MAREK BILIŃSKI premiera albumu „MAŁY KSIĄŻĘ”

MAREK BILIŃSKI Winylowa oraz cyfrowa premiera albumu „MAŁY KSIĄŻĘ”
Po dziesięciu latach od wydania w październiku 2010 roku w formie Audio CD albumu „MAŁY KSIĄŻĘ”, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej, po raz pierwszy na winylu, odświeżoną wersję wspomnianego albumu, składającą się z dwóch płyt winylowych, każda o wadze 180 gr.

„MAŁY KSIĄŻĘ” ukaże się również w wersji digital i będzie dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.
Wersja cyfrowa będzie zawierała jeden nigdzie do tej pory niepublikowany utwór bonusowy, pod tytułem “Mały książę piano”.
Tak jak pozostałe albumy artysty, wznowione w ramach winylowej kolekcji wydawniczej, również i ten album jest kompatybilny ze współczesnymi hi-endowymi systemami odsłuchowymi.
Premiera winylowa i cyfrowa wydawnictwa przewidziana jest na dzień 30 października 2020 roku.
Album „MAŁY KSIĄŻĘ” w wersji winylowej, to podwójny album zajmujący trzy strony z dwóch płyt LP.
Czwarta strona drugiej płyty winylowej, jest wykorzystana jako test do ustawienia antyskatingu. Jest to ukłon Marka Bilińskiego w stronę wszystkich audiofanów, którzy z pewnością skorzystają z tego bonusu.
Po dynamicznej i progresywnej płycie „FIRE” czas na refleksję. Album „MAŁY KSIĄŹĘ” prowokuje do myślenia o tym co jest w życiu najważniejsze – czyli miłość, przyjaźń i dobro. Poszukujemy tego w świecie pełnym agresji, zła i ciągłej gonitwy za czymś …
„MAŁY KSIĄŻĘ” nawiązuje do muzyki programowej na wzór poematu symfonicznego. Swoją formą najbardziej przypomina „Obrazki z wystawy” Modesta Musorgskiego.
Muzyka została wykonana i nagrana na wysokiej klasy analogowych i cyfrowych instrumentach elektronicznych. Składa się z 14 części. Inspiracją do jej tworzenia była książka Antoine de Saint-Exupery „Mały Książę” oraz własne przeżycia, poszukiwania i refleksje kompozytora. Płyta powstawała w dwóch etapach. Jej realizacja zapoczątkowana została w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku, a ukończona w 2010 roku.
W muzyce pojawiają się dwa tematy: Małego Księcia i Róży. Temat „Małego Księcia” jest delikatnym subtelnym motywem przewodnim i przewija się przez cały czas trwania poematu, wyraża wrażliwego człowieka, poszukującego przyjaźni, miłości i dobra. Natomiast „Róża”, to symbol pięknej ale trudnej miłości. Temat „Róży” wyraża wokaliza na wzór chorału, natomiast kolce róży symbolizujące niepokój, lęk i porażki są zawarte w niespokojnej i dynamicznej linii basu. Na kanwie tych tematów, pojawiają się różne zdarzenia, które przeżywał Mały Książę w swojej podróży. Między innymi pobrzmiewają echa katastrofy, pogorzeliska i ziemskiego zgiełku. Muzyka wyraża ideał miłości Małego Księcia i jej poszukiwanie.
„W pędzie życia, które nam towarzyszy, czasem warto zatrzymać się i posłuchać całkiem innej muzyki, skłaniającej do skupienia i zadumy. Po latach zabrałem się do przygotowania płyty winylowej z „Małym Księciem”. W efekcie powstał nowy mastering, miękki, aksamitny ze skrzącymi się diamencikami gwiazd na nieboskłonie.” – podkreśla Artysta.
Nie lada niespodzianką dla wszystkich fanów artysty są nuty tematu utworu „Mały książę”, które zostały umieszczone w środku podwójnej koperty albumu.
Fani twórczości Marka zauważą również pewną zmianę w stosunku do wydania z 2010 roku. Mianowicie album „MAŁY KSIĄŻĘ” otrzymał nową twarz, której autorem jest współpracujący od lat z Markiem Bilińskim, artysta grafik komputerowy Darek Śliwa.
Realizacja wydania całej kolekcji albumów Marka Bilińskiego w formie płyt winylowych stała się możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z polską tłocznią płyt winylowych WM FONO oraz firmą NAUTILUS, które zgodziły się wziąć udział w tym długotrwałym przedsięwzięciu wydawniczym.
Wraz ze startem winylowej kolekcji wydawniczej, wszystkie odświeżone albumy Marka Bilińskiego powracają także nie tylko w wersji cyfrowej, ale również w wersji CD-Audio.

PATRONAT MEDIALNY AudioMuzoFans


Szczegółowe plany Marka Bilińskiego dotyczące nowych wydawnictw można śledzić w kanałach społecznościowych artysty:


Strona internetowa: www.bilinski.pl
Facebook: www.facebook.com/marekbilinski
Instagram: www.instagram.com/marek.bilinski/
You Tube: www.youtube.com/MarekBilinski