NEWS: Klipsch przedstawia System dźwięku Klipsch Flexus

Klipsch przedstawia System dźwięku Klipsch Flexus

Flexus ucieleśnia postęp w wydajności dźwięku, łączności, modułowości i konfiguracji.

Klipsch, wiodąca firma audio oparta o zaawansowaną technologię, wprowadza na rynek system dźwięku Klipsch Flexus Sound System — wspierany przez Onkyo, to historyczna pierwsza współpraca z siostrzaną marką Onkyo, światowym liderem w dziedzinie amplitunerów AV. Nowa seria ucieleśnia postępy technologiczne w wydajności audio, łączności, modułowości i konfiguracji – a wszystko to w wyjątkowej cenie. System obejmuje soundbary Flexus Core 100 i Core 200, bezprzewodowe głośniki surround Flexus Surr 100 i bezprzewodowy subwoofer Flexus Sub 100.

„Flexus reprezentuje ponad trzy lata pieczołowitego planowania w celu stworzenia najlepszego na świecie, dopracowanego akustycznie systemu dźwiękowego. Obejmuje to przejęcie jednej z najbardziej legendarnych japońskich firm technologicznych – Onkyo. Nasza pewność w budowaniu globalnego zespołu technologicznego zainspirowała bezprecedensową inwestycję w naszą przyszłość. Wierzymy, że Flexus Sound System wyznaczy na nowo standardy branżowe i przygotuje grunt dla Premium Audio Company jako światowego lidera. „

– Paul Jacobs, prezes i dyrektor generalny

Soundbary Flexus Core 100 i Core 200 zapewniają bogaty, pełny dźwięk muzyki i filmów, gdy są używane samodzielnie. Aby zapewnić jeszcze bardziej imersyjne wrażenia, Klipsch zaprojektował system Flexus z możliwością rozbudowy „à la carte” z łatwą opcją rozbudowania, obejmującą opcjonalne głośniki surround i subwoofery.

System dźwięku Flexus oferuje całkowicie nowy pakiet elektroniki zapewniający absolutną niezawodność. Każdy produkt poddano rygorystycznym testom (obejmującym ponad 1000 punktów), opracowanym i przeprowadzonym przez połączone zespoły badawczo-rozwojowe firm Klipsch i Onkyo.

Soundbar Flexus Core 100

Podstawowy model 2.1-kanałowego soundbara wyposażony jest w dekodowanie Dolby Atmos® i pełną gamę wejść, w tym HDMI eARC, optyczne, USB-C oraz najnowszą łączność bezprzewodową Bluetooth. Nowa aplikacja Klipsch Connect Plus na urządzenia z systemem iOS® i Android® zapewnia natychmiastowy dostęp do m.in. wyboru wejścia, ustawień EQ, aktualizacji oprogramowania sprzętowego i funkcji. Mimo niewielkich rozmiarów (71 cm) ten soundbar przewyższa swoją kategorię wagową dzięki wysokowydajnym aluminiowym przetwornikom o średnicy 5,7 cm (2,25”) i dwóm wbudowanym subwooferom o średnicy 10 cm (4”).

Soundbar Flexus Core 200

Ten 3.1.2-kanałowy soundbar oferuje wszystkie funkcje Core 100, i nie tylko. Core 200 o przekątnej 112 cm zapewnia słuchaczom porywające wrażenia Dolby Atmos dzięki dwóm przetwornikom o wysokości 5,7 cm (2,25”), czterem skierowanym do przodu aluminiowym przetwornikom 5,7 cm (2,25”) dostrojonym przez akustyków Klipsch i podwójnym 10 cm (4”) wbudowanym subwooferom. Aby zapewnić lepszą przejrzystoś

głosu i dialogów przy dowolnej głośności, Core 200 wyposażono w legendarną technologię tubową Klipsch dla dedykowanego głośnika wysokotonowego kanału centralnego.

Bezprzewodowe głośniki surround Flexus Surr 100

Bezprzewodowe głośniki surround Flexus Surr 100, z pełnozakresowymi przetwornikami o średnicy 7,6 cm (3”) oferują elastyczne opcje rozmieszczenia i montażu na ścianie, pozwalając stworzyć autentyczne wielokanałowe wrażenia dźwięku przestrzennego. Każdy głośnik Flexus surround Speaker może być niezależnie podłączony do gniazdka ściennego i zawieszony na ścianie, umieszczony na podstawkach, w regale lub na konsoli za sofą, bez konieczności umieszczania czegokolwiek pomiędzy lub kładzenia na podłodze.

Bezprzewodowy subwoofer Flexus Sub 100

Bezprzewodowy subwoofer Flexus Sub 100 zapewnia mocny bas o dużej głębi dzięki głośnikowi niskotonowemu z papierową membraną o dużym wychyleniu, bez straty niskiego opóźnienia i muzykalności typowej dla większych subwooferów. Kompaktowa, zamknięta konstrukcja pozwala umieścić Flexus Sub 100 w ciasnych przestrzeniach. Modele Flexus Core umożliwiają sparowanie dwóch subwooferów dla większych pomieszczeń i niesamowitych basów.

Technologia Transport firmy Klipsch ułatwia konfigurację i podłączenie produktów Flexus dzięki wstępnie sparowanemu nadajnikowi USB, dołączonemu do głośników surround Flexus i subwooferów Flexus. Umożliwia on modelom Flexus Core szybkie połączenie i rozbudowę systemu, bez skomplikowanych etapów konfiguracji.

Komponenty Flexus z łatwością łączą się z nowoczesną elektroniką i wystrojem wnętrz. Zbudowane z myślą o trwałości i wykonane przy użyciu najwyższej jakości materiałów – są kontynuacją długiego dziedzictwa klasycznego designu Klipsch. Wszystkie modele mają zaokrąglone pionowe krawędzie, co nadaje im bardziej miękki i subtelny wygląd. Soundbary wyposażono w górne panele o fakturze słojów drewna, akcentowane są metalowymi maskownicami zakrywającymi przetworniki skierowane w górę, a przód i boki owinięto tkaniną.

System dźwięku Flexus jest już dostępny u autoryzowanych partnerów handlowych.

Flexus Core 100 Sugerowana cena detaliczna …… 1699 PLN

Flexus Core 200 Sugerowana cena detaliczna …… 2199 PLN

Flexus Surr 100 Sugerowana cena detaliczna ……. 1299 PLN

Flexus Sub 100 Sugerowana cena detaliczna …….. 1499 PLN

Konsbud HI-FI Sp. z o.o.
ul. Nowa 23 Stara Iwiczna
05-500 Piaseczno

tel. 22 750 23 22
e-mail: info@konsbud-hifi.pl, sklep@konsbud-hifi.pl