Startuje drugi sezon wydawniczy AC Records

Co nam zaoferuje nowa odsłona sezonu wydawniczego AC Records ?

 • Ulepszona formuła Vinyl Klubu AC Records
 • Albumy wydawane co dwa miesiące
 • Wydawnictwa na kilku nośnikach: Taśmy, kasety płyty winylowe i cd
 • drugi sezon obejmował będzie 6 ściśle limitowanych tytułów (400 w wersji czarnej i 200 kolorowej)
 • cena abonamentu to 954 zł (czarne) oraz 1320 zł (kolorowe) co stanowi 80% ceny detalicznej przy zakupie poszczególnych płyt
 • klubowicze mają gwarancję najniższych numerów (na numerację ma także wpływ data przystąpienia do klubu)
 • wysyłka płyt na terenie Polski gratis
 • każdy klubowicz może w każdym momencie kupić płyty dostępne na sklepie z 15% rabatem – po kontakcie na priv. Dostępne będą także kasety w specjalnych cenach dla klubowiczów.
 • każdy klubowicz może liczyć na autograf lub dedykację na zamawianych płytach
 • UWAGA! Tylko klubowicze otrzymają winylowy singiel – niespodziankę z niepublikowanym wcześniej materiałem. Singiel ten nigdy nie pojawi się w sprzedaży, więc wkrótce stanie się dość dużym rarytasem kolekcjonerskim o bardzo małym nakładzie.
 • Zapisy do klubu możliwe do momentu ukazania się drugiej płyty w serii (ok połowa lutego).

Z najnowszych informacji pierwsza płyta Pictures” nagrany w składzie Larry KoonseDarek Oleszkiewicz i Adam Czerwiński w Los Angeles, ma być dostępna w klubie około 15 12 2020.

W następnej kolejności już szykuje się „Mozart Rocks & Swings”. Muzyka wielkiego artysty została opracowana przez wspaniałego gitarzystę i kompozytora Marcina Wądołowskiego. Absolutnie nowatorskie podejście do klasyki, przepełnione zarówno jazzowym duchem jak i ciężkimi, rockowymi brzmieniami sprawia, że wielkie dzieła wiedeńskiego klasyka zaczynają nowe, współczesne życie. Do projektu została zaproszona wybitna skrzypaczka Alicja Śmietana. Brzmienie jej instrumentu wzmacnia i wzbogaca potęgę przekazu w dwóch częściach „Requiem”.
Materiał został zarejestrowany w studio Custom 34 w pełni analogowym torze. Najwyższej klasy kultowe mikrofony, naturalna akustyka miejsca i taśma… Jeśli kochacie głębokie, pełne dynamiki i ciepła brzmienie, lubicie zatracić się w dźwiękach bez reszty, to płyta dla Was!

Kolejna pozycja to absolutny rarytas! Koncert nieżyjącego już wirtuoza fortepianu, wieloletniego członka zespołów Johna Coltrane’a: McCoy Tyner na Gdynie Summer Jazz Festiwal z 2000 roku! W składzie Charnett Moffett na basie i Al Foster na perkusji. Czy można sobie wyobrazić lepszy skład? Tyner to jeden z niewielu pianistów o wybitnie indywidualnym stylu, mający w historii jazzu swoje stałe miejsce. Jako ciekawostkę dodam, że zarejestrowany materiał jest dużo bardziej obszerny niż ilość miejsca na pojedynczym winylu. W związku z tym, planujemy wydanie Vol.2 które będzie dostępne tylko dla członków Ac Records Vinyl Club!

Jeśli chodzi o dalsze plany klubu, to zanosi się na szerszą współpracę z Gdynia Summer Jazz Festiwal. Istnieje sporo świetnie zarejestrowanych materiałów przez Radio Gdańsk. Na dzień dzisiejszy prowadzone są rozmowy z Johnem Scofieldem oraz Billem Laswellem.

Mnogość pomysłów i możliwości pozwala patrzeć w przyszłość z wielkim optymizmem! Mogę wam obiecać, że nie będzie nudy, a każde następne wydawnictwo będzie przynosiło Wam jeszcze więcej radości! Myślę że wszystkim nam jest to potrzebne w tym trudnym czasie…

Prezent od Mikołaja na Święta – DO 15 GRUDNIA 10%  ZNIŻKI NA PAKIETY 6LP Z KUPONEM ACRECORDS2020

PATRONAT MEDIALNY AudioMuzoFans

ZAPRASZAMY DO GRUPY NA FACEBOOKU AUDIOMUZOFANS