NEWS: Nowa seria ARCAM Radia – nowoczesne centrum muzyki.

Trzy wzmacniacze zintegrowane, odtwarzacz CD i streamer hi-res opracowane tak, aby zachować wierność brytyjskiemu dziedzictwu wypracowanemu przez firmę ARCAM, dodając do niego współczesną konstrukcję i przystępna cena, są przeznaczone zarówno dla młodszych klientów, jak i miłośników wysokiej klasy dźwięku.

HARMAN Luxury Audio Group ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej serii produktów ARCAM Radia, składającej się ze wzmacniaczy zintegrowanych ARCAM A5, A15 i A25, odtwarzacza CD ARCAM CD5 oraz streamera hi-res ARCAM ST5.

Dzięki trzem wzmacniaczom zintegrowanym, pracującym w klasach AB i G, oraz pasujących do nich streamerowi i odtwarzaczowi CD, nowa rodzina produktów – starannie wykonana i z unikalnym połączeniem odważnej estetyki i najnowocześniejszej technologii audio – wyznacza nowe standardy w zakresie projektowania i jakość dźwięku. Seria Radia to pierwsza rodzina produktów ARCAM z nowym designem, który ma na celu odświeżenie wizerunku marki. To także wskazówka mówiąca o tym, jakie produkty ARCAMA pojawią się w przyszłości.

„Kiedy zaczynaliśmy projektować serię Radia, chcieliśmy wprowadzić do niej wiele innowacji technicznych. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na konstrukcję, która naszym zdaniem, pozwoliła na zbudowanie najlepiej brzmiących wzmacniaczy, jakie kiedykolwiek stworzyliśmy” – powiedział Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktu, HARMAN Luxury Audio. „Oprócz nowego, eleganckiego wyglądu, który będzie definiował wizerunek ARCAMA w nadchodzących latach, w serii Radia skupiliśmy się na intymnej łączności użytkownika z muzyką i wykorzystaliśmy do tego najnowsze technologie audio. Powstałe w ten sposób rozwiązania przewyższają nie tylko starszą serię, ale także wszystkie nasze wcześniejsze produkty. To systemy dla współczesnych entuzjastów dźwięku, zwłaszcza tych młodszych, którzy chcą mieć luksusowy system audio w rozsądnej cenie,

Produkty z rodziny Radia oferują subtelnie wyprofilowaną, symetryczną ściankę przednią, uzupełnioną przez aluminiowe obudowy. Urządzenia ozdobione są frontami na których nie widać miejsc łączenia, przeprojektowanymi pokrętłami i delikatnymi akcentami świetlnymi, dając wrażenie mocy i jednocześnie finezji. Nowe produkty ARCAMA charakteryzują się gładką, matową czarną powierzchnią ozdobioną żółtymi akcentami serii Radia. Na górze znajdziemy otwory wentylacyjne po mistrzowsku ukryte we wzorze dynamicznych linii, co daje nieskazitelną estetykę. Z tyłu umieściliśmy osłonę gniazd, przypominającą ozdobne tylne dyfuzory spotykane w samochodach sportowych, ukrywające nieestetyczne przyłącza. Aby zapewnić optymalną interakcję użytkownika, przeprojektowano również pokrętła, teraz elegancko zaoblone i wykończone w kolorze satynowej czerni. Ich tekstura została dobrana w taki sposób, aby maskować odciski palców.

Wzmacniacze ARCAMA z serii Radia wyposażone są w odbiorniki Bluetooth aptX Adaptive, anteny wewnętrzne, wejścia cyfrowe i znany z innych produktów ARCAMA przedwzmacniacz gramofonowy MM. Wzmacniacze o mocy 2×50 W (A5) i 2×100 W (A15), pracujące w klasie AB, zaopatrzono w nowe układy cyfrowe oparte na przetworniku cyfrowo-analogowym ESS ES9018. A25 o mocy 2×100 W to wzmacniacz pracujący w klasie G, z wbudowanym przetwornikiem cyfrowo-analogowym ESS ES9280AQ, z wejściem USB-C, podświetlanymi diodami LED i pięknym wyświetlaczem OLED na panelu przednim.

Streamer muzyczny ST5, wyposażony w wewnętrzne anteny Wi-Fi, obsługuje imponującą listę serwisów streamingowych, w tym Amazon Music Unlimited, Qobuz, radio internetowe, podcasty, Tidal Connect i Spotify Connect. Ponadto oferuje dekodowanie MQA, Google Chromecast, Apple Airplay2 i Roon. Odtwarzacz CD CD5 umożliwia odtwarzanie płyt CD, CD-R i CD-RW, jak również odtwarzanie materiałów audio z pamięci masowej USB oraz dekodowanie plików FLAC, WAV i MP3. Zarówno ST5, jak i CD5 są wyposażone w przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9018 i oferują rozdzielczość 24 bity/192 kHz.

ARCAM oficjalnie zaprezentował nową rodzinę swoich flagowych urządzeń podczas spotkania, które odbyło się 3 października w Vinyl Factory w Londynie. Będą one dostępne w sklepach w czwartym kwartale 2023 roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.arcam.co.uk.

Ceny detaliczne:

A5 – 3990
A15-  5990
A25 – 8490

ST5 – 4490
CD5 – 3890

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Audio Center Poland

Adres:  ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków

Telefon: +48 508 590 213 | 12 265 02 85 | 12 265 02 86

http://www.audiocenter.pl

E-mail: audiocenter@audiocenter.pl

redakcja: audiomuzofans.pl