Zestaw dCS Lina System – wykorzystaj potencjał słuchawek

Zestaw dCS Lina System – wykorzystaj absolutny potencjał swoich słuchawek

dCS Lina to fenomenalny system słuchawkowy, który powstał na bazie 35-letniego doświadczenia dCS, ich nieustannie rozwijanej innowacyjności i niestrudzonemu dążeniu do doskonałości odtwarzanego dźwięku. Bezkompromisowa 3-modułowa konstrukcja, składająca się z przetwornika cyfrowo-analogowego z odtwarzaczem sieciowym, mocnego wzmacniacza słuchawkowego i referencyjnego zegara pierwszego stopnia, tworzy kompletny cyfrowy system słuchawkowy, który pewnie radzi sobie z każdym aspektem procesu odtwarzania. Systemu dCS Lina będzie można posłuchać na tegorocznym Audio Video Show na Stadionie Narodowym, gdzie na strefie słuchawkowej zagrają razem z referencyjnymi słuchawkami planarnymi HiFiMAN HE-1000SE oraz Susvara.

Każdy element systemu dCS Lina został starannie zaprojektowany, ręcznie zamontowany w Cambridgeshire w Wielkiej Brytanii, a następnie gruntownie przetestowany, aby zapewnić najwyższy poziom jakości i niezawodności. To holistyczne podejście i obsesyjna dbałość o szczegóły to jeden z powodów, dla których urządzenia dCS zawdzięczają swoje wysublimowane brzmienie.

dCS Lina jest pierwszym systemem dCS zaprojektowanym do obsługi szerokiej gamy słuchawek, od dokanałowych IEM po referencyjne słuchawki nauszne, w tym np. bardzo wymagające słuchawki planarne, i każdorazowego zapewniania spektakularnego dźwięku i optymalnej wydajności.

Ten całkowicie nowy, unikalny projekt, którego podjął się zespół inżynierów dCS, uosabia śmiałą wizję stworzenia systemu słuchawkowego, który jest w stanie ujawnić absolutny potencjał każdych słuchawek , pełen zakres szczegółów, artyzmu i emocji. Opierając się na wypróbowanych i przetestowanych rozwiązaniach, dCS Lina łączy je z wyjątkowymi innowacjami opracowanymi specjalnie pod kątem potrzeb audiofili i słuchawkowych melomanów. Dzięki szerokiej gamie wejść i wyjść, potężnej platformie strumieniowej i elastycznym ustawieniom, zapewnia ona oszałamiające wrażenia, niezależnie od preferencji odsłuchowych, sprzętu czy gustów muzycznych.

Modułowa konstrukcja składa się z trzech wysokiej klasy komponentów, które możesz skonfigurować pod kątem najlepszego dopasowania do Twojej przestrzeni – w ułożeniu pionowym lub obok siebie.

dCS Lina Headphone Amplifier,
czyli mocny wzmacniacz słuchawkowy z systemem servo DC

dCS Lina Headphone Amplifier, to mocny wzmacniacz słuchawkowy, który dzięki zaawansowanej zbalansowanej konstrukcji, gwarantuje stałą wydajność oraz niezwykłą wierność odtwarzanego brzmienia. Niska impedancja wyjściowa zapewnia optymalny dźwięk i pozwala w pełni wykorzystać potencjał nawet najbardziej czułych słuchawek, w tym dokanałowych monitorów (IEM) i zarazem bardzo wymagających słuchawek planarnych. Dzięki bardzo niskiemu poziomowi szumów, szerokiemu zakresowi dynamiki i doskonałej liniowości, ujawni prawdziwy dźwięk i charakter Twojej muzyki.

Od rozmieszczenia komponentów wewnętrznych, poprzez projekt obwodów, elektroniki i obudowy, konstrukcja wzmacniacza słuchawkowego dCS Lina została zaprojektowana tak, by przy każdym odsłuchu zapewniać najwyższy poziom wydajności, jakości i niezawodności.

Wzmacniacz słuchawkowy dCS Lina klasy AB w połączeniu z przetwornikiem cyfrowo-analogowym dCS Lina dostarcza bezprecedensowe wrażenia odsłuchowe, jednak dzięki szerokiej gamie wejść, zbalansowanych (zbuforowanych i niezbuforowanych) oraz niezbalansowanych, dCS Lina Headphone Amplifier można używać indywidualnie z dowolnym zestawem słuchawkowym High-End. Jest kompatybilny ze źródłami cyfrowymi zarówno o wysokiej jak i niskiej impedancji.


dCS Lina Network DAC,
czyli przetwornik cyfrowo-analogowy, z odtwarzaczem strumieniowym

Lina Network DAC to zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy, z odtwarzaczem strumieniowym. Elastyczna architektura oparta o układy FPGA oraz możliwość wprowadzania nowych funkcji i ulepszeń poprzez bieżące, proste aktualizacje oprogramowania zapewniają długą żywotność oraz ponadczasową przyjemność użytkowania.

Tworząc Lina Network DAC opierano się zatem na autorskich, sprawdzonych technologii dCS, takich jak platforma sterująca Digital Processing Platform, która gwarantują wyjątkowy dźwięk i zapewniają odtwarzanie dźwięku z absolutną integralnością. Znajdziemy tu także zastrzeżony system konwersji cyfrowo-analogowej Ring DAC™ słynący z ultraszerokiego pasma, technicznej dokładności i zdolności do ujawniania zdumiewających poziomów szczegółowości w nagraniach cyfrowych. Ten unikalny komponent jest integralną częścią systemów dCS i pozostaje niezrównany pod względem swoich możliwości dźwiękowych i technicznych.


