WYRÓŻNIENIA ROKU 2024 AUDIOMUZOFANS

Z dumą i radością chcemy podzielić się z Wami „Wyróżnieniami portalu AudioMuzoFans w roku 2024”

W roku 2024 przyznaliśmy rekomendacje, które są dla firm z branży audio ogromnym motywatorem do dalszego działania.

Jesteśmy wdzięczni naszym czytelnikom, partnerom i wszystkim, którzy wspierają naszą misję. To dzięki Wam możemy rozwijać się i dostarczać Wam najświeższe informacje ze świata audio.

Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy, że będziemy nadal pracować nad tym, aby AudioMuzoFans był Waszym ulubionym źródłem wiedzy o muzyce i dźwięku.

TEST: Revival Audio Atalante 5 – żywiołowe, angażujące

Na temat tych głośników miałem już swoje zdanie dużo wcześniej podczas odsłuchów w klubie Alembik w ramach naszych łódzkich audiofilskich spotkań i go nie zmienię. Test w bardziej komfortowych warunkach domowych potwierdził tylko moje przekonanie o uniwersalności i ogólnej muzykalności czy plastyczności dźwięku jako tych szczególnie dla mnie ważniejszych cech. Nie wątpię już w doskonały inżyniering firmy Revival i proponowaną wzorową jakość wykonania. Oczywiście akceptacja stylistyki jest kwestią gustu i tu nie narzucam swojego zdania. Co do wysterowania głośników nie jestem w stanie powiedzieć jak poradziłby sobie z nimi inny wzmacniacz niż zintegrowane lampowce jak Pier Audio, Audio Research, Line Magnetic czy Idhos, które wymieniłem w teście a które osobiście chwalę ale nie sądze, żeby przy skuteczności głośników 89dB był z tym problem biorąc pod uwagę inne poważne konstrukcje wzmacniaczy dostępne na rynku, nawet nie koniecznie ceną zbliżone do wartości „w przeliczeniu na pieniądze” testowanych głośników. Aktualna cena rynkowa Rivival Atalante 5 to trochę ponad dwadzieścia tysięcy złotych za parę. Zatem jeśli ktoś chce albo może przeznaczyć taki budżet na kolumny i zastanawia się co fajnego podpiąć do swojego wzmacniacza niech bierze poważnie pod uwagę testowane „paczki”.

TEST: Mola Mola Lupe – idealny wybór

Przedwzmacniacz gramofonowy Mola Mola Lupe oferuje wyjątkową jakość dźwięku z głębokimi, kontrolowanymi basami, naturalnymi i wyrazistymi średnimi tonami oraz krystalicznie czystymi wysokimi tonami. Scena stereo jest głęboka i holograficzna, co sprawia, że nagrania brzmią świeżo i są pełne szczegółów. Lupe wyróżnia się również zdolnością do precyzyjnego oddania dynamiki, co pozwala na wierne odtworzenie emocji zawartych w muzyce. Urządzenie jest intuicyjne w obsłudze, a możliwość precyzyjnej regulacji parametrów umożliwia dostosowanie dźwięku do indywidualnych preferencji użytkownika. To idealny wybór dla audiofilów poszukujących prawdziwego, naturalnego i dynamicznego brzmienia.

TEST: FEZZ AUDIO – ARGENTUM X10 / X20 transformatory STEP-UP

Fezz Audio Argentum X10 i X20 to prawdziwa rewolucja w świecie transformatorów step-up. Ich dźwiękowa klasa, solidność wykonania i niezrównana jakość brzmienia sprawiają, że są to produkty z najwyższej półki. Słuchanie płyt winylowych przy ich użyciu to czysta przyjemność, która wprowadza słuchacza w zupełnie nowy wymiar dźwiękowych doznań.

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego dla swojego systemu analogowego, Argentum X10 i X20 to wybór, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających audiofilów.

TEST: CAMBRIDGE AUDIO EVO ONE tu jest wszystko do słuchania.

