ARCAM ogłasza cztery nowe gwiazdy w swoim katalogu

Producent z Cambridge pokazał trzy nowe amplitunery AV oraz high-endowy procesor dźwięku surround

ARCAM wprowadził do swojej oferty cztery nowe urządzenia do kina domowego: AVR11, AVR21, AVR31 i AV41. To premiera najbardziej wszechstronnie wyposażonych urządzeń AV w historii firmy. Umożliwią one użytkownikom w pełni skorzystać z najnowszych technologii audiowizualnych, jednocześnie rozkoszując się porywającą muzykalnością, z której słyną projekty firmy ARCAM.

Ich specyfikacja po prostu zachwyca. Wszystkie modele obsługują 8K/60 fps; AURO-3D; Dolby Atmos; Dolby Vision; DTS:X; HDMI 2.1 z HDCP2.3 i HDR10+. Cała czwórka obsługuje również Apple Airplay2; Bluetooth z aptX HD; Google Chromecast; MQA; Spotify Connect; Roon; i TIDAL Connect. Jeśli chodzi o konwersję cyfrowo-analogową, zespół projektantów ARCAM wyposażył każdą z maszyn w dwa audiofilskie przetworniki cyfrowo-analogowe ESS9026PRO wraz z referencyjnymi regulatorami napięcia ESS. Te urządzenia są równie profesjonalne jeśli chodzi o odtwarzanie dźwięku, jak i obrazu.

Nawet jeśli dane urządzenie oferuje wszystkie najnowsze systemy przesyłania obrazu i dźwięku, to i tak największy wpływ na jakość dźwięku systemu zawsze będzie miało pomieszczenie. Aby rozwiązać ten dylemat, wraz z urządzeniami ARCAM otrzymujemy mikrofon do kalibracji pomieszczenia oraz system Dirac Live, najbardziej zaawansowane na świecie oprogramowanie do korekcji pomieszczenia. Pracując w harmonii z Dirac Live, nowe modele ARCAM zapewniają szersze pole odsłuchu, dokładną scenę dźwiękową, czystość i zrozumiałość głosów. System można dopasować do własnych preferencji. ARCAM wyposażył swoje maszyny także w Dirac Live Bass Control. Bazujący na Dirac Live, Dirac Live Bass Management automatycznie optymalizuje ustawienia niskich częstotliwości we wszystkich głośnikach.

AVR11 i AVR21 to siedmiokanałowe amplitunery AV ze wzmacniaczami pracującymi w klasie AB o mocy 7 x 85 W (wysterowane wszystkie kanały) i 7 x 110 W (wysterowane wszystkie kanały). Ich możliwości dekodowania sygnałów są ogromne. AVR11 oferuje natywną obsługę 12 kanałów, a jego starszy brat dodaje kolejne cztery kanały. AVR21 oferuje również wyjście HDMI, otwierając się w ten sposób na drugą strefę.

Zespół projektowy ARCAM wyposażył AVR31 w siedem kanałów wzmacniaczy pracujących w klasie G. W klasie G stosuje się wiele zasilaczy, podobnie jak w silniku samochodu hybrydowego, a nie tylko jedno źródło zasilania. Załóżmy, że mamy do czynienia z dynamicznym sygnałem, który wykracza poza możliwości pierwszego zasilacza. W takim przypadku stopniowo doprowadzane jest do pełnej mocy znamionowej zasilanie wtórne, w zależności od potrzeb. W rezultacie otrzymujemy potężny, wydajny prądowo flagowy amplituner AVR, który wykorzystuje dodatkową moc tylko w razie potrzeby.

AVR31

ARCAM AV41 to high-endowy procesor AV, który zapewnia niesamowite wrażenia w kinie domowym. Kolekcja logotypów na przedniej ściance mówi o jego wielu talentach, a jego tylny panel oferuje zbalansowane wyjścia XLR dla wszystkich 16 kanałów, aby zapewnić najwyższej jakości analogowe połączenie ze wzmacniaczami mocy. Zaprojektowany w tym samym reżimie, co wszystkie pozostałe urządzenia ARCAM AV, służące zarówno do odtwarzania do muzyki, jak i filmów, AV41 doskonale łączy się ze wzmacniaczami mocy, PA720, PA240 i PA410.

„Jakość audio i wideo nowej serii AVR jest po prostu spektakularna” — powiedział Jim Garrett, starszy dyrektor ds. planowania produktu i strategii w HARMAN Luxury Audio. „Połącz ją z najlepszym w swojej klasie zestawem funkcji, w tym w pełni nieskompresowanym przetwarzaniem wideo 8K HDMI i najnowszym immersyjnym dekodowaniem dźwięku, a otrzymasz wyjątkowe produkty, które nie mają sobie równych na rynku”.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Audio Center Poland

Adres:  ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków

Telefon: +48 508 590 213 | 12 265 02 85 | 12 265 02 86

http://www.audiocenter.pl

E-mail: audiocenter@audiocenter.pl