NEWS: Focal wprowadzając na rynek Aria Evo X.

Focal odświeża swoją kultową linię Aria, wprowadzając na rynek Aria Evo X.

Focal prezentuje Aria Evo X, linię głośników high-fidelity do domu. Nowa rodzina kolumn Aria Evo X podąża śladami serii Aria 900, która przez dekadę cieszyła się ogromnym sukcesem. Dzięki zmodernizowanym technologiom i zupełnie nowemu wykończeniu, głośniki Aria Evo X podnoszą poprzeczkę zarówno pod względem jakości dźwięku jak i wzornictwa. Francuska marka opracowała tę nową serię jako kontynuację filozofii Aria: dostarczanie realistycznych wrażeń odsłuchowych poprzez oferowanie najlepszych głośników w swojej kategorii.

PRZYJEMNOŚĆ SŁUCHANIA MUZYKI I KINA DOMOWEGO

Aria Evo X oddaje hołd tradycyjnemu hi-fi dzięki kolekcji pięciu kolumn głośnikowych: jednej kompaktowej typu monitor (Aria Evo X N°1); trzem smukłym konstrukcjom podłogowym (N°2, N°3, N°4) i jednemu dodatkowemu modelowi zapewniającemu imponującą scenę dźwiękową w konfiguracji kina domowego (Aria Evo X Center). Podobnie jak wprowadzona w 2013 roku linia głośników Aria 900, Aria Evo X ma na celu zapewnienie wysokiej jakości dźwięku, który jest niezwykle realistyczny a jednocześnie przystępny cenowo w odniesieniu do jego jakości. Linia ta obiecuje rewelacyjną przyjemność słuchania, z charakterystycznym dla marki wciągającym i emocjonalnym doświadczeniem.

INNOWACYJNA TECHNOLOGIA KULTOWA LNIANA MEMBRANA

Korzystając z know-how firmy Focal przetworniki nowych kolumna Aria Evo X mogą pochwalić się wyjątkowymi innowacjami technologicznymi, które są charakterystyczne wyłącznie dla tej marki. Głośnik wysokotonowy TAM z odwróconą kopułką w kształcie litery “M” to następca głośnika wysokotonowego TNF. Ta innowacyjna zmiana gwarantuje wierniejsze odtwarzanie wysokich tonów, zapewniając szersze spektrum przetwarzanych częstotliwości i to zarówno w górę jak i dół pasma. Kształt “M” kopułki jako kolejna innowacja Focal, zapewniająca zdolność liniowego odtwarzania wysokich częstotliwości aż do 30 kHz. Zawieszenie głośnika średniotonowego jest wyposażone w technologię TMD® (Tuned Mass Damper), które stabilizuje zachowanie membrany, redukując zniekształcenia i zapewniając doskonale zrównoważoną dynamikę. W międzyczasie układ magnetyczny w głośnikach niskotonowych został gruntownie zmodernizowany, aby zapewnić jeszcze lepszą reprodukcję niskich tonów. Inżynierowie Focal przeprojektowali również zwrotnice bazujące teraz na możliwie najlepszych w tym zakresie cenowym komponentach, których zastosowanie poprawia równowagę tonalną głośników. Innowacje w Focal nigdy nie dotyczą tylko technologii. Marka oferuje również nowe wykończenie: Moss Green High Gloss. Głęboki odcień zieleni i wysoki połysk lakieru nadają głośnikom jasny i nowoczesny wygląd. Do tego dochodzą wykończenia Black High Gloss i Prime Walnut w całej ich ponadczasowej elegancji. Każde wykończenie jest połączone ze skórzanymi panelami przednimi.

Produkt dostępny: Styczeń 2024 r.

Aria Evo X otwiera nowy rozdział dla charakterystycznej cechy Arii którą jest kultowa lniana membrana pojawiającą się w głośnikach średniotonowych i niskotonowych linii. Innowacja, którą Focal po raz pierwszy zaprezentował w linii Aria 900 w 2013 roku to membrana wykonana z francuskiego włókna lnianego. Jej zastosowanie miało na celu uzyskanie bardzo naturalnego dźwięku, wolnego od podbarwień, a jednocześnie charakteryzującego się bogatą reprodukcją średnich tonów i doskonałą dynamiką w całym zakresie niskich częstotliwości. Wyprodukowana w fabrykach Focal, oferuje wciągające i spektakularne wrażenia odsłuchowe, odtwarzając wokale z wyjątkową klarownością i detalicznością. Technologia ta jest co roku doceniana za swoje niezwykłe właściwości w zakresie reprodukcji dźwięku i ma obecnie zastosowanie w wielu produktach Focal, począwszy od zintegrowanych głośników po samochodowe zestawy audio, a nawet monitory dla profesjonalistów.

Detaliczne ceny .

ARIA EVO X N4  – 10 699 zł szt

ARIA EVO X N3 – 9 299 zł szt

ARIA EVO X N2  – 7 999 zł szt

ARIA EVO X N1  – 3 499 zł szt

ARIA EVO X CENTER  – 3 799 zł

FNCE S.A.
ul. Kurantów 34 02-873 Warszawa www.fnce.eu