Jeżeli szukasz czegoś co zagra ze wszystkiego, do tego podłączysz i połączysz się z prawie wszystkim nie pomijając przy tym odpowiednio dobrej jakością dźwięku to bierz Evo One. Za całkiem przystępną cenę -powyżej 6 tysięcy – masz ładny klasycznie/nowoczesny sprzęt.

CAMBRIDGE AUDIO EVO ONE tu jest wszystko co jest potrzebne do słuchania”.

TEST: SOUNDBAR KLIPSCH FLEXUS CORE 200

Za przystępną cenę otrzymujemy kompletne urządzenie, które oferuje potężny bas i całkiem klarowne wysokie tony. Dodatkowo, możemy cieszyć się dobrze zbudowaną sceną dźwiękową, a sterowanie zarówno pilotem, jak i za pomocą aplikacji, ułatwia obsługę. Urządzenie oferuje najpotrzebniejsze tryby, co pozwala w pełni delektować się ścieżkami dźwiękowymi filmów oraz dokumentów przyrodniczych w komfortowych warunkach domowych.

W bonusie dostajemy także solidne rozwiązanie do słuchania muzyki na przyzwoitym poziomie. Dla bardziej wymagających istnieje opcja dokupienia subwoofera (nie polecam jednak do mniejszych pomieszczeń) oraz dedykowanych głośników Dolby Atmos, co dodatkowo wzbogaci wrażenia dźwiękowe.

Polecamy, u nas zostaje !!!

TEST: Accuphase e-280 – lubię takie granie

Accuphase E-280 to bardzo rzetelny wzmacniacz, który zaoferuje bardzo dobrą jakość brzmienia w całym pasmie, potrafi porwać swoją dynamiką, a nawet czasem pozwoli pomyśleć, czy potrzeba coś więcej. Jasne – to podstawowy model tego producenta, ale już od samego początku oferty otrzymujemy firmowe „granie”.

TEST: UNITRA powrót do przyszłości !!!

Krótko ale treściwie (zestaw z kolumnami podstawkowymi) to jest to !!!

Redakcyjne podsumowanie zobrazujemy gwiazdkami (Cena/Wygląd/Jakość dźwięku)

Wzmacniacz zintegrowany WSH-805 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Kolumny podstawkowe ZGB-401 ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Kolumny podłogowe ZGZ-801 ⭐️⭐️⭐️⭐️

CD CSH-801 ⭐️⭐️⭐️➕

TEST: Audio Reveal Junior – dużo przyjemności z odsłuchu

Wzmacniacz Audio Reveal Junior to bardzo ciekawa propozycja dla osób chcących wejść i najpewniej zostać w świecie lamp elektronowych. Nazwałbym to bardzo bezpiecznym wejściem, ponieważ Junior pokaże barwę typową dla wzmacniaczy lampowych, a przy swoich 10 watach spokojnie napędzi zespoły głośnikowe do efektywności powyżej 88dB. Polski wzmacniacz lampowy tworzy bardzo szeroką scenę dźwiękową – dźwięki stawia raczej delikatnie, lecz bardzo pieczołowicie. Po naszemu można powiedzieć „równy chłop”.

TEST: Cambridge Audio CXN 100 – żywiołowo bez lenistwa

Cambridge Audio pokazał się z bardzo dobrej strony, bardzo duża ilość detali, która nie przeszkadzała w odbiorze. Dźwięk precyzyjny, równy i dokładny, otwarty, a przy tym wciągający. Bardzo uniwersalne granie z jakością, żywiołowo, bez lenistwa, a przy tym nie męczy.