Po sukcesie systemu Bartók DAC, dCS postanowił stworzyć przetwornik DAC dedykowany systemom słuchawkowym, który pozostałby wierny najwyższej jakości utożsamianej z dCS, a jednocześnie zmniejszył swoje fizyczne gabaryty. By to osiągnąć, po raz pierwszy na świecie w branży audio zastosowano konstrukcję tzw. Flex-rigid. To prekursorskie rozwiązanie zaprojektowane przez inżynierów dCS pozwoliło wykorzystać wszystkie ściany wewnątrz aluminiowej obudowy do rozmieszczenia ponad 2000 pojedynczych komponentów obsługujących wszystkie funkcje Lina Network DAC i połączenia ich w jednym obwodzie. To nie tylko oszczędność miejsca, ale przede wszystkim niesamowicie czysta ścieżka sygnału, która jest niezbędna dla doskonałego dźwięku.

Całkowicie nowa konstrukcja elektroniczna i mechaniczna pozwoliła na rozszerzenie funkcjonalności urządzenia i nadanie mu nowej, kompaktowej i bardzo stylowej formy. W dCS Lina Network DAC wprowadzono ulepszenia opracowane dla miłośników słuchawek, takie jak np. pierwszy w historii firmy wyświetlacz z ekranem dotykowym, interfejs użytkownika oferujący łatwą nawigację.

Dzięki unikalnej wieloetapowej metodzie przetwarzania, opatentowana technologia dCS Expanse oferuje aż trzy opcje optymalizacji crossfeed i sprawia, że lewy i prawy kanał delikatnie się krzyżują, unikając wrażenia silnej separacji kanałów audio, jednocześnie zachowując w nagraniu niezbędny pogłos (co jest kluczowe, by pomóc zlokalizować dźwięki oraz ustalić poczucie przestrzeni i głębi).

Chociaż Lina Network DAC oferuje bogaty zakres funkcji, to zaprojektowany został z myślą o prostocie, wygodzie i łatwości użytkowania. Dzięki szerokiej gamie wejść i wyjść oraz spersonalizowanym filtrom, możesz cieszyć się dźwiękiem z dowolnego źródła, w dowolnym formacie, bez żadnych kompromisów, dokładnie w takiej formie jaką preferujesz. Dodatkowo aplikacja dCS Mosaic, kompatybilna z Android oraz iOS, oferuje wygodne, intuicyjne odtwarzanie muzyki z dowolnego źródła – TIDAL, Spotify, Deezer, Qobuz, radio internetowe czy Apple AirPlay. oraz zarządzanie ustawieniami urządzenia. dCS Lina Network DAC może być używany zarówno indywidualnie jak i jako część kompletnego referencyjnego systemu słuchawkowego dCS.

dCS Lina Master Clock Generator,
czyli
zegar taktujący dla przetwornika cyfrowo-analogowego DAC

dCS Lina Master Clock to wzorcowy zegar główny pierwszego stopnia, który wykorzystując dwa oscylatory kryształowe, jeden dla 44.1 kHz, a drugi dla 48 kHz, zapewnia niezwykle precyzyjne i stabilne wsparcie taktowania dla przetworników DAC, przy wszystkich formatach i częstotliwościach audio, nawet w zmiennych warunkach.

Cichy, ale nie mniej imponujący komponent systemu słuchawkowego dCS Lina, umożliwia połączenie przetwornika cyfrowo-analogowego Lina Network DAC z głównym sygnałem referencyjnym, a przy tym minimalizuje jiter i nieregularności, które mogą powodować zniekształcenia w sygnale dźwiękowym, co skutkuje znacznym wzrostem jakości dźwięku podczas przesyłania strumieniowego lub słuchania przez USB.

dCS Lina Master Clock wykorzystuje opatentowaną technologię taktowania udoskonalaną przez ponad trzy dekady istnienia dCS, zapewniając niezrównaną precyzję i długowieczność. Jako samodzielna jednostka wyprowadzona na zewnątrz przetwornika D/A, z dedykowaną obudową i odrębnym zasilaniem, zapewnia lepszą ochronę wrażliwym komponentom taktowania oraz minimalizuje ryzyko zakłóceń sygnału. Każdy oscylator kwarcowy jest dokładnie kontrolowany, by zapewnić stałą wydajność oraz integralność sygnału.

Zestaw słuchawkowy dCS Lina powstał z myślą o jak najczystszej ekspresji i dostarczeniu spektakularnych wrażeń. Każdy element projektu dCS Lina, od interfejsu z ekranem dotykowym po subtelną estetykę i smukłą, modułową formę, został starannie przemyślany i opracowany z myślą o słuchaczach korzystających ze słuchawek i chcących wydobyć z nich maksimum możliwości. Obejmuje to nie tylko funkcje zewnętrzne, ale także wewnętrzne obwody, komponenty i oprogramowanie. Unikalny pod względem projektu, dźwięku i możliwości, referencyjny system dCS Lina łączy renomowane technologie odtwarzania dCS z bogactwem innowacji opracowanych wyłącznie pod kątem potrzeb miłośników słuchawek.

Produkty dCS Lina dostępne tylko w sklep.RMS.pl

Cena:

System słuchawkowy dCS Lina 155 985zł
dCS Lina Headphone Amplifier 48 995zł
dCS Lina Network DAC 67 995zł
dCS Lina Master Clock Generator 38 995zł
dCS Lina Headphone Amplifier + dCS Lina Network DAC 116 990zł
dCS Lina Network DAC + dCS Lina Master Clock Generator 106 990zł