“ALPIN LINE”- ZDOBYWA SZCZYTY W AUDIO

“Góry to spokój, majestat, monumentalność, ogrom przestrzeni bez granic, absolut piękna – tak też odbieram muzykę. To dla niej stworzyłem stoliki, ciężkie, solidne, niewzruszone, jak góry. 
Czuję szacunek do gór, tak jak szacunek do muzyki jako formy sztuki – obie sfery łączy duchowa jedność. Ważna jest jakość usług, tak jak ważna jest jakość muzyki słuchanej przez naszych Klientów”.

cytat. Marian Tadeusz Piotrowicz 

Audiomuzofans postanowił odwiedzić nowego gracza na rynku profesjonalnych akcesorii audio – firmę “Alpin Line“, która mieści się na Dolnym Śląsku w niedużej malowniczej miejscowości Nowa Ruda. W siedzibie firmy przywitał nas sam prezes p. Tadeusz Piotrowicz, co dziwne zamiast zacząć od  prezentacji wyrobów firmy, Pan Tadeusz zaproponował zwiedzanie okolic i opowieść o swojej pasji, jaką jest ekstremalna wspinaczka wysokogórska.

Tak nam minęły pierwsze godziny wizyty, ale nie były to stracone chwile, ponieważ okolica okazała się przepiękną, malowniczą doliną wśród gór, a Pan Tadeusz wspaniałym przewodnikiem i gawędziarzem. Nietrudno zauważyć że firma została nazwana od największej miłości i pasji szefa.

W ciągu następnych godzin wizyty przystąpiliśmy do zwiedzania zakładu produkcyjnego. Zauważyliśmy, że jakość produktów Alpin Line osiąga szczyty perfekcji i dbałości o detale. I tu następuje ten moment, w którym powinniśmy napisać, czym dokładnie firma się zajmuje, czyli do sedna. Głównymi produktami są stoliki, platformy oraz standy pod głośniki.

Jak już wcześniej nadmieniliśmy, każdy element tych produktów jest wykonany wręcz perfekcyjnie, a jedne z najważniejszych elementów – czyli kolce antywibracyjne – to istne dzieła sztuki. Mieliśmy możliwość zobaczyć ile prototypów zostało wykonanych zanim otrzymano produkt docelowy i co ważne to jeszcze nie koniec – firma cały czas stara się udoskonalać swoje technologie. W związku z tym, że Alpin Line to jedna z firm p.Tadka posiadającego stolarnie, tartak, ślusarnie i jeszcze kilka firm z branży budowlanej, dział audio staje się samowystarczalny i potrafi kontrolować jakość na każdym etapie produkcji. Klient firmy otrzymuje produkt najwyżej jakości. Co jest bardzo istotne Alpin Line również wykonuje stoliki na indywidualne zamówienia, więc kształt, kolor i wymiary są ograniczone jedynie możliwościami technologicznymi i wyobraźnią klienta.

W siedzibie firmy mieści się sala prezentacyjna i odsłuchowa, a ilość zgromadzonego sprzętu audio zadowoli niejednego pasjonata. I tam spędziliśmy ostatnie chwile wizyty – przy spokojnym słuchaniu muzyki i zapoznając się z ciekawostkami technologicznymi użytymi w produktach Alpin Line.  Z racji ogromnego wrażenia, jakie zrobił na nas stolik Alpin LIne, postanowiliśmy, że na stałe zagości w naszym redakcyjnym systemie.

Tadeusz Piotrowicz Alpin LIne i Janusz Sowiński AMF 

Galeria :

Producent:

Alpin Line.

ul. Piłsudskiego 27 -29

Nowa Ruda

http://alpin-line.pl/

Do nabycia:

4HiFi Sp. z o.o.
ul.Wyczółkowskiego 10
44-109 Gliwice

http://www.4hifi.pl/

redakcja: audiomuzofans.pl