ZAPRASZAMY NA”AUDIOFILSKIE CZWARTKI” 20 KWIETNIA 2023

AudioMuzoFans oraz Sklep RMS.pl zapraszają na spotkanie pt. “AUDIOFILSKIE CZWARTKI”

20 kwietnia 2023 roku zapraszamy do Alembik Whisky & Rum Club, który znajduje się na Alei Marszałka Józefa Piłsudskiego 150/152 w Łodzi.

W trakcie comiesięcznego spotkania AudioMuzoFans posłuchamy hi-endowego brzmienia, które zaprezentuje francuski Triangle oraz słowacki Canor Audio. Będzie to wyjątkowa okazja, by na żywo posłuchać między innymi zjawiskowych kolumn Triangle Magellan Cello 40th z jubileuszowej ekskluzywnej serii wydanej na 40-lecie marki i sprawdzić jak brzmią w zestawie z referencyjnym lampowym zestawem klasy A, który tworzy Canor Audio Hyperion P1 (przedwzmacniacz stereo w czystej klasie A) oraz Virtus M1 (końcówka mocy mono 110W).

Triangle Magellan Cello 40th to perfekcyjnie dopracowane kolumny, co sprawia, że każda nuta brzmi niezwykle prawdziwie. Ich szerokie spektrum dźwiękowe w połączeniu z niezwykłą mocą zapewnia wierną reprodukcję wszystkich niuansów muzycznych.

Flagowy przedwzmacniacz lampowy w czystej klasie A – Hyperion P1, z zerowym sprzężeniem zwrotnym wyposażono w sześć lamp: 4x 6922 oraz 2x 6H30PI o ponadprzeciętnych parametrach, które zostały dobrane po dokładnej, pieczołowitej selekcji, poprzedzonej 200-godzinnym wygrzaniem. Zerowe sprzężenie zwrotne sprawia, że uzyskujemy dźwięk, który jest zachwycająco muzykalny i realistyczny.

W połączeniu z Canor Audio Virtus M1 – zupełnie nową, lampową końcówką mocy mono w czystej klasie A, która umożliwia natychmiastowe przełączanie między sprzężeniem zwrotnym a zerowym sprzężeniem zwrotnym, stworzą w Alembik spektakl, którego na pewno nie zechcesz przegapić.

Monofoniczny wzmacniacz mocy Virtus M1 zawiera transformatory wyjściowe z rdzeniem metalowym oraz transformator mocy i filtr o pojemności 3900 mF. W Virtus M1 użyto 7 lamp: 4 x KT150, 2x ECC82, 1x 12AX7.

W spotkaniu wezmą udział przedstawiciele firmy Canor Audio. Będzie można z nimi porozmawiać, dopytać o proces produkcyjny i korzenie firmy, które wiążą się z ciekawą historią o przyjaźni trzech inżynierów.

Cały system będzie spięty okablowaniem Melodika i Atlas Cables.

Całość zwieńczy koncert: Ewy Dobek & Mateusza Trandy

TRIANGLE Electroacoustique to czołowy francuski producent kolumn klasy hi-end (m. in: Megallan, Signature, Genese, Esprit, Borea) z 40 letnią tradycją. W 1980 Renaud de Vergnette założył firmę Triangle, gdyż uważał, iż głośniki będące wtedy na rynku nie odpowiadały jakością dźwięku jemu i wielu klientom. Jego celem było stworzenie głośników charakteryzujących się czystym, dynamicznym i naturalnym brzmieniem, w którym największe wymagania stawiane są średnim tonom, gdyż są żyjącym sercem muzyki. Przez wszystkie te lata marka Triangle pozostaje wierna tym początkowym założeniom i stale udoskonala swoje portfolio.

CANOR Audio to słowacki producent wysokiej jakości komponentów audio, specjalizujący się w urządzeniach lampowych. Firma zgłębia tajniki konstrukcji i technologii lampowych już od 1995 roku, z produkcją w słowackim mieście Prešov. Dobór lamp elektronowych odbywa się poprzez szczegółową selekcję za pomocą unikalnych, autorskich przyrządów pomiarowych BT-1, TTM-1 i Aladdin, a kontrola jakości urządzeń przebiega na najnowocześniejszym, analogowym sprzęcie testowym Audio Precision. Po wygrzaniu, wszystkie produkty poddawane są testom odsłuchowym.

Gorąco wszystkich zapraszamy już 20 kwietnia 2023 roku na godzinę 17 do Alembik Whisky & Rum Club.

Bardzo miło będzie nam Was wszystkich zobaczyć i porozmawiać. Zachęcamy również do zapisania się na wydarzenie na Facebooku i zaproszenie swoich znajomych.