TEST DALI KATCH – MAŁY, PORĘCZNY I Z GRACJĄ!

W czasach wszechobecnej technologii mobilnej, to była tylko kwestia czasu, gdy firmy audio zaczną wypuszczać na rynek urządzenia do bezprzewodowego słuchania muzyki. Duński producent również postanowił stworzyć głośniki aktywne, które możemy zabrać ze sobą na grill, do altanki, czy też w daleką podróż. Urządzenia są na tyle mobilne, że zmieszczą się do średniej wielkości torebki kobiecej nie kolidując z jej zawartością :). Mieliśmy okazję przetestować to urządzenie w różnych warunkach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą recenzją mobilnego produktu Dali Katch, który dostarczyła do nas firma Horn Distribution S.A. z Warszawy.

17918180_1861263610566399_1485718131_n

Ze względu na funkcjonalność urządzenia skupimy się w naszym opisie głównie na niej. Dźwięk będzie odgrywał w tym momencie rolę drugoplanową, co nie oznacza oczywiście, że zupełnie zrezygnujemy z jego opisu. Głośnik bezprzewodowy ma bardzo ciekawy obły design. Jak już wcześniej wspomnieliśmy jest to niewielkich rozmiarów urządzenie wykonane z należytą starannością. Materiały z których wykonany jest Katch świadczą o klasie produktu, połączenie Aluminium i wysokiej jakości plastiku (siatka ochraniająca głośniki) robią naprawdę niezłe wrażenie. Urządzenie posiada cztery malutkie gumowe nóżki, które dają mu wystarczającą stabilność czyt. nie ma obawy, że się wywróci. Body wykonane z Aluminium z wyfrezowanymi rogami sprawia, że urządzenie jest bardzo sztywne, nie podatne na wibracje i za razem nie jest ciężkie.  Transport urządzenia jest bardzo wygodny. Do dyspozycji mamy wysuwany skórzany pasek przykręcony od spodu obudowy aluminiową śrubą, który schowany, gdy go nie używamy tworzy z chasisem jedną spójną całość, nadając jej gracji i szyku. W rękach kobiety wygląda raczej jak gustowna torebka, niż jak aktywny przenośny głośnik. Dostępne kolory to Cloud Gray (szary), Green Moss (zielony z brązowym paskiem) oraz Dark Shadow (Niebieski z brązowym paskiem). Każdy na pewno znajdzie połączenie kolorów odpowiedni dla siebie. Wszystkie elementy obudowy (pasek, grill ochraniający głośniki, zaślepka gniazda ładowania oraz bateria) są wymienialne. Oznacza to dla nas, że zakupione urządzenie będzie mogło cieszyć nas swoim dźwiękiem przez długie lata oraz daje nam to  możliwość urozmaicić jego wygląd kolorystycznie według własnych upodobań.

 

17888345_1861263607233066_5680626_n

 

Obsługa Katcha jest banalnie prosta. Na górze urządzenia mamy do dyspozycji pięć czytelnie oznaczonych aluminiowych przycisków do pełnej jego obsługi. Mniej więcej na środku umieszczony jest duży przycisk włączania wokół którego znajdują się cztery ćwiartki koła informujące nas o stanie naładowania baterii, podczas odsłuchu o skali głośności oraz o trybie dźwięku z którego aktualnie korzystamy. Bardzo fajne i intuicyjne rozwiązanie! Tuż obok mamy dwa przyciski odpowiedzialne za głośność muzyki. Następnie mamy przycisk odpowiedzialny za tryb muzyki. Do dyspozycji mamy dwa takie tryby – Clear oraz Warm. Tryb clear według zaleceń producenta najlepszy efekt daje w małych pomieszczeniach, warm został stworzony w celu poprawienia charakterystyki w większych pomieszczeniach lub na otwartej przestrzeni. Naszym zdaniem to rozsądne rozwiązanie, z którego warto skorzystać zależnie od sytuacji. Piątym dostępnym przyciskiem jest Bluetooth, który pełni dwie funkcje.

