Musical Fidelity V90-BLU5 HD: wygoda Bluetooth, jakość Hi-Res

Musical Fidelity przedstawia najnowszy komponent rozwijającej się serii V90.

V90 BLU5 HD to nowoczesny i technologicznie zaawansowany odbiornik Bluetooth ze specjalną konstrukcją DAC i SRC. Idealny do przesyłania strumieniowego formatów muzycznych Hi-Res ze smartfonów, tabletów, komputerów Mac i PC bezpośrednio do Twojego ulubionego systemu HiFi.

V90 BLU5 HD wykorzystuje osobny przetwornik cyfrowo-analogowy oparty na znakomitym chipie Burr-Browna PCM1781D i obwodzie SRC4392, którego zadaniem jest ponowne taktowanie wszystkich sygnałów i przekształcenie ich na 24 bity i 192 kHz. Sygnał jest upsamplowany, co pozwala osiągnąć najniższe poziomy zniekształceń. Ostatni etap to przetworzenie go przez przetwornik D / A.

Mocne Bluetooth dzięki Qualcomm CSR8670

Większość odbiorników Bluetooth wykorzystuje konwertery cyfrowo-analogowe, które są wbudowane bezpośrednio w chip Bluetooth. Tworzono je z myślą o samochodowych zestawach głośnomówiących lub niewielkich przenośnych głośnikach, więc nic dziwnego, że przeważnie są miernej jakości, która nie tylko nie przystoi melomanom, ale przede wszystkim nie przystaje do ich potrzeb. Ich niska jakość uniemożliwia osiągnięcie wysokich parametrów przesyłu sygnału Hi-Fi.

V90-BLU5 HD idzie w prawdziwie high-endową stronę i bazuje na układzie klasy premium Qualcomm CSR8670, który zorientowany jest na dźwięk Hi-Fi i pozwala na odpowiednią integrację z audiofilskimi systemami. Bluetooth jeszcze nigdy nie brzmiał tak dobrze, a słuchana muzyka w końcu ma szansę zaprezentować całe ciepło, szczegółowość, przejrzystość i dynamikę.

Choć CSR8670 sam w sobie ma stosunkowo wysokiej jakości pokładowy DAC 24/192, to po rozbudowanych testach odsłuchowych producent stwierdził, że może zrobić to jeszcze lepiej. Dlatego zaprojektował i zbudował sekcję cyfrową w typowy dla Musical Fidelity sposób – rozdzielając SRC i DAC. Wynik był tego wart. Prawdopodobnie stworzył najlepszy odbiornik Bluetooth na rynku!

V90 BLU 5 HD korzysta z najnowszego standardu Bluetooth 5.0

Najnowsza wersja Bluetooth 5.0 zapewnia większy zasięg i przepustowość transmisji oraz stabilniejsze połączenie bezprzewodowe, a tym samym umożliwia wysoką jakość dźwięku. Dodatkowo urządzenie obsługuje takie kodeki jak: SBC, Qualcomm aptX oraz aptX HD. Oczywiście wymaga to urządzenia mobilnego, które również obsługuje te standardy. Jeśli masz starszy telefon bez BT 5.0, V90 BLU 5 HD nadal będzie w pełni kompatybilny, po prostu otrzymasz przesył w dostępnej jakości Bluetooth.

W V90 BLU 5 HD udało się przesunąć maksymalny zasięg połączenia Bluetooth aż do 240 metrów (w porównaniu do 30 metrów w Bluetooth 2.0). Nawet mając przeszkody i ściany na drodze zasięg będzie nieporównywalnie większy niż do tej pory. Dzięki temu zapewniono stałą wysoką przepływność dla transmisji aptX HD.

AptX HD

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na dźwięk Hi-Res przez Bluetooth, V90 BLU5 HD jest wyposażony w aptX HD, co pozwala na obsługę 24-bitowych formatów o wysokiej rozdzielczości. Dzięki starannej inżynierii udało się również poprawić stosunek sygnału do szumu, otwierając przez to drogę do najdrobniejszych szczegółów w muzyce z mocną dynamiką i szczegółowością na prawdziwie high-endowym poziomie.

Rozszerzenie wejścia z elastycznymi opcjami wejścia i wyjścia

V90 BLU5 HD można zintegrować z dowolnym systemem audio, nawet jeśli nie ma wolnych wejść. Zarówno wejścia i wyjścia cyfrowe i analogowe działają w trybie pass-through (przelotki), dzięki czemu posiadając we wzmacniaczu np. jedno wejście cyfrowe, możemy korzystać z odbiornika Bluetooth i drugiego źródła cyfrowego bez konieczności stosowania rozgałęziaczy. Za każdym razem, gdy odtwarzasz źródło Bluetooth, V90 automatycznie wykryje i odtworzy ten sygnał w pierwszej kolejności.

Wyjścia cyfrowe umożliwiają także podłączenie źródła Bluetooth do innego przetwornika cyfrowo-analogowego.

Dzięki zastosowaniu oddzielnego high-endowego przetwornika cyfrowo-analogowego i obwodu SRC z ponownym taktowaniem i upsamplingiem, opartych na pierwszorzędnym chipie Burr-Browna PCM1781D 24/192 dla sygnału Bluetooth oraz wysokiej jakości wyjść analogowych i cyfrowych, każdy bit V90 BLU5 HD jest wart swojej ceny.

Najważniejsze cechy:

  • Zaawansowany technologicznie odtwarzacz Bluetooth ze specjalną konstrukcją DAC i SRC w celu pełnego odtwarzania High-End Bluetooth
  • Bluetooth 5.0: większa dostępna przepustowość i zasięg transmisji
  • AptX HD do bezprzewodowej transmisji Bluetooth o wysokiej rozdzielczości
  • Oddzielny high-endowy przetwornik cyfrowo-analogowy i obwód SRC z ponownym taktowaniem i upsamplingiem
  • Rozszerzenie wejścia z elastycznymi opcjami wejścia i wyjścia
  • Łatwa i wygodna integracja z dowolną istniejącą konfiguracją Hi-Fi

Cena: 1879zł

Dane techniczne:

Układ Bluetooth CSR8670

Specyfikacja Bluetooth Radio v5.0

SBC, Qualcomm® aptX ™, aptX ™ HD

aptX ™ HD max. 24 bity / 96 kHz; 576 kbit / s

Przepustowość 2,402 do 2,480 GHz

Moc transmisji + 10dBm (max)

Sekcja DAC

Przetwornik C / A Burr-Brown PCM 1781D 24/192

Burr-Brown SRC4392 Re-Clocking and Up-Sampling Chip

THD (+ szum): <0,01% („A” ważone)

Separacja kanałów: -78dB

Stosunek sygnał / szum: -80dB („A” wtd)

Wejścia

1x liniowe RCA

1x koaksjalne RCA do SPDIF 24 bit / 192 kHz

1x optyczny TOSLINK do 24bit / 96kHz

Wyjścia

1x liniowe RCA

1x koncentryczny RCA SPDIF do 24 bitów / 192 kHz

1x optyczny TOSLINK do 24bit / 96kHz

Wymiary – WxHxD: 170 x 47 x 117mm

Waga (bez opakowania / z opakowaniem): 590 g / 1,05 kg

Załączone akcesoria:

1x zasilacz 12v 500mA DC

1x antena Bluetooth

Instrukcja obsługi

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

RAFKO Dystrybucja

ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
tel. 85 7479757
tel. 85 7479751
tel. kom. 607266216

https://rafko.com/pl/