Marantz CINEMA 30, referencyjny wzmacniacz kina domowego.

Przedstawiamy Marantz CINEMA 30,nowy referencyjny wzmacniacz kina domowego.

Marantz, od ponad 70 lat jedna z najbardziej uznanych marek w branży high-end audio, z dumą przedstawia nowy wzmacniacz referencyjny wzbogacający serię CINEMA o wysokiej klasy wzmacniacz AV do kina domowego – CINEMA 30.

CINEMA 30 stanowi punkt kulminacyjny słynnego podejścia Marantz do projektowania komponentów AV. Pod każdym względem, ten flagowy model odzwierciedla ponadczasowe, ale jednocześnie nowoczesne wzornictwo, niezrównaną wydajność oraz doskonałość technologiczną produktów Marantz zawarte w jednym wyjątkowym urządzeniu.

Piękny design, wyjątkowa jakość wykonania

Dostępny w wykończeniu Black oraz Silver Gold, wzmacniacz CINEMA 30 zawiera najnowszą generację kultowego wyświetlacza Marantz w połączeniu z nowym językiem industrialnego designu oraz został skonstruowany zgodnie z najwyższymi standardami. Jego elegancka, wielowarstwowa obudowa posiada subtelne boczne podświetlenie, a składany panel przedni skrywa wszystkie rzadziej używane funkcje, tworząc czystą estetykę, która nie jest zwykle kojarzona z komponentami klasy AVR. Nawet aluminiowy pilot zdalnego sterowania został starannie przemyślany i wyposażony w podświetlenie, aby zapewnić łatwą obsługę w zaciemnionych pomieszczeniach.

Czysta moc o niskim poziomie zniekształceń

CINEMA 30 opiera się na symetrycznej, monolitycznej konstrukcji wzmacniacza – najbardziej zaawansowanym układzie dostępnym w kategorii AVR.

Sekcja wzmacniacza została zamontowana na oddzielnej płytce drukowanej dokładnie naprzeciwko zasilaczy, zapewniając niezwykle czystą i natychmiastową moc o niskim poziomie zniekształceń. Jedenaście kanałów wzmacniacza zapewnia wystarczającą moc wyjściową do obsługi szerokiej gamy potencjalnych konfiguracji głośników dla wszystkich formatów wielokanałowego dźwięku. 13.4 kanałowe przetwarzanie z możliwością wyboru trybu przedwzmacniacza pozwala na dodanie zewnętrznego wzmacniacza mocy, aby dopasować system do najbardziej wymagających instalacji kina domowego.

Oczywiście wszystkie aspekty wzmocnienia, zasilania oraz ścieżki sygnału zostały starannie dopracowane przez Marantz Sound Master w warsztatach Shirakawa w Japonii, aby zapewnić najlepszą możliwą jakość dźwięku ze wszystkimi komponentami źródłowymi i we wszystkich konfiguracjach audio. Zarówno sygnały cyfrowe i analogowe przechodzą przez moduł przedwzmacniacza Marantz HDAM SA-2, aby zapewnić charakterystyczne ciepło i muzykalność oczekiwaną od każdego produktu marki Marantz.

Najnowocześniejsze przetwarzanie zapewniające cyfrową doskonałość

Jak przystało na flagowy AVR w portfolio Marantz, CINEMA 30 wykorzystuje najnowszy i najpotężniejszy podwójny chipset DSP Analog Devices SHARC w połączeniu z najnowocześniejszymi 32-bitowymi przetwornikami DAC ESS Sabre z dedykowaną redukcją jittera. Rezultatem jest potężna platforma cyfrowa zdolna do precyzyjnego dekodowania i dokładnego przetwarzania wszystkich form przychodzącego dźwięku, od wysokiej rozdzielczości stereo po najnowsze formaty dźwięku wielokanałowego, w tym Dolby Atmos™, IMAX Enhanced™, DTS:X Pro™ oraz Auro 3D™.

