Kable HDMI Wireworld Radius 48 z certyfikatem UHS

Wireworld Cable Technology, jeden z czołowych, renomowanych producentów kabli audio i video, prezentuje nowe kable HDMI, Radius™ 48. Kable te korzystają z zalet opracowanej przez zespół Wireworld’a izolacji Composilex 3 zastosowanej w specjalnie opracowanym, potrójnym ekranowaniu zapewniającym jeszcze wyższą jakość dźwięku i obrazu. Kable Radius uzyskały certyfikat UHS/48Gbps przyznawany przez The HDMI Group, Llc., który gwarantuje pełne wsparcie standardu HDMI2.1 i jego możliwości, włącznie z 8K/120Hz, Dynamic HDR, VRR, HDCP2.3 oraz Enhanced Audio Return Channel.

Standard Ultra High Speed HDMI2.1 wymaga kabli, które są w stanie obsłużyć transmisję na poziomie 48 Gigabitów na sekundę. Co prawda przepustowość 48G jest niezbędna dopiero dla standardu następnej generacji, czyli 8K/120Hz, kable które uzyskują certyfikat UHS gwarantują również pełną funkcjonalność poprzednich generacji HDMI w zakresie audio i video. Kable z certyfikatem 48G są również zalecane w celu zapewnienia najwyższej niezawodności w zaawansowanych aplikacjach 4K.

Oprócz wymagań certyfikacji UHS, istnieją dodatkowe kwestie techniczne, które wpływają na jakość dźwięku i obrazu kabli HDMI. Problemem, który ma największy wpływ na jakość dźwięku, jest szum tryboelektryczny, który powstaje w kablu w wyniku interakcji przewodników i materiału izolacyjnego. Izolacja Composilex Wireworlda trzeciej generacji minimalizuje szum tryboelektryczny tak skutecznie, że jakość dźwięku ulega znaczącej poprawie. Wyższa czystość i gładkość dźwięku uzyskiwane z tymi kablami jest wynikiem intensywnych badań, w tym bezpośrednich porównań jakości dźwięku przed i po przejściu sygnału przez kabel.

Radius 48 (RAH) to ulepszona i certyfikowana przez UHS wersja oryginalnej potrójnie ekranowanej, izolowanej konstrukcji Composilex 3. Nowy kabel wygląda i brzmi lepiej niż oryginalna wersja, choć cena pozostała bez zmian. Konstrukcja kabla składa się z trzech warstw ekranu, co uwalnia sygnał od zakłóceń, jest także bardzo elastyczna, co zapewnia łatwość instalacji i zwiększoną trwałość. Dzięki wyrafinowanej konstrukcji oraz wyjątkowo skutecznej izolacji Composilex 3, Radius oferuje jeszcze lepszą jakość dźwięku i obrazu oraz zwiększoną trwałość. Oprócz obsługi wszystkich funkcji HDMI2.1, Radius 48 jest również zgodny z normą UL-CL2/FT4, co umożliwia jego instalację w ścianie. Radius 48 jest obecnie dostępny w odcinkach długości: 0.6m, 1m, 2m, 3m. Kable o długości 5m będą dostępne pod koniec października.

O firmie Wireworld

Wireworld Cable Technology, firma założona przez projektanta przemysłowego Davida Salza w 1992, jest wiodącym dostawcą najnowocześniejszych cyfrowych i analogowych technologii kablowych do domowych i profesjonalnych zastosowań A/V, w tym kabli HDMI, USB, Ethernetowych, interkonektów, mikrofonowych, instrumentalnych i głośnikowych. Wireworld zdobył swoją światowej klasy reputację, produkując mierzalnie doskonałe kable zoptymalizowane dzięki obiektywnym testom percepcyjnym, innowacyjnym, opatentowanym rozwiązaniom, najwyższej jakości materiałom i wyjątkowej jakości produkcji. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę www.wireworldcable.com

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Audio Center Poland

Adres:  ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków

Telefon: +48 508 590 213 | 12 265 02 85 | 12 265 02 86

http://www.audiocenter.pl

E-mail: audiocenter@audiocenter.pl