Dirac Live dla wybranych amplitunerów Denon i Marantz

Masimo Consumer udostępnia oprogramowanie Dirac Live dla wybranych amplitunerów Denon i Marantz
Dirac Live® jest potężnym, profesjonalnym oprogramowaniem do korekcji akustyki pomieszczenia, które pomaga wydobyć to, co najlepsze z domowego systemu rozrywki. Dostępny poprzez aktualizację over-the-air dla amplitunera, Dirac Live daje naszym klientom kolejną opcję przy optymalizacji systemu dźwiękowego dla danego pomieszczenia.
Spotkaliśmy się z ekspertami marki, inżynierami produktu i naszymi globalnymi zespołami szkoleniowymi, aby móc odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące tej nowej funkcjonalności. Poniżej odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Co to jest Dirac Live?
Jakość systemu dźwiękowego zależy w dużej mierze od jakości jego komponentów, takich jak głośniki i wzmacniacz.
Często jednak pomija się fakt, że ważną rolę odgrywa również pomieszczenie, w którym znajduje się system audio.
Oprogramowanie Dirac Live Room Correction w unikalny sposób podchodzi do analizy i konfiguracji pomieszczenia, aby skorygować dźwięk systemu, zapewniając najlepszy możliwy rezultat. Dirac Live Room Correction wykorzystuje najnowocześniejsze, opatentowane algorytmy do analizy i cyfrowej redukcji wpływu pomieszczenia i poprawy wydajności głośników. Zapewnia to większe pole do popisu dla słuchaczy, dokładną inscenizację, przejrzystość, czytelność przekazu głosowego oraz głębszy, bardziej zwarty bas, który nie jest możliwy do uzyskania w inny sposób.
Jakie produkty Denon i Marantz będą obsługiwały system Dirac Live?
Początkowo będziemy wspierać następujące modele:
§ Denon AVC-A1H
§ Denon AVC-X4800H
§ Denon AVC-X3800H
§ Marantz AV 10
§ Marantz CINEMA 50
§ Marantz CINEMA 40


Czy aktualizacja Dirac Live jest darmowa, tak jak Audyssey?
Nie, do aktywacji Dirac Live wymagana jest licencja sprzedawana przez firmę Dirac za pośrednictwem sklepu internetowego. Licencja jest przypisana do konkretnego urządzenia i nie można jej przenieść. Dostępne są dwie opcje, które różnią się zakresami częstotliwości.
§ Limited bandwidth (zakres częstotliwości od 20Hz – 500Hz): $259
§ Pełne pasmo (zakres częstotliwości od 20Hz – 20kHz): $349
§ Aktualizacja z ograniczonego pasma do pełnego pasma w późniejszym czasie: $99
Uwaga: Ceny mogą ulec zmianie w przyszłości i są ustalane przez firmę Dirac
Dlaczego nowe amplitunery zostały przedstawione na rynku bez wsparcia dla Dirac?
Chociaż byliśmy bardzo podekscytowani możliwością włączenia obsługi Dirac Live, nie chcieliśmy, aby wdrożenie opóźniło wprowadzenie na rynek naszej nowej linii produktów. Zapowiedzieliśmy Dirac Live wcześniej, ponieważ chcieliśmy, aby nasi klienci poznali nasze plany i mogli podjąć bardziej świadome decyzje o zakupie.

