Premiera: DAGADANA po raz pierwszy na winylu !

DAGADANA po raz pierwszy na winylu: premiera albumu „Meridian 68” na 15-lecie zespołu!

Zamów tu >>> https://records.polvinyl.pl

Wydawnictwo i tłocznia Polvinyl oraz jazzowo-folkowy zespół Dagadana połączyli siły z kultowym, niemieckim studiem Pauler Acoustics, aby na 15-lecie istnienia grupy dostarczyć słuchaczom wyjątkową brzmieniowo i wydawniczo odsłonę znakomicie przyjętego albumu „Meridian 68”.

Kolekcjonerska, dwupłytowa edycja obejmie dwa 180-gramowe LP 45 rpm, wytłoczone na czarnym winylu z materiału 100% virgin granulate. Na potrzeby tego wydania, kultowe niemieckie studio Pauler Acoustics, znane m.in. z tworzenia matryc dla Stockfish Records przygotowało zupełnie nowy mastering albumu i – wraz z zespołem – optymalną dla winylowego brzmienia kolejność utworów.

Płyta zostanie wytłoczona z matrycy w technologii DMM (Direct Metal Mastering), naciętej bezpośrednio w miedzi. Za samo tłoczenie albumu odpowiada tłocznia Polvinyl, która łączy doświadczenie niemieckiego zespołu z parkiem maszynowym znakomitych maszyn Neumann i Toolex Alpha.

O płycie „Meridian 68”

“Meridian 68” to międzynarodowy projekt polsko-ukraińskiego zespołu Dagadana, który połączył cztery kultury: polską, ukraińską, mongolską i chińską. Na krążku grupa zwraca się w stronę świeżych interpretacji ponadczasowych utworów muzyki ludowej, dostarczając bardzo ciekawych dźwięków, które brzmią unikalną fuzją jazzu, etno i elektroniki.

Plyta doczekała się znakomitych recenzji na całym świecie, była nominowana do nagrody “Fryderyk” w kategorii Album Roku: Muzyka Korzeni oraz w 2016 roku znalazła się w prestiżowym gronie 40 najlepszych na świecie krążków według Transglobal World Music Charts.

Innowacyjna wersja cyfrowa albumu

Dla fanów najwyższej cyfrowej jakości przygotowano przy współpracy z Pauler Acoustics także „digital vinyl”, czyli pakiet plików audio hi-res wzbogacony o liczne bonusy. Cyfrowa wersja albumu została przeniesiona bezpośrednio z DMM do pliku cyfrowego przy użyciu wkładki EMT Pure Black (wkładka roku 2021) zamontowanej na ramieniu EMT 929, przedwzmacniacza EMT JPA 66 i przetwornika analogowo/cyfrowego LAVRY AD 122-96 MX.

Obu wersjom towarzyszy oparty o rozwiązania blockchain Cyfrowy Certyfikat Autentyczności, który otwiera przed fanami, którzy biegle poruszają się w cyfrowym świecie, zupełnie nowe możliwości kolekcjonowania.

Zdecydowaną „wisienką na torcie” jest oprawa graficzna fizycznej wersji albumu z piękną, jubileuszową książeczką i czterema reprintami grafik z okładki, autorstwa artystki Olgi Kravchenko.

Zamów tu >>> https://records.polvinyl.pl

Preorder płyty trwa, a premiera winyla nastąpi 20 października 2023 roku.