Największe kolumny głośnikowe w historii marki Canton już dostępne

Największe kolumny głośnikowe w historii marki Canton już dostępne

Reference GS Edition

Informujemy, że flagowe kolumny głośnikowe Reference GS Edition są dostępne.

Powstanie kolumn głośnikowych Canton Reference GS Edition jest wynikiem szeroko zakrojonych badań zainicjowanych przez założyciela firmy, Günthera Seitza. Jego celem było opracowanie najlepszego głośnika Canton Reference. Z wielką pasją i energią zbierano pomysły i tworzono plany, przy czym ważną rolę odgrywały osobiste preferencje dotyczące materiału obudowy i projektu powierzchni.

Przesuwanie granic

Bez ograniczeń, dyrektor techniczny zaangażowany w projekt starał się przesunąć granice tego, co było technicznie możliwe, aby stworzyć najlepiej brzmiące i najpotężniejsze kolumny głośnikowe w historii marki Canton. Następnie cały zespół Canton został zaangażowany w projekt, aby dokładnie rozważyć i zrealizować każdy aspekt tego wymarzonego urządzenia. W ponad 50-letniej historii firmy nigdy wcześniej nie zaprojektowano i nie wyprodukowano kolumn o takim poziomie złożoności.

Unikalna konstrukcja

Reference GS Edition są prawdziwą deklaracją: potężne kolumny podłogowe o wysokości ponad 160 centymetrów i wadze 155 kilogramów każda, imponują szlachetnymi materiałami i prawdziwym kunsztem wykonania. Pomimo imponujących wymiarów, Reference GS Edition, które są starannie wykonane ręcznie, mają elegancki wygląd i zachwycają znakomitym wykonaniem i imponującym wykończeniem powierzchni. Projektanci Reference GS Edition harmonijnie połączyli elementy drewna, metalu i lakieru, aby stworzyć dzieło sztuki, któremu nie można się oprzeć. Rezultatem są kolumny głośnikowe, które nie tylko spełniają najwyższe wymagania pod względem dźwięku, ale także estetyki.

Bezkompromisowa technologia

Okrągłe przegrody zostały zaprojektowane dla Reference GS Edition – dokładnie taki sposób, w jaki są stosowane we wszystkich innych modelach z nowej serii Reference. Te przegrody o grubości 81 milimetrów są produkowane na 5-osiowej frezarce CNC specjalnie skonfigurowanej do tego celu. Misternie zakrzywione panele boczne, podstawy i pokrywy wykonane są z wielowarstwowego laminatu drewnianego o grubości 30 milimetrów, co zapewnia wyjątkową stabilność obudów. Ponadto panele boczne, które są mocno przymocowane do ścian po bokach i mają delikatną powierzchnię fornirowaną prawdziwym drewnem, znacznie zwiększają wagę. Prowadzi to do dalszego usztywnienia obudowy i znacznie zmniejsza naturalne zachowanie rezonansowe obudowy. Zastosowane krzywizny umożliwiają akustycznie zoptymalizowaną konstrukcję obudowy, której brak krawędzi skutecznie zapobiega odbiciom krawędziowym.

Black Ceramic Tungsten

Przetworniki średnio-niskotonowe Reference GS Edition charakteryzują się zaawansowanymi membranami BCT (Black Ceramic Tungsten). W przypadku membrany BCT, 25 procent struktury molekularnej membrany aluminiowej jest przekształcane w strukturę ceramiczną i uszlachetniane wolframem oraz dodatkowymi cząstkami metalu. W rezultacie membrany osiągają idealny stosunek sztywności do wagi i zyskują czarne zabarwienie z przodu i z tyłu podczas procesu produkcyjnego. Ponadto, specjalnie ukształtowana czarna, ceramiczna membrana przetwornika średniotonowego wykonana w technologii TCC stabilizuje stożek i redukuje niepożądane rezonanse i zniekształcenia. Umożliwia to uzyskanie precyzyjnej i wolnej od zniekształceń reprodukcji. Najnowsza generacja własnej technologii Canton, Wave Surround zapewnia równomierną reakcję przejściową i zanikanie przy dużej głośności i dużych wychyleniach membrany. W rezultacie Przetworniki głośnikowe działają w sposób kontrolowany i precyzyjny w każdej sytuacji.

Po raz pierwszy w historii marki Canton, w 25-milimetrowym przetworniku wysokotonowym zastosowano diamentową kopułkę (DCC dome). Ten materiał umożliwia reprodukcję wysokich częstotliwości z najdrobniejszymi szczegółami. Przetwornik wysokotonowy zachowuje dokładność i naturalną reprodukcję nawet przy najwyższych poziomach głośności – całkowicie bez wysiłku i stresu.

Aluminiowy panel

Canton Reference GS Edition ma solidny aluminiowy panel z tyłu obudowy, pokrywający prawie całą wysokość. Zapewnia on odpowiednią przestrzeń dla wysokiej klasy terminali połączeniowych WBT i podkreśla szczególną wartość głośnika. Złącza nextgen™, od renomowanego niemieckiego producenta WBT z Essen, oferują najlepszą możliwą jakość dźwięku, a także długotrwały stabilny kontakt z zastosowanymi kablami głośnikowymi. Reference GS Edition można obsługiwać w trybie bi-wiring, bi-amping i single-wiring. Wysokiej jakości mostki kablowe składające się z końcówek kablowych WBT-nextgen™ i kabli CantoLink 600 (wyprodukowanych przez renomowanego producenta kabli In-akustik) wchodzą w zakres dostawy.

Kompensacja pomieszczenia

Reference GS Edition posiadają elementy sterujące dla technologii RC (Room Compensation) firmy Canton. Dzięki tej funkcji poziom ciśnienia akustycznego przetworników średniotonowych i wysokotonowych może być regulowany w krokach co 1,5 decybela. Dodatkowo, zakres niskich tonów może być regulowany w krokach co 1,5 decybela, aby dostosować głośniki do akustyki pomieszczenia i osobistych preferencji odsłuchowych.

Specyfikacja techniczna

 • Typ: system 3-drożny
 • Zasada działania rezonatora pasywnego: Bass reflex
 • Kierunek promieniowania rezonatora: Downfire
 • Przetwornik wysokotonowy: 1x 25 mm DCC Diamant Ceramic Carbon (diamond tweeter)
 • Przetwornik średniotonowy: 1x 174 mm, czarny wolfram ceramiczny (Wave surround, TCC)
 • Przetwornik niskotonowy: 4x 219 mm, czarny wolfram ceramiczny (Wave surround, podwójna membrana)
 • Moc nominalna: 500 W
 • Moc muzyczna: 950 W
 • Pasmo przenoszenia: 18 – 40 000 Hz
 • Częstotliwości zwrotnicy: 160 / 3.100 Hz
 • Impedancja: 4 – 8 Ω
 • Regulacja poziomu: tak
 • Efektywność 2.83V/1m: 89 db
 • Złącza: WBT – złącze z regulacją poziomu
 • Wymiary produktu (S x W x G): 460 x 1630 x 720 mm
 • Waga netto: 155 kg

Więcej informacji

Strona producenta: https://www.canton