W pełni automatyczny gramofon Pro-Ject – Automat A1.

Pro-Ject Audio Systems od momentu powstania w 1991 roku ma zawsze jeden cel: dostarczyć radość z muzyki HiFi Stereo do tak wielu ludzi, jak to tylko możliwe. Jak tego dokonujemy? Poprzez skupienie wszystkich naszych wysiłków i energii na tworzeniu najlepiej brzmiących urządzeń HiFi w możliwie najbardziej przystępnej cenie.

Dokładamy starań, by produkty Pro-Ject zawsze charakteryzowały się doskonałą jakością dźwięku, ale również chcemy, aby były łatwiejsze w instalacji i użytkowaniu dla klientów, którzy obawiają się samodzielnej instalacji i skomplikowanego użytkowania. Chcemy, by również oni mogli zanurzyć się we wspaniałym analogowym świecie winyli.

Zdaliśmy sobie sprawę, że największym życzeniem wielu klientów był gramofon AUTOMATYCZNY, właśnie ze względu na maksymalne uproszczenie obsługi.

Spowodowało to również, że wielu konkurentów weszło do branży (niektórzy ponownie), ale ich produkty były głównie wykonane z plastiku i nie oferowały jakości dźwięku, jakiej zawsze poszukiwaliśmy.

W pełni automatyczny gramofon

Pro-Ject Audio Systems jest obecnie niezwykle dumny mogąc ogłosić, że w końcu znaleźliśmy dostęp do dokładnie takiej technologii, która pozwala nam na produkcję gramofonów automatycznych bez degradacji jakości dźwięku poniżej naszych standardów.

Wykonany ręcznie w Niemczech przez tradycyjną manufakturę z bogatym doświadczeniem w produkcji gramofonów automatycznych. Niezawodna technologia jest tym, co pozwala nam dostarczyć dźwięk i filozofię Pro-Jecta do zupełnie nowej publiczności, a wraz z nią przystępne cenowo i wysokiej jakości HiFi do domów ludzi. Jest to jedyna w swoim rodzaju szansa i możliwość, która pozwala nam osiągnąć nowe szczyty w dziedzinie projektowania gramofonów automatycznych.

A wszystko zaczyna się od A1.

AUTOMAT – technologia

Posiada w pełni automatyczny start/stop, przy czym automatyka jest całkowicie odłączona i oddzielona przez cały czas trwania odtwarzania. W pełni mechaniczna automatyka jest załączana po naciśnięciu przycisku start, a ramię gramofonu jest automatycznie przesuwane do rowka prowadzącego płytę. Podczas odtwarzania, automatyka nie ma żadnego wpływu na jakość odtwarzania, a ponieważ działa ona całkowicie mechanicznie – bez potrzeby stosowania dodatkowej elektroniki – nie ma żadnego wpływu na jakość dźwięku!

Ciężka obudowa z MDF-u

W drewnianej obudowie uniknięto pustych przestrzeni, gdzie tylko było to możliwe, pozostawiając wystarczająco dużo miejsca na precyzyjne umieszczenie wszystkich wewnętrznych elementów A1. W rezultacie, ciężka masa obudowy redukuje niepożądane rezonanse do minimum i odsprzęga A1 od wpływów zewnętrznych.

Tłumiony aluminiowy talerz

Aluminiowy talerz jest w 100% wykonany w Niemczech. W trzech operacjach jest on najpierw tłoczony, gięty i per- forowany. Od wewnątrz dodawany jest pierścień tłumiący, aby zwiększyć wagę i zredukować rezonanse. W kolejnym etapie jest on obracany i precyzyjnie wyważany, aby uzyskać delikatne krawędzie i najniższe odchylenia wow i flutter. Wreszcie, otrzymuje gładką powłokę lakierniczą, dodającą całości czarnego, stylowego i czystego wyglądu A1.

Doskonała szybkość, przedwzmacniacz gramofonowy, kabel

W typowy dla Pro-Jecta sposób, silnik jest sterowany elektronicznie. Łatwe przełączanie pomiędzy 33 i 45 RPM za pomocą jednego przycisku. Wbudowany przełączalny przedwzmacniacz gramofonowy sprawia, że A1 jest niezwykle wszechstronny i pozwala na podłączenie go bezpośrednio do dowolnego wejścia liniowego lub wykorzystanie własnego przedwzmacniacza gramofonowego. A1 dostarczany jest z naszym kablem gramofonowym Connect it E. Jest to przewód typu semi-balanced, o niskiej pojemności, z doskonałym ekranowaniem, unikalny w tej klasie cenowej.

Nowe nóżki z silikonowym tłumieniem

Nowe nóżki efektywnie oddzielają gramofon od podłoża, na którym stoi, wykorzystując wewnętrzną warstwę tłumiącą z silikonu. Jest to cecha niezbędna w każdym dobrym gramofonie, ponieważ działa jako kolejny mechanizm zabezpieczający odtwarzanie płyt winylowych przed wpływem zewnętrznych zakłóceń i rezonansów.

Ultralekkie aluminiowe ramię A1 wyposażony jest w 8,3-calowe, ultralekkie aluminiowe ramię. Wraz z Ortofonem OM10, który idealnie pasuje do tej konstrukcji, otrzymujemy wyjątkowo szybką reakcję i szczegółowość w zakresie transjentów i mikrodynamiki. Mało znanym faktem jest to, że wkładki serii OM mają swoje korzenie rozwojowe i dziedzictwo w ultralekkich masach ramion tonalnych.
Siła nacisku i antyskating są fabrycznie ustawione, dzięki czemu A1 jest gotowa do pracy w trybie plug & play w ciągu kilku sekund. To sprawia, że jest on idealny zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych użytkowników, ponieważ jakość dźwięku jest przenoszona przez wszystkie audiofilskie cechy A1.

Wzmocniony włóknem węglowym antymagnetyczny headshell

Headshell jest całkowicie nową konstrukcją specjalnie dla A1. Wykonano go z polimeru wzmocnionego włóknem węglowym, co czyni go superstabilnym i sztywnym, przy zachowaniu najniższej wagi, aby idealnie współpracował z ultralekkim ramieniem. Kompozyt polimerowo-węglowy zapewnia znakomite tłumienie wewnętrznych rezonansów.

Ręcznie budowane w Niemczech

The A1 jest w pełni produkowany ręcznie w Niemczech i korzysta z dziesięcioleci doświadczeń w produkcji gramofonów. W 100% zmontowany i wyregulowany przez jednych z najlepszych inżynierów, jakich branża ma do zaoferowania.

Wszystkie poszczególne komponenty A1 są w 98-99% wykonane i wyprodukowane w Niemczech – w Fakcie i jego najbliższej okolicy. Cały region jest tak bogaty w tradycje związane z gramofonami, co skutkuje całkowicie unikalną jakością i produktami. Możemy bazować na tej tradycji i dalej ją rozwijać. Połączyć ją z technologią i pomysłami Pro-Jecta. Wyznaczyć nowe standardy w projektowaniu gramofonów automatycznych.

A1 jest początkiem nowej historii Pro-Jecta.

Horn Distribution S.A. ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa
Tel.: (22) 331 55 55| Fax: (22) 331 55 00
www.horn.eu