 

17918273_1861263603899733_2138745377_n

Mamy możliwość podłączenia do urządzenia źródła przez zwykły jack, Katch automatycznie wykryje, że to źródło zostało podłączone. Wspomnianym wcześniej przyciskiem ze znaczkiem bluetooth mamy możliwość przełączania sygnału wejściowego. Działa to bardzo szybko i bez żadnych opóźnień. Jeżeli dla kogoś BT i jack to za mało, dostępna jest również możliwość komunikacji poprzez NFC. W pełni mobilnie, tak powinno wyglądać dobre urządzenie tego typu! Sygnał BT jest przetwarzany przez najnowszy przetwornik Bluetooth V4.0 z technologią APT-X. Dodatkowo w Dalim pod gumową uszczelką znajduje się port mikro-USB, który daje możliwość dodatkowego podładowania naszego telefonu lub innego urządzenia, które ma możliwość ładowania przez port USB. Takie prawie perpetum mobile :). Bateria jest naprawdę wytrzymała pojemność 2600mAh pozwala na ciągły odsłuch nawet przez 24 godziny! To naprawdę niezły wynik. Zastosowany w urządzeniu wzmacniacz klasy D pozwala uzyskać dość wysoką skuteczność przy jednoczesnym niewielkim zużyciu prądu. Wszystkie te zabiegi razem dają nam możliwość maksymalnego wydłużenia czasu odsłuchu.

.

17918977_1861263613899732_618600501_n

.

Dźwiękowo urządzenie wypada bardzo korzystnie. Do wieczornych posiadówek ze znajomymi jest idealne. W całym paśmie dźwięk jest rzeklibyśmy “zaokrąglony”, nie ostrzy. Podczas rozmów w towarzystwie grając cicho, buduje fajną muzyczno-biesiadną atmosferę. Nie męczy, można słuchać godzinami naszej ulubionej muzyki,a nawet w razie potrzeby wciskając kilkukrotnie przycisk z magicznym “+” rozkręcić małą potańcówkę :). Co najbardziej zaskakuje to ilość najniższych częstotliwości wydostających się z Katcha. Uzyskanie takiego efektu było tylko możliwe poprzez zastosowanie przetwornika z 3,5″ odwróconą membraną. To niesamowite, że takie małe mobilne urządzenie jest w stanie odtworzyć je w takiej ilości. Mając dwa takie same urządzenia, jest możliwość “sparowania” ich. Uzyskujemy wtedy możliwość stworzenia sobie małego mobilnego zestawu stereo. Niestety mieliśmy tylko jedną sztukę, więc nie było możliwości przetestowania tego na własnych uszach, mogło być to dość ciekawe doznanie soniczne.

 

17918285_1861263593899734_511288344_n17888790_1861263863899707_460214526_n

 

Jeżeli poszukujecie mobilnego urządzenia wyższej klasy o ciekawym designie, małych rozmiarów i przede wszystkim świetnego gadgetu, który pozwoli Wam się cieszyć ulubioną muzyką w każdej sytuacji, to postawcie na Dali Katch. Pierwszy raz testowany sprzęt wywarł wrażenie na całej rodzinie. Musimy przyznać, że sprawdził się zarówno podczas niedzielnej biesiady w ogrodzie, jak i imprezy urodzinowej dziecka. Dzięki temu, że masz możliwość zamówienia niektórych elementów Katcha w innych kolorach, jest to świetny pomysł na spersonalizowany prezent dla bliskiej osoby.

 

Specyfikacja Techniczna:

– Zakres częstotliwości (+/-3 dB) [Hz]     49 – 23,000
– Maks. SPL [dB]     95
– Częstotliwość podziału [Hz]     2300
– Typ obudowy  Zamknięta zabudowa z podwójnymi pasywnymi radiatorami
– Funkcje Dual Sound Mode (Clear/Warm)
– Stereo Pair Mode
– NFC Pairing
– Wymiary obudowy (wys. x szer. x gł.) [mm]     138 x 268.5 x 47
– Masa [kg]     1.1
– Dołączone akcesoria: Universal Mains Adapter (1.75 m wire length)
Quick Start Guide
Mains Adapter Plugs
Travel Bag
– Akcesoria opcjonalne:Chromecast Audio Dongle
– Bluetooth 4.0 z APT-X
– Ekstrudowana, aluminiowa obudowa
– Mini-jack Stereo
– Bateria wbudowana 2600 mAh
– 2 x 18W wzmacniacze RMS klasy D
– 2 x 3.5-calowych wooferów
– 2x 21mm tweeterów
– Złącze USB – Charge (5V/1A)

Cena: 1799 PLN

Dystrybucja w Polsce

Horn Distribution S.A.
ul. Kurantów 34
02-873 Warszawa

http://pl.horn.eu/

 

redakcja: audiomuzofans.pl

B.P.