NEWS: Audio Video Show 2023, Warszawa 27-29.10.2023

Audio Video Show 2023, Warszawa 27-29.10.2023

Tegoroczna wystawa Audio Video Show 2023 w Warszawie należała do bardzo udanych. Zakończona właśnie 25 edycja tej imprezy w Polsce bez wątpienia zostanie uznana za największą w jej historii. Jak podaje organizator w imprezie wzięło udział 150 wystawców z całego świata, prezentowanych było 600 marek i to wszystko w 160 specjalnie zaaranżowanych salach odsłuchowych. Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku oprócz prezentacji najwyższej klasy sprzętu wystawie towarzyszyło wiele spotkań tematycznych z osobistościami rynku fonograficznego. Należy docenić również osobisty udziału samych muzyków i kompozytorów. Prezentacje sprzętu często są prowadzone przez samych producentów w osobach inżynierów czy głównych technologów zapraszanych przez polskich dystrybutorów sprzętu tu również samych dealerów.

Wystawa to idealna okazja do wielu spotkań tematycznych z inżynierami dźwięku w zakresie akustyki pomieszczeń czy specjalistami od tzw. szeroko pojętego „analogu”.

Jednym z tego przykładów było spotkanie z „Panem Winylem” w sali producenta high-endowych gramofonów J.Sikora zainicjowane przez przedstawicieli naszej redakcji i portalu AudioMuzoFans.pl zrzeszającego miłośników sprzętu audio, melomanów i audiofili.

Chcecie porozmawiać o audio i muzyce ?

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK

AudioMuzoFans

Nie chcielibyśmy oceniać kolejno każdej prezentacji indywidualnie, której byliśmy uczestnikami. Oczywiście zawsze będzie kilku faworytów, ale nie o to teraz chodzi. Generalnie podkreślamy, że tegoroczny poziom prezentacji był szczególnie wysoki. Całościowo prezentacje i wszystkie spotkania tematyczne dawały możliwość zapoznania się z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi, a to oznacza, że i w tym roku nie zabrakło powiewu świeżości pomimo tego, że niektóre marki znane są już na rynku od dekad i wydawałoby się, że nie powinny zaskakiwać to jednak pokazano wiele nowości.

Na wystawie mogliśmy ocenić i zobaczyć wszystkie elementy wchodzące w skład domowych systemów audiowizualnych, tj. telewizory, projektory, sprzęt hi-fi, high-end, czy nawet „state of the art” oraz wyjątkowe słuchawki. W tym roku obserwowaliśmy też wielkie powroty polskich marek jak Diora, Unitra czy Tonsil. Śmiało należy powiedzieć, że Polska branża audio ma się doskonale i przeżywa renesans. Świadczyło o tym szereg prezentacji w Hotelu Sobieski, również niszowych polskich producentów, którzy postanowili po raz pierwszy poddać ocenie ich ciężką, często wieloletnią pracę nad konstrukcjami, strojeniem zestawów głośnikowych, wzmacniaczy odtwarzaczy strumieniowych/plików czy przetworników cyfrowo-analogowych.

Odwiedzający wystawę AVS odkrywają rozwiązania, szukają inspiracji, informacji, zapoznają się z innowacjami, pogłębiają wiedzę w celu optymalizacji i poprawy jakości dźwięku uzyskiwanego w domowych systemach audio. Oprócz głównych komponentów systemu, wiele osób szuka też akcesoriów: podstawek, stolików audio, kabli czy innych gadżetów, które mogą ulepszyć ich systemy audio i wideo.

Uczestnicy największych targów Audio Video Show szukają emocji, oczekują pełnego doświadczenia audio-wizualnego na żywo, premiery sprzętu oraz możliwości poznania najnowszych osiągnięć w tej dziedzinie. Zdecydowanie tegoroczna impreza spełniła z nadwyżką wszystkie te oczekiwania.

Jacek Woch Janusz Sowiński