Analog Relax EX2000 – flagowa wkładka specjalistów od analogu

Analog Relax EX2000 – flagowa wkładka japońskich specjalistów od analogu

Stereofoniczna wkładka MC, charakteryzująca się firmowym patentem w postaci ręcznie wykończonego korpusu z ekskluzywnego drewna.

Tym razem wybór padł na świerk pozyskiwany w rejonie włoskiego Tyrolu Południowego, używany również do produkcji górnych paneli korpusów skrzypiec Stradivariusa. Drewno jest sezonowane i suszone w specjalnym procesie, a chassis starannie powlekane proszkowo w lekko chropowatą strukturę, z uwzględnieniem przełożenia tego typu wykończenia na jakość dźwięku. Igła to lity diament typu SC Ver.3 ze szlifem mikrokrawędziowym o różnych krzywiznach z przodu i z tyłu, oraz z dodatkowym fasetowaniem pionowym, będący udoskonaloną wersją SC, zastosowaną w modelu EX1000. Wspornik igły wykonano z tego samego materiału – został on zaprojektowany specjalnie pod kątem najnowszego modelu flagowego.

Dla przypomnienia, EX1000 dysponuje wspornikiem rubinowym. Ciekawostką jest, że w porównaniu do rozwiązań innych producentów, diamentowy wspornik EX2000 jest masywniejszy, co przekłada się na nieco cięższe i nasycone od dołu brzmienie, a także pewniejsze prowadzenie igły przy wysokich poziomach zapisu. Poziom wyjściowy EX2000 jest o 0.1 mV niższy niż w EX1000, a impedancja cewki wykonanej z najczystszej miedzi beztlenowej to 8 Ω w porównaniu do 15.

Cenę wkładki Analog Relax EX2000 ustalono na 99000 PLN.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

NAUTILUS

ul. Malborska 24,
30-646 Kraków
tel: 12 425 51 20
sklep@nautilus.net.pl