 19mm)

Głośniki średnioniskotonowe:1x 6.5 cal (165mm) aluminiowa membrana

Obudowa: przednia płyta z MDF, boki oklejane drewnem

Bas-refleks: Przód

Membrana pasywna: NIE

Impedancja: 4 Ohm

Podział pasma: 2000Hz

Skuteczność: 91dB

Moc ciągła (RMS): 70W

Uchwyty w zestawie: NIE

Pasmo przenoszenia: 40 – 20.000Hz

INNE: minimalna odległość od ściany: 30cm

Waga: 19kg

Rozpraszanie dźwięku: Klasyczne

Specyfikacja techniczna Unison Research Triode 25:

Moc ciągła (RMS): 45W

Typ: Lampowy

Klasa wzmacniacza: AB

SEKCJA AUDIO: ——

Wbudowany DAC: NIE

Przedwzm. gramofonowy: NIE

Impedancja wyjściowa: 6 Ohm

Impedancja wejściowa: 47.000 Ohm

FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA: ——

Wi-Fi: NIE

AirPlay: NIE

Bluetooth: NIE

Wejście USB DAC: NIE

WEJŚCIA/WYJŚCIA: ——

Wyjścia 2xRCA liniowe: 2

Wejścia 2xRCA liniowe: 4

Wyjście słuchawkowe: Brak

Trigger: NIE

Inne złącza: USB

Typ lamp: 2x ECC83 (12AX7)

1x ECC82 (12AU7)

4x EL34 (6CA7)

Wyjście subwooferowe: TAK podwójne

Wyjścia głośnikowe: 1 komplet

INNE: Zużycie prądu: 300W

Wysokość: 20cm

Szerokość: 30cm

Głębokość: 45cm

Waga: 20kg

Miejsce:

Sklep.RMS.pl

Hetmańska 33B

15-727 Białystok

Data:

25 marca – 01 kwietnia 2019

Zapraszamy po telefonicznym umówieniu się: 85 747 97 50.

Adres salonu lokalnego:

Sklep.RMS.pl

Hetmańska 33B

15-727 Białystok

Adres sklepu www:

sklep.rms.pl