NEWS: Przedwzmacniacz Stereo Accuphase C-2300

Accuphase C-2300 – nowoczesne centrum sterowania sygnałami niskopoziomowymi

Ponad 50-letnie badania i prace w dziedzinie idealnego regulatora głośności doprowadziły japońskich pionierów w tej dziedzinie – firmę Accuphase – do opracowania bezrezystancyjnego systemu AAVA, a następnie udoskonalenia go w postaci symetrycznej, Balanced AAVA, gdzie wszystkie układy włącznie z regulatorami barwy dźwięku, zrealizowano w postaci zbalansowanej, z modułami zbudowanymi wyłącznie z elementów dyskretnych. Układ ten został zaimplementowany w najnowszym przedwzmacniaczu C-2300 klasy średniej, zastępującym w katalogu Accuphase model C-2450. Najnowszy C-2300 charakteryzuje się bardzo podobnymi gabarytami oraz – co charakterystyczne dla japońskich specjalistów od hi-endowej elektroniki – znaczącą poprawą parametrów pracy: producent deklaruje szumy własne niższe o 10 % i gwarantowany stosunek S/N na poziomie 111 dB.

C-2300 jest wyposażony w niezależne układy wzmacniające dla prawego i lewego kanału, zrealizowane na osobnych płytkach, z dedykowanymi modułami zasilania wyposażonymi w 2 x 2 kondensatory po 10 000 μF każdy. Przekazuje on pozycję do silniczka stałoprądowego umieszczonego w masywnym bloku z litego aluminium obrobionego metodą CNC. Inżynierowie, podobnie jak we wszystkich najnowszych urządzeniach Accuphase z najwyższej półki, skupili się w C-2300 na komfortowej, bezszelestnej pracy pokrętła głośności umocowanego na wałku sterującym o średnicy 8 mm i wyposażonego w mechanizm pływający ze specjalnie dobranym płynem smarnym. Oprócz tego przedwzmacniacz dysponuje przełącznikiem fazy z pamięcią dla każdego z wejść, przekaźnikami sygnału sterowanymi logicznie, a także wysokiej klasy wzmacniaczem słuchawkowym z równoległymi obwodami stopnia wyjściowego.

Producent przewiduje także możliwość zwiększenia funkcjonalności przedwzmacniacza C-2300 przez dodanie opcjonalnych modułów: z wejściami cyfrowymi i DAC-iem, lub preampem gramofonowym. Na sam koniec, jeśli słuchacz chce pobawić się brzemieniem nagrań o niezbyt satysfakcjonującej jakości, Accuphase proponuje czteropasmową korekcję barwy dźwięku, w zakresach: 40-125 Hz, 500 Hz, 2 kHz i 8-20 kHz.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

NAUTILUS

ul. Malborska 24,
30-646 Kraków
tel: 12 425 51 20
sklep@nautilus.net.pl