25 LAT ZŁOTEJ KOLEKCJI. Jedyna taka seria!

Złota Kolekcja to seria wyjątkowych albumów z najlepszą polską muzyką. Największe przeboje i najlepsze piosenki w oryginalnych wykonaniach. Albumy z serii Złota Kolekcja cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem fanów już od ponad 25 lat.

Z okazji jubileuszu Złotej Kolekcji, w ofercie Empiku pojawia się 25 longplayów w specjalnej, limitowanej wersji na złotym winyluMarek GrechutaRyszard RynkowskiJerzy Połomskizespoły Skaldowie i Breakout  to Artyści, których winylowe krążki ukazują się jako pierwsze. 

ZAMÓW WINYLE

Złota Kolekcja wzięła się stąd, że kochałem polską muzykę i nie mogłem zaleźć w sklepach dobrych albumów typu „złote przeboje” – wspomina autor i pomysłodawca serii, Tomasz Kopećówczesny Dyrektor Artystyczny i Repertuarowy wytwórni Pomaton EMI – na nielicznych płytach było tylko po 10 – 12 piosenek i to niekoniecznie „złotych”. Z kolei w archiwach Polskiego Radia i Polskich Nagrań była masa niewydanych wybitnych utworów jeszcze sprzed czasów naszej młodej firmy Pomaton – jako wydawca musiałem coś z tym zrobić…

Po roku przygotowań i rozmów, gdy udało się podpisać umowy licencyjne i otworzyły się archiwa, mogliśmy zaproponować utytułowanym Artystom najlepszy przegląd ich repertuaru w zremasterowanych wersjach na ponad 70 minutowych Albumach. Na początek w 1998 roku w serii zgodzili się „zadebiutować”: Hanna Banaszak, Ewa Bem, Stanisław Soyka, Ryszard Rynkowski, Irena Jarocka, Jerzy Połomski – bardzo dziękuję im za zaufanie, bo wtedy nie było wiadomo czy fani zechcą znowu kupować piosenki „znane i lubiane”.

Złota Kolekcja szturmem zdobyła rynek, Artyści byli zachwyceni mogąc mieć w serii swój Album. Fani polskiej muzyki pokochali serię.

Dziś po 25 latach od premiery pierwszej serii 6 Albumów, płyty Złotej Kolekcji można nadal kupić w każdym dobrym sklepie. Nie ma na rynku żadnej bogatszej serii ani na półkach z książkami, ani z filmami, ani podobnej konkurencyjnej w muzyce, albumy trafiły do Polaków na całym świecie, seria jest powszechnie rozpoznawalną i bardzo lubianą marką (otrzymała przecież swego czasu jako jedyna na rynku muzycznym znak – Teraz Polska!)
Dziś w czasach statystyk szokuje liczba kupionych blisko 5 milionów płyt (i kaset magnetofonowych na początku serii)! Ciekawe ile polskich rodzin zetknęło się z serią – mnie się wydaje, że to może być 20 milionów osób, bo rzadko ktoś mieszka sam. A może więcej?