Aby zapewnić najlepsze możliwe rezultaty z szeroką gamą głośników w dowolnym środowisku odsłuchowym, CINEMA 30 łączy potężną moc z zaawansowaną optymalizacją akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32, opartą na automatycznej kalibracji rozmiaru głośników, odległości głośników, regulacji poziomu i nie tylko, a wszystko to dzięki dołączonemu mikrofonowi.

Opcjonalnie dostępna kalibracja Dirac Live, która obejmuje technologię Dirac Live Bass Control, umożliwia w pełni zoptymalizowaną integrację niskich częstotliwości dla maksymalnie czterech niezależnych subwooferów, zapewniając idealnie spójne brzmienie basu w nawet najbardziej wymagającym akustycznie pomieszczeniu.

Kompletne cyfrowe i analogowe centrum rozrywki

CINEMA 30 został zaprojektowany, aby sprostać szerokiej gamie konfiguracji systemu teraz i w przyszłości. Każde z siedmiu wejść HDMI może obsługiwać wideo 8K, a zupełnie nowy interfejs użytkownika o wysokiej rozdzielczości sprawia, że konfiguracja i personalizacja są łatwe i bezproblemowe. Wiele wejść analogowych i cyfrowych, w połączeniu z szeroką gamą niestandardowych funkcji zoptymalizowanych pod kątem instalacji oznacza, że CINEMA 30 można dostosować do każdego możliwego przypadku użycia przez klienta, od kameralnych pomieszczeń multimedialnych po duże dedykowane kina domowe.

Naturalnie, CINEMA 30 oferuje również najnowszą platformę HEOS multi-room, zapewniającą łatwy dostęp do szerokiej gamy serwisów streamingowych, wszystkie płynnie zintegrowane w jednym zunifikowanym doświadczeniu użytkownika. Spotify Connect, AirPlay 2™ i Bluetooth uzupełniają HEOS, aby zapewnić kompatybilność z jak najszerszą gamą urządzeń mobilnych i sposobów korzystania. Wreszcie, wzmacniacz CINEMA 30 może być zintegrowany z wybranym asystentem głosowym Alexa, Google lub HomePod, zapewniając najwyższą wygodę, a jednocześnie inteligentną dostępność.

Dave Sheen, prezes Luxury Performance Audio Group, Masimo Consumer, komentując premierę, powiedział: „CINEMA 30 stanowi deklarację doskonałości Marantz w kategorii AVR i jest jednym z najbardziej wyrafinowanych projektów, jakie nasz zespół stworzył w swojej 70 letniej historii. Nie mogę się doczekać, aby usłyszeć, jak zostanie przyjęty przez naszych lojalnych klientów i branżowych recenzentów.”

Ciesz się perfekcyjną doskonałością nowego Marantz CINEMA 30 dostępnego w sprzedaży od 30 stycznia u autoryzowanych dealerów Marantz.

Marantz CINEMA 30Referencyjny wzmacniacz kina domowego

  • Podwójny procesor DSP SHARC z 32-bitowym przetwornikiem ESS Sabre DAC
  • Symetryczny, monolityczny wzmacniacz z 11 kanałami o mocy 140 W
  • Ponadczasowe wzornictwo z kultowym wyświetlaczem Marantz i nowoczesny interfejs ekranowy o wysokiej rozdzielczości
  • Obsługa 8K dla x7 wejść HDMI oraz x3 wyjścia HDMI
  • Dolby Atmos, IMAX Enhanced, DTS:X Pro oraz Auro 3D
  • Zaawansowana optymalizacja akustyki pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32 i opcjonalnie dostępna kalibracja Dirac Live.
  • Dostęp do muzycznych serwisów streamingowych za pośrednictwem HEOS®, Spotify Connect, AirPlay 2, Bluetooth i innych.
  • Dostrojony przez Sound Master, skonstruowany w Shirakawa, Japonia
  • Pięcioletnia gwarancja Marantz

Dystrybucja w Polsce: Horn Distribution S.A.ul. Kurantów 34, 02-873 Warszawa, wwww.horn.eu