MAREK BILIŃSKI Winylowa premiera albumu „FIRE”

MAREK BILIŃSKI Winylowa premiera albumu „FIRE”

Start preorder’u to piątek 10 lipca. Preorder potrwa do dnia 24 lipca.

Zamów tu ⬇️⬇️⬇️

https://bilinski.pl/preorder/Po dwunastu latach od wydania w formie Audio CD albumu „FIRE”, Marek Biliński oddaje w ręce fanów muzyki elektronicznej, po raz pierwszy na winylu, odświeżoną wersję wspomnianego albumu.
Tak jak pozostałe wznowione albumy artysty w ramach winylowej kolekcji wydawniczej, również i ten album jest kompatybilny ze współczesnymi hi-endowymi systemami odsłuchowymi.

Premiera winylowa wydawnictwa przewidziana jest na dzień 31 lipca 2020 roku.


Nie lada niespodzianką dla wszystkich fanów artysty są nuty tematu utworu „Wielkie łowy”, które zostały umieszczone na insercie dołączonym do wydawnictwa.
„FIRE” to najbardziej gorąca płyta króla instrumentów klawiszowych. Album zawiera osiem tryskających rytmem i kolorami barw utworów – od gęstych elektronicznych brzmień rodem z progresywnego rocka, do przestrzennych dźwięków zawieszonych gdzieś pomiędzy niebem a ziemią.
Pierwszy utwór “Szalony koń” i przedostatni “Ostrze ognia” to mocny dynamiczny rock elektroniczny z pogranicza punku i progresywnego rocka. Utwory te są powrotem Marka do rockowych korzeni jeszcze sprzed kultowego “Ogrodu króla świtu”. Są tutaj gitarowe riffy i błyskotliwe solówki na Minimoogu Voyager i na Yamaha VL1. Świetnie nadają się do
głośnego słuchania podczas jazdy samochodem.
Natomiast utwór “Błyski kolorów” mieni się innymi barwami. Temat tego utworu podzielony jest na dwa głosy z rozbudowaną perkusją, w środku słychać lot samolotu, jest to nawiązanie Artysty do tragicznych wydarzeń związanych z atakiem terrorystycznym na budynki WTC, który miał miejsce w Nowym Jorku w dniu 11 września 2001 roku.
Fani twórczości Marka zauważą również pewną zmianę w stosunku do wydania z 2008 roku. Mianowicie album „FIRE” otrzymał nową twarz, której autorem jest współpracujący od lat z Markiem Bilińskim, artysta grafik komputerowy Darek Śliwa.
„Po przesłuchaniu płyty “FIRE” z 2008 roku doszedłem do wniosku, że popełniłem kilka błędów, szczególnie w sferze kompresji nagrania. Dlatego wróciłem do czystych wersji po miksie i zrobiłem jeszcze raz mastering do każdego utworu” podkreśla Artysta.


Album w wersji cyfrowej ukazał się pod koniec maja tego roku i zawiera również jeden bonusowy nigdzie do tej pory niepublikowany utwór pod tytułem „Szalony ton”. Album w wersji cyfrowej jest dostępny m.in. we wszystkich serwisach streamingowych, również w wersji studyjnej w serwisie Tidal Masters.

W poszukiwaniu jak najlepszego brzmienia albumu, Marek Biliński posłużył się referencyjnym gramofonem klasy hi-end TransRotor Zet-3 z wkładką Shelter 501 MK III, przedwzmacniaczem Octave Phono EQ2 oraz okablowaniem firmy Siltech Classic 550i, dostarczonym przez firmę Nautilus. Gramofon ten posłużył do analizy brzmienia płyt winylowych
sprzed lat oraz obecnie wznawianych, by na tej podstawie wypracować współczesny model nagrania.
Realizacja wydania całej kolekcji albumów Marka Bilińskiego w formie płyt winylowych stała się możliwa dzięki nawiązaniu współpracy z polską tłocznią płyt winylowych WM FONO, która zgodziła się wziąć udział w tym długotrwałym przedsięwzięciu wydawniczym.
Wraz ze startem winylowej kolekcji wydawniczej, wszystkie odświeżone albumy Marka Bilińskiego powracają także nie tylko w wersji cyfrowej, ale również w wersji CD-Audio.
Szczegółowe plany Marka Bilińskiego dotyczące nowych wydawnictw można śledzić w kanałach społecznościowych artysty:


Strona internetowa: www.bilinski.pl
Facebook: www.facebook.com/marekbilinski
Instagram: www.instagram.com/marek.bilinski/
You Tube: www.youtube.com/MarekBilinski

Patronat Medialny AudioMuzoFans