AudioPhysic – SPARK z technologią PowerTrain

AudioPhysic – SPARK z technologią PowerTrain

Przy pomocy najnowszej wersji kolumn głośnikowych SPARK, oferujących wyjątkowo dynamiczny dźwięk oraz imponującą, niemal namacalną przestrzeń, firma Audio Physic ustanawia nowy standard dla trójdrożnych kolumn podstawkowych.

Dzięki eleganckiemu wyglądowi i zoptymalizowanej pod kątem reprodukcji dźwięku konstrukcji, głośnik SPARK wypełnia lukę pomiędzy głośnikami półkowymi i podłogowymi, oferując ogromną swobodę w ustawieniu przy równoczesnym braku kompromisów w zakresie doskonałych parametrów akustycznych. W rezultacie otrzymujemy fascynujące wrażenia odsłuchowe nawet w najbardziej wymagających pomieszczeniach.

W nowym SPARKU zastosowano najnowszą technologię Audio Physic „PowerTrain”, znaną z flagowego modelu Cardeas. Fundamentem technologii „PowerTrain” jest głośnik średniotonowy HHCM SL. Nowy przetwornik pracuje bez centrującego membranę, dolnego zawieszenia. Dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membrany niemal nie istnieje, brak jest kompresji, a przetwornik uzyskuje niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość. Dodatkowo głośnik wyposażony jest w podwójny kosz. Membrana przymocowana jest do tłumiącego rezonanse kosza z polimerów, który zaledwie w kilku punktach, łączy się z bardzo solidnym i sztywnym koszem aluminiowym do którego przymocowany jest potężny magnes. Takie rozwiązanie jeszcze mocniej polepsza selektywność i rozdzielczość reprodukowanego dźwięku. Kolumny głośnikowe SPARK posiadają nowe zoptymalizowane zwrotnice, dopasowane do współpracy z nowym głośnikiem średniotonowym.

W rezultacie najnowszy Audio Physic osiąga rozdzielczość reprodukowanego dźwięku, wcześniej nieznaną głośnikom w tej kategorii cenowej.

SPARK posiada również innowacyjny system odtwarzania najniższych basów – technologię Dual Surround.

Poza tym nowy SPARK dziedziczy inne kluczowe innowacje zastosowane po raz pierwszy w Cardeasie. Oprócz nowego przetwornika średniotonowego HHCM SL, posiada obudowę wykonaną w sprawdzonej technologii typu multi-sandwich, wewnętrzne przegrody wykonane są z płyt o zaawansowanej konstrukcji plastra miodu, a wzmocnienia z pianki ceramicznej. W zwrotnicy, w gałęzi głośnika wysokotonowego, zastosowano kondensatory ze stykiem wykonanymi ze spienionej miedzi.

Audio Physic wprowadza do sprzedaży nowy statyw głośnikowy Sherpa M, który nie tylko zapewnia doskonałe podparcie dla SPARK, ale także, dzięki specjalnie zaprojektowanym nóżkom VCF, „odsprzęga” go od podłogi. Statyw głośnikowy Sherpa M jest idealny dla wszystkich głośników półkowych i monitorowych o wadze do 20 kg.

DANE TECHNICZNE kolumn głośnikowych SPARK:

Wysokość 483 mm / 19″

Szerokość 202 mm / 7.9″

Głębokość 371 mm / 14.6″

Wymagane miejsce 202 x 430 mm / 7.9″ x 16.9″

Waga ~18kg

Rekomendowana moc wzmacniacza 30-180 W

Impedancja nominalna 4 Ohm

Pasmo przenoszenia 40 Hz – 40 kHz

Czułość 88 dB

Tweeter HHCT III

Midrange HHCM SL

Woofer 1 x 6.9″ Alu Cone

Akcesoria maskownica – szklana i materiałowa czarna

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Electronic International Commerce Sp. z o.o.

02-434 Warszawa ul. Łuki Wielkie 3/5

tel. +48 (022) 594 83 83, fax.+48 (022) 594 83 84

www.eic.com.pleic@eic.com.pl

redakcja: audiomuzofans.pl