DALI przedstawia głośnik centralny OBERON GRAND VOKAL

DALI A/S, jeden czołowych graczy w kategorii kolumn głośnikowych na polskim rynku prezentuje najnowsze uzupełnienie linii produktowej OBERON o głośnik centralny GRAND VOKAL.

DALI OBERON GRAND VOKAL to 2-drożny, pełnozakresowy głośnik centralny z myślą do zastosowania w dużych pomieszczeniach. Z łatwością uzupełnia brzmienie większych głośników podłogowych, takich jak OBERON 7 i OBERON 9. Wyposażony w dwa 7-calowe przetworniki niskotonowe wykorzystujące technologię SMC i ponadwymiarowy, ultralekki, 29-milimetrowy przetwornik wysokotonowy z miękką kopułką, GRAND VOKAL płynnie łączy się z dowolnym zestawem dźwięku przestrzennego OBERON, zapewniając krystalicznie czyste dialogi, efekty dźwiękowe i muzykę przy dowolnym poziomie głośności.

Zaprojektowany do umieszczenia nad lub pod ekranem, na stojaku lub półce, GRAND VOKAL zapewnia klasyczny dźwięk OBERON w ogromnej skali, z dużą mocą i dynamiką zdolną do wytwarzania transparentnego dźwięku zarówno przy niskim jak i wysokim poziomie głośności. Ponadwymiarowa 29-milimetrowa membrana głośnika wysokotonowego z miękką kopułką została wykonana z ultralekkiego splotu, który jest o połowę lżejszy niż większość modeli na rynku. Rozszerzone pasmo przenoszenia idzie w parze z bardzo szeroką dyspersją. Dzięki umieszczeniu opatentowanego dysku SMC w żelaznym nabiegunniku magnesu głośnika niskotonowego, GRAND VOKAL znacznie zmniejsza mechaniczne zniekształcenia, zapewniając spokojną, ale bogatą średnicę z dużą ilością szczegółów.

„Głośnik kanału centralnego jest najważniejszym elementem w zestawie kina domowego – odpowiada za jakość dialogów oraz stanowi łącznik pomiędzy dźwiękiem i ekranem. OBERON GRAND VOKAL doskonale komponuje się z OBERON 7 i 9 tworząc jedną z najbardziej spójnych i zintegrowanych scen dźwiękowych, której brzmienie jest po prostu płynne” – powiedział Krestian Pedersen, szef działu zarządzania produktem.

DALI OBERON GRAND VOKAL – specyfikacja techniczna

Pasmo przenoszenia (+/-3 dB)49 – 26,000 Hz
Czułość (2.83V/1 m)91 dB
Impedancja nominalna4 ohm
Maks. SPL111 dB
Częstotliwość zwrotnicy2500 Hz
Rekomendowana moc wzmacniacza25 – 200 Watt
Przetwornik wysokotonowy1 x 29 mm miękka kopułka
Materiał membranyMiękka tkanina
Przetworniki średnio-niskotonowe2 x 7 cali
Materiał membranyWłókno drzewne
Łączność wejściowaPojedynczy przewód
Typ obudowyBass reflex
Częstotliwość strojenia bass-reflex40 Hz
Zalecana odległość od tylnej ściany5 – 50 cm
Wymiary (wys. x szer. x gł.)201 x 700 x 310 mm 7.9 x 27.5 x 12.2 cali
Waga z maskownicą12.85 kg 28.32 lb
AkcesoriaGumowe nóżki, Instrukcja

Dystrybucja w Polsce
www.horn.pl