NEWS: 7 edycja festiwalu ProgRockFest 2022

Legionowo zaznaczyło się już jako jedno z kluczowych miast na naszej krajowej mapie ROCKA PROGRESYWNGO. W sobotę 10.09.2022 odbyła się kolejna, bo 7 edycja festiwalu ProgRockFest 2022. Sala widowiskowa ma swój specyficzny klimat a swoją akustyką i dobrym nagłośnieniem dorównuje najlepszym polskim koncertowym spotom.

Audiomuzofans.pl” było jednym z patronów medialnych i świadkiem tegorocznych wydarzeń. Jest co wspominać bo każdego roku na uwagę zasługują wszystkie grupy reprezentujące ten gatunek muzyczny. Wystąpiły trzy zespoły z Polski i gwiazda wieczoru – legendarny muzyk, były członek grupy King Crimson, Davida Cross ze swoim zespołem.

Krakowski FREN to polsko-ukraińska kombinacja gitary basowej, gitary elektrycznej, perkusji i klawiszy zaproponowała długie wielowątkowe i dynamiczne kompozycje szczególnie z nowej płyt. To było fajne obrazowanie dźwiękiem, bez wokalu więc muzyka musiała zrobić podwójną robotę. Zrobiła … Podobnie przeplatające się i gadające ze sobą na poziomie septym, riffów i super precyzyjnych solówek gitarowych w połączeniu z ambientowo brzmiącą elektroniką zespołu METAFOX potwierdziły jakość muzyczną tegorocznego wydarzenia. Kolejną grupą, znaną już bardziej wszystkim na scenie muzycznej był THE ADEKAEM i tu emocje oprócz melodyjnych solówek i świetnej sekcji perkusyjnej-basowej wywołał niesamowity wokal dorównujący największym gwiazdom światowej sceny rockowej. Zarówno miłośnicy spokojnych sekwencji jak i entuzjaści sporej dawki energii dostali to czego oczekiwali.

David Cross legenda rocka zaproponował ze swoim bendem, niezapomniany występ, któremu towarzyszył pełen przekrój emocji co zostało nagrodzone trzykrotnym bisem. Publiczność rozpoznała bez wahania wszystkie kompozycje grupy King Crimson, które również zaproponował David Cross Band. Nic dodać nic ująć. To jest muzyczny kosmos. Niestety mogą żałować Ci wszyscy, którym nie udało się dotrzeć tego wieczoru na ProgRockFest 2022 do Legionowa.

Całość festiwalu można było zobaczyć na żywo w ramach ProgRockL!ve, którego dodatkowym elementem było studio festiwalowe. W studiu można było zobaczyć wywiady z wykonawcami i organizatorami festiwalu ProgRockFest 2022. Tu za wszystko trzeba podziękować organizatorom festiwalu i całej ekipie wspierającej – bez Was nie było by po raz kolejny tak wspaniałej imprezy. W tym roku festiwal organizowany był we współpracy z KUBICA PRODUCTION, który znacząco wsparł inicjatywę Mikołaja Madejaka i jego stowarzyszenia Legionowo Live Art – brawo Panowie. Mikołaj zapowiedział ze sceny, że kolejna edycja jest już w planach.

Zapraszamy w jego imieniu do udziału w 2023 roku całą łobuzerkę muzyczną Polski.

Reprezentacja AudioMuzoFans Natalia Woch i Jacek Woch

GALERIA