Dlaczego aktualizacje Dirac Live są droższe dla produktów Denon i Marantz niż u niektórych naszych
konkurentów?
Nasze ceny są porównywalne z cenami innych producentów. Należy jednak zwrócić uwagę na kilka elementów:
Po pierwsze, istnieje koszt obsługi Dirac Live, ze względu na opłaty licencyjne. Zamiast włączać system Dirac do ceny naszych amplitunerów Denon i Marantz i wymagać od wszystkich klientów, by ponosili koszty za tą funkcjonalność, nawet jeśli jej nie używają, zdecydowaliśmy się pozwolić naszym klientom wybrać i zapłacić za oprogramowanie do korekcji akustyki pomieszczenia, które jest dla nich najlepsze.
Po drugie, wspieramy Audyssey, który jest darmowy dla wszystkich klientów.
Jaka są plany dotyczące wsparcia dla systemu Dirac? Czy planujecie w przyszłości zaoferować Dirac Live Bass Control i Dirac ART?
W przyszłości wybrane nowe modele Denona i Marantza będą wspierać Dirac Live, jak również Audyssey. Planujemy wsparcie dla Dirac Bass Control w 2024 roku, a inne nowości związane z produktami zostaną przedstawione w odpowiednim czasie.
Czy będziecie nadal wspierać Audyssey w przyszłości?
Tak. Wszystkie amplitunery AV i przedwzmacniacze Denon i Marantz będą nadal wspierać technologię korekcji akustyki pomieszczenia Audyssey. Proces pomiarowy Audyssey jest płynnie zintegrowany z naszym asystentem ustawień, aby ułatwić obsługę wszystkich poziomów konsumenckich.
Dlaczego zdecydowaliście się dodać Dirac Live do korekcji akustyki pomieszczenia, skoro już współpracujecie z Audyssey?
Chcemy zapewnić naszym klientom wysokiej jakości produkty, które oferują elastyczność, której oczekują. Obecne rozwiązania Audyssey wymagają podłączenia mikrofonu bezpośrednio do AVR w celu korekcji pomieszczenia, co nie jest idealne dla wielu zastosowań kina domowego przez profesjonalnych instalatorów. Wspierając Dirac Live, możemy pomóc najlepiej zaspokoić potrzeby ich klientów. Mikrofon używany do kalibracji Dirac Live zostanie podłączony do portu USB komputera z oprogramowaniem Dirac Live i jest tym samym niezależny od lokalizacji AVR.
Jedynym wymogiem jest to, że AVR i komputer są podłączone do tej samej sieci.

Jak mogę uzyskać aktualizację oprogramowania Dirac Live?
Możliwość aktualizacji Dirac Live zostanie dodana poprzez aktualizację firmware’u over-the-air w wybranych modelach w marcu 2023 roku, a następnie użytkownik może zakupić licencję Dirac Live w sklepie internetowym Dirac.
Jak uruchomić korekcję pomieszczenia Dirac Live?
Zainstaluj oprogramowanie Dirac Live na swoim komputerze. Jest ono dostępne zarówno dla komputerów PC, jak i MAC. Upewnij się, że komputer i AVR są podłączone do tej samej sieci, a AVR jest włączony. Gdy oprogramowanie Dirac Live zostanie uruchomione, AVR będzie widoczny na ekranie głównym i będzie można go wybrać.
Czy można uruchomić jednocześnie programy Dirac i Audyssey?
Można uruchomić kalibrację Dirac Live i kalibrację Audyssey, a następnie zapisać wyniki w ustawieniach 1 i 2 AVR.
Nie jest jednak możliwe łączenie funkcji Dirac Live i Audyssey. Funkcje Audyssey, takie jak MultEQ, Dynamic EQ, Dynamic Volume i Audyssey LFC nie mogą być używane, gdy używana jest kalibracja pomieszczenia Dirac Live. Można jednak przełączać się między funkcjami Dirac i Audyssey z menu ustawień głośników w wybranym modelu.

Czy mogę użyć mikrofonu Audyssey do pomiaru pomieszczenia Dirac Live?
Nie, oprogramowanie Dirac Live nie rozpoznaje mikrofonu Audyssey.
Jaki mikrofon jest zalecany do pomiarów w pomieszczeniu Dirac Live?
Wielu użytkowników wybiera mikrofon UMIK-1 firmy Mini DSP, obecnie dostępny jest UMIK-2. Oba są zalecanymi
mikrofonami dla Dirac Live. Ten mikrofon USB dostarczany jest z 2-metrowym kablem połączeniowym, który
podłącza się do komputera lub do przedniego wejścia USB w AVR. W przypadku, gdy wymagany jest dłuższy kabel,
zalecane jest użycie aktywnego przedłużacza USB, jak np. 5m przedłużacz USB3.0 firmy CableCreation.

Dystrybucja w Polsce: Horn Distribution S.A. ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa
Tel.: (22) 331 55 55| Fax: (22) 331 55 00
www.denon.p