NEWS: Accuphase A-80 – topowa końcówka mocy stereo w klasie A

Accuphase A-80 – topowa końcówka mocy stereo w klasie A

Po pięciu latach od premiery najlepszego A-klasowego wzmacniacza stereo, A-75, Accuphase zastępuje go modelem A-80. Japońscy inżynierowie szczycą się przy tej okazji zastosowaniem rozwiązań zaczerpniętych z topowych monobloków A-300, dzięki czemu A-80 przewyższa dokonania swojego poprzednika, zarówno pod kątem mierzalnych parametrów, jak i odczuwalnych właściwości brzmieniowych. Oprócz tego, mimo że A-80 pracuje w najczystszej klasie A, w jego przypadku należy zapomnieć o typowych dla wzmacniaczy tego typu ograniczeniach dotyczących problemów z liniowym przyrostem mocy przy drastycznych spadkach impedancji, czy trudności z wysterowaniem potężnych, wielodrożnych głośników.

A-80 zapewni wręcz monstrualną wydajność w połączeniu z prawie niemierzalnym poziomem szumów własnych oraz z niepowtarzalną barwą dźwięku klasy A, która gwarantuje najwierniejszą reprodukcję muzyki wraz z całą paletą emocji i niuansów. A-80, mimo identycznych gabarytów, jest od A-75 prawie o 1 kg cięższy. Ma to związek m.in. z zastosowaniem nieco masywniejszego transformatora zasilającego, zaekranowanego osłoną wyposażoną w radiatory odprowadzające nadmiar ciepła. Uzupełniają go dwa kondensatory filtrujące o łącznej pojemności 100 000 μF, będące elementami identycznymi jak w monoblokach A-300. Warto wspomnieć, że obydwa topowe modele charakteryzują się największą pojemnością filtrującą ze wszystkich urządzeń Accuphase do tej pory!

Jak można się domyślić, wzmocnione zasilanie przekłada się na jeszcze solidniejsze parametry. A-80 wygeneruje 65 W przy obciążeniu 8 Ω i aż 260 W dla 2 Ω.

Cena Accuphase A-80 wynosi 89900 PLN.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

NAUTILUS

ul. Malborska 24,
30-646 Kraków
tel: 12 425 51 20
sklep@nautilus.net.pl

Chcecie porozmawiać o audio i muzyce ?

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK

AudioMuzoFans