TEST: Seria ESPRIT Eterna – dla przyjemności słuchania muzyki

Ponownie nawiążę tutaj do rysu historycznego i budowy kabli, bo wynika z tego wartościowa wiedza. Premiera komercyjnej linii produktowej Eterna wersja pierwsza (nazwana przez firmę „de la gamme G1”) była w roku 1999. Potem w 2002 r. weszła seria Lumina, a jeszcze później Gaia i Alpha /Beta dopiero w 2011. Przez następne lata pojawiały się kolejne modyfikacje, żeby w 2022, w 25 rocznicę brandu ESPRIT ujawnić światu wersję G9 (czy tą którą testowaliśmy). Z założenia konstruktora przewodniki kabli mają symetryczną strukturę, a dielektryki mają strukturę niesymetryczną. Przewodniki to miedź OFC we wszystkich modelach produktowych kabli o czystości 5N i 6N (99,9999% czystej miedzi OFC). Źródłem dostaw czystej miedzi gwarantującym spójność i jednorodność jest Japonia. Dielektryki używane do konstrukcji kabli jak podaje firma ESPRIT charakteryzują się różną twardością (twardsze jako izolacja żył), a pozostałe miękkie. Ich kombinacja w konstrukcji kabli przy zachowaniu odpowiedniej (tajemnica firmy) geometrii pozwala na uzyskanie zdecydowanie bardziej zbalansowanego dźwięku, otwartości i muzykalności. Rozwój na przełomie wielu lat produktów do testowanej aktualnie wersji G9 kabli Eterna daje do zrozumienia jak poważnie Richard Cesari traktuje swój biznes, jaką rolę odgrywa w tym pasja, jaką doświadczenie i jak mocno świadomy jest właściwego kierunku rozwoju dla uzyskania zamierzonego efektu. To pokazuje, że można sięgać dalej i dalej mimo, że inni na rynku często poprzestają na rozwiązaniach pośrednich albo wchodzą w jeszcze bardziej kosztowne konstrukcje często tylko dla uzyskania podobnego efektu końcowego. Spróbujcie tych kabli, a zobaczycie, że znajdziecie potwierdzenie dojrzałości produktu, przynależność do kategorii high-endu i uzasadnienie ceny dla przyjemności słuchania muzyki.

TEST: Usher SD-500 nie biorą jeńców

Monitory USHER SD-500 to wysokiej klasy kolumny z charakterem. Do wykorzystania ich potencjału potrzebujemy reszty toru audio z tej samej lub wyższej półki. Ich prezencja i łatwość ustawienia powodują, że w każdym pomieszczeniu będą wyglądały świetnie. Trzeba podkreślić to, że przy dobrze zestrojonym systemie nie biorą jeńców i każdy słabej jakości materiał będzie bezlitośnie obnażony, a wysoka jakość materiału muzycznego pokaże nam jak dobre to kolumny.

Moim zdaniem USHERy najlepiej brzmią w muzyce klasycznej czy Jazzowej, mocna muzyka rokowa lub elektroniczna to raczej nie do końca ich terytorium.

Rekomenduje te kolumny dla osób poszukujących wysokiej jakości monitorów…

TEST: Filtr zasilania z blokerem DC – Taga Harmony PF-1000DC

Gdy zastanawiamy się, czy warto użyć w swoim systemie filtra sieciowego? odpowiedź powinna być jednoznaczna: tak warto. Filtr Tagi może nie spowodował turbo zmian w brzmieniu systemu, ale z pewnością poprawił dynamikę i dodał więcej „czarnego tła” oraz zniwelował lekkie brumienie.

A jak przy okazji, oprócz oczyszczania sieci, pozwoli nam zabezpieczyć urządzenia przy znacznie niższej cenie niż urządzenia o podobnym zastosowaniu, to z czystym sumieniem zarekomenduje jego stosowanie.

TEST: NuPrime Stream-9 – miło posłuchać dobrej muzyki.

Streamer od Nuprime to kawał turbo dynamiki, dobrze kontrolowanego i silnego basu ale przede wszystkim fantastycznie otwarty środek pasma, plus szczegółowe tony najwyższe.

Kiedy przychodzi mi napisać recenzję doskonałego urządzenia, często wpada myśl, wokół której sformułuję podsumowanie. Tym razem zwyczajnie muszę napisać, iż mi się podobało i to bardzo.


Więcej o wszystkich wyróżnieniach https://audiomuzofans.pl/category/wyroznienia/

Chcecie porozmawiać o audio i muzyce ?

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK

AudioMuzoFans