Nagrody EISA 2023/2024 dla produktów z oferty Horn

Nagrody EISA 2023/2024 dla produktów z oferty dystrybucyjnej Horn

Z dużą przyjemnością informujemy, iż jak co roku dystrybuowanie przez Horn na rynku polskim produkty zdobyły prestiżowe nagrody stowarzyszenia EISA (Expert Imaging and Sound Association), istniejącego od 1982 roku, a aktualnie przyznawane przez redakcje 60 magazynów specjalistycznych z 29 krajów.

Przedstawiamy naszych zwycięzców poniżej, wraz z werdyktami Jury.

WZMACNIACZ AV PREMIUM EISA 2023–2024

Denon AVC-A1H

AVC-A1H firmy Denon to referencyjny wzmacniacz AV łączący 15.4-kanałowe przetwarzanie sygnału z 15-kanałową końcówką mocy, zatem jest zdolny do pracy w najbardziej rozbudowanych systemach kina domowego. Solidność i dbałość o szczegóły zarezerwowana dla modelu A1 rozciąga się od ważącego 11,5 kg, wydajnego transformatora i oddzielnego zasilacza dla stopnia C/A po 32-bitowy procesor DSP i pieczołowicie zaprojektowany tor sygnału. Wysokiej jakości inżynieria w połączeniu z opcjami kalibracji Audyssey MultEQ XT i Dirac Live prowadzi do wyjątkowych rezultatów dźwiękowych. Brzmienie łączy energię i skalę z rozdzielczością i szczegółowością. Żaden inny zintegrowany wzmacniacz wielokanałowy nie może się z nim równać.

https://www.denon.com/pl-pl/shop/avreceiver/avca1h

ODTWARZACZ STRUMIENIOWY EISA 2023–2024

iFi Audio NEO Stream

NEO Stream iFi Audio, pełniąc zarówno rolę zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego, jak i transportu cyfrowego, imponuje swoją wszechstronnością, a jednocześnie urzeka jakością dźwięku. Obsługuje pliki do 768 kHz PCM i DSD512 niezależnie od tego, czy są przesyłane strumieniowo z sieci domowej, zintegrowanej usługi lub podłączonego dysku twardego, podczas gdy wyjścia cyfrowe obejmują optyczne i I2S. Takie możliwości, wzbogacone o kontrolę aplikacji i wybór filtrów, sprawiają, że NEO Stream będzie pożytecznym dodatkiem do każdego systemu, a ułatwi to jeszcze kompaktowa forma umożliwiająca ustawienie pionowe lub poziome. NEO Stream swoją funkcjonalnością przewyższa wielu droższych rywali.

PRZENOŚNY PRZETWORNIK C/A EISA 2023–2024

iFi Audio GO pod

Dzięki GO pod firmy iFi Audio wielbiciele wysokiej klasy przewodowych słuchawek dousznych mają znacznie większe możliwości. Ten nowatorski system składa się z dwóch inteligentnych, sterowanych dotykowo adapterów, które ściśle przylegają do ucha i łączą się bezpośrednio z wybranymi słuchawkami – w zestawie znajdują się standardowe złącza 2-pinowe i MMCX, a inne są dostępne jako opcjonalne dodatki. W każdą “kapsułę” wbudowany jest przetwornik cyfrowo-analogowy i wzmacniacz słuchawkowy zdolny wysterować nawet najbardziej wymagające słuchawki douszne, a szerokie wsparcie dla kodeków Bluetooth (w tym aptX Adaptive i LDAC) zapewnia wysoką jakość transmisji bezprzewodowej; etui GO pod jest wyjątkowo pomocne, bowiem ładuje 7-godzinne baterie adapterów.

SAMOCHODOWA JEDNOSTKA GŁÓWNA

EISA 2023-2024

Alpine HDS-900 Status

Zaprojektowany dla miłośników muzyki hi-res, Alpine HDS-990 Status dodaje odtwarzanie plików HD WAV, FLAC, AIFF i DSD do każdego systemu OEM. Jego elektronika mieści się w czarnej obudowie w formacie 1-DIN, którą można dyskretnie zainstalować. Bluetooth i trzy złącza USB są połączone z wysokopoziomowymi wejściami do pracy ze “standardowym” źródłem pojazdu, a także wszechstronnymi opcjami wyjściowymi. Obejmują one sześciokanałowe wyjścia liniowe dla zewnętrznego wzmacniacza, koncentryczne i optyczne cyfrowe dla zewnętrznego procesora DSP oraz wyjście wysokiego poziomu połączone z wbudowanym czterokanałowym stopniem mocy urządzenia. Kontroler na desce rozdzielczej ma charakterystyczny dla Alpine design, w tym wspaniały 2,4-calowy wyświetlacz, a ponieważ sygnał audio OEM jest miksowany, żadne alerty ani połączenia telefoniczne nie zostaną pominięte. Dzięki HDS-990 Status, Alpine oferuje nam jednostkę główną łączącą zgrabną integrację z najlepszą jakością wykonania.

Wszystkich laureatów tegorocznych nagród można poznać na stronie EISA pod adresem: www.eisa.eu.