NEWS: Guitar EXPO 2026 –Tak wyglądało gitarowe święto w Łodzi

? Guitar EXPO 2026 – Dzień pierwszy za nami! Tak wyglądało gitarowe święto w Łodzi ?

Pierwszy dzień Międzynarodowych Targów Gitarowych Guitar EXPO 2026 w łódzkim Expo przyniósł dokładnie to, czego można było się spodziewać – ogromną dawkę muzycznych emocji, inspiracji i spotkań, które na długo zostaną w pamięci uczestników.

Już od pierwszych godzin wydarzenia przestrzeń Expo Łódź wypełniła się dźwiękiem gitar – od klasycznych brzmień, przez blues i jazz, aż po mocniejsze, rockowe i metalowe klimaty. Na stoiskach największych firm z branży muzycznej można było nie tylko zobaczyć najnowszy sprzęt, ale przede wszystkim go posłuchać i przetestować w praktyce. Gitary, wzmacniacze, efekty – wszystko dostępne na wyciągnięcie ręki, a przy tym fachowe rozmowy z ekspertami i pasjonatami.

Jednym z najmocniejszych punktów dnia były oczywiście spotkania z artystami. Na miejscu mogliśmy spotkać wybitnych muzyków polskiej sceny, takich jak Krzysztof Ścierański, Grzegorz Skawiński oraz Marek Raduli. Bezpośredni kontakt z takimi osobowościami to zawsze wyjątkowe doświadczenie – nie zabrakło rozmów, wspomnień ze sceny oraz refleksji o kierunku, w jakim zmierza współczesna muzyka.

Szczególnie ciekawie zapowiada się także przyszłość młodego pokolenia twórców. Mieliśmy okazję porozmawiać z Michałem Wojtasem z zespołu Amarok, który zdradził kulisy swojego nowego projektu – kanału YouTube TOKTON SHOW. To inicjatywa, która ma łączyć muzykę, pasję i nowoczesne spojrzenie na tworzenie treści, a wszystko wskazuje na to, że może stać się ważnym punktem na mapie muzycznego internetu.

Pierwszy dzień Guitar EXPO 2026 to także koncerty, prezentacje sprzętu i warsztaty, które pozwalały zarówno początkującym, jak i zaawansowanym gitarzystom rozwijać swoje umiejętności i czerpać inspirację od najlepszych.

Jedno jest pewne – to dopiero początek. Jeśli pierwszy dzień wyglądał tak intensywnie, drugi zapowiada się równie emocjonująco.

? Jeśli kochasz gitarę – nie mogło Cię tu zabraknąć. Jeśli nie dotarłeś – masz jeszcze szansę to nadrobić!