NEWS: Nowa seria PIEGA Premium Wireless Gen2

Nowa seria PIEGA Premium Wireless Gen2 – bezprzewodowy system głośnikowy klasy high-end z rozbudowanymi możliwościami streamingu

 Szwajcarski producent luksusowych głośników PIEGA wprowadza na rynek drugą generację swojej popularnej serii Premium Wireless. Premium Wireless Gen2 to w pełni funkcjonalny, wysokiej klasy system głośników z wbudowanym wzmacniaczem i strumieniową łącznością bezprzewodową.
Nowa seria Premium Wireless Gen2 obejmuje trzy modele. Te aktywne głośniki wykorzystują charakterystyczne aluminiowe obudowy PIEGA i oferują wysokiej jakości technologię przetworników, wysublimowany design i niezrównaną elastyczność opcji bezprzewodowego odtwarzania. Dzięki nowemu systemowi kalibracji akustyki pomieszczenia i zamkniętym (pozbawionym portów bass reflex) obudowom, nowe modele Premium Wireless Gen2 zapewniają zrównoważony, dynamiczny i immersyjny dźwięk w każdym pomieszczeniu oferując obsługę szerokiej gamy źródeł.

Najważniejsze cechy: – Obsługa źródeł bezprzewodowych: AirPlay, Chromecast, Spotify Connect – Łączność analogowa i wejście HDMI – Funkcjonalność Roon Ready – Dyskretny przedwzmacniacz i sterowanie z aplikacji – Room EQ dla niezrównanej korekcji akustyki pomieszczenia i łatwości umiejscowienia – Wyjątkowa technologia głośników i jakość wykonania PIEGA

Rozbudowana łączność bezprzewodowa i przewodowa Wszystkie trzy nowe modele z serii Premium Wireless Gen2 są wszechstronne, proste w konfiguracji, łatwe w użyciu i łączą się bezprzewodowo z szeroką gamą źródeł za pomocą dostępnego oddzielnie modułu PIEGA Connect Plus. Wbudowane funkcje sieciowe i kompatybilność z Apple Airplay, Google Chromecast, Roon Ready, Spotify Connect, DLNA i Bluetooth umożliwiają wygodne strumieniowe odtwarzanie dźwięku w najszerszym zakresie systemów i formatów.
HDMI-ARC oferuje proste połączenie z urządzeniami audio video, a moduł connect można podłączyć do praktycznie każdej istniejącej instalacji z telewizorem. Klasyczne wejścia analogowe i cyfrowe zamieniają konfigurację PIEGA Premium Wireless Gen2 w audiofilski system obsługujący najszerszy wybór źródeł.

Dyskretny przedwzmacniacz i sterowanie z aplikacji Zaawansowana technologicznie sekcja przedwzmacniacza, w tym przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Res i system sterowania zostały wbudowane w kompaktowy moduł PIEGA Connect Plus. To bezprzewodowe centrum sterowania można zainstalować w ukryciu w pobliżu źródeł przewodowych, takich jak odtwarzacz CD, gramofon, telewizor lub komputer. Modułem można sterować za pomocą dwukierunkowego pilota radiowego lub aplikacji PIEGA Control App dostępnej na urządzenia z systemem iOS i Android.
Transmisja między modułem Connect Plus a głośnikami jest całkowicie bezstratna i nieskompresowana, z rozdzielczością do 96 kHz i 24 bit. Jedynym połączeniem wymaganym dla każdego głośnika jest dyskretny kabel zasilający.

Niezrównana elastyczność w zakresie umiejscowienia Modele Premium 301 Wireless Gen2, Premium 501 Wireless Gen2 i Premium 701 Wireless Gen2 zapewniają wypełniający pomieszczenie, szczegółowy dźwięk nawet w trudnych akustycznie środowiskach, dzięki dwóm ważnym ulepszeniom w stosunku do modeli pierwszej generacji.
Wraz z wprowadzeniem drugiej generacji, PIEGA zrezygnowała z portów bass-reflex na rzecz zamkniętej obudowy. Zapewnia to lepszą reprodukcję i większą precyzję niskich częstotliwości oraz zwiększa elastyczność w umieszczaniu głośników, na przykład w rogu pokoju. Za pomocą aplikacji PIEGA Control w wersji iOS i iPhone’a można również skalibrować głośniki do istniejącej akustyki pomieszczenia i ustawienia w zakresie częstotliwości poniżej 500 Hz. Dalsze dostosowanie tonalne do gustu słuchacza i akustyki pomieszczenia w zakresie średnich i wysokich częstotliwości jest możliwe za pomocą korektora dostępnego w aplikacji.

Wyjątkowa technologia głośników oraz jakość wykonania Wszystkie modele nowej serii Premium Wireless Gen2 zostały wyposażone w ekskluzywne szwajcarskie wstęgowe przetworniki wysokotonowe Linear Drive Ribbon. Opracowane i ręcznie wykonane przez firmę PIEGA tweetery planarne słyną z powiewnego dźwięku o znakomitej charakterystyce impulsowej. Doceniana na całym świecie sygnatura „Made in Switzerland” gwarantuje najwyższą jakość i staranność wykonania.
Premium 501 Wireless Gen2 i 701 Wireless Gen2 to w pełni aktywne 3 drożne konstrukcje, w których każdy przetwornik (wysokotonowy/średniotonowy/niskotonowy) ma własną sekcję wzmacniacza. Całkowita moc wyjściowa 180 lub 200 watów dla kolumn podłogowych i 100 watów dla modelu kompaktowego zapewnia wyjątkową przestrzeń sceny dźwiękowej i wysoką dynamikę reprodukcji muzyki. W porównaniu z pierwszą generacją, modele podłogowe zostały wyposażone w dodatkowe głośniki niskotonowe, aby połączyć dynamiczne rezerwy poprzednich modeli bass-reflex z precyzją konstrukcji o zamkniętej obudowie.

Modele PIEGA Premium Wireless Gen2 charakteryzują się jednolitą aluminiową obudową, są tworzone ręcznie w fabryce Piega w Horgen nad Jeziorem Zuryskim. Wszystkie modele są dostępne w wykończeniu ze szczotkowanego aluminium, anodowane na czarno lub pokryte białym lakierem.

Ceny oraz dostępność: Kolumny głośnikowe PIEGA Premium Wireless są dostępne w sprzedaży u autoryzowanych dealerów. Wszystkie ceny są sugerowanymi cenami detalicznymi za sztukę z VAT.

PIEGA Premium 301 Wireless Gen2: 7 999 zł
PIEGA Premium 501 Wireless Gen2: 14 999 zł
PIEGA Premium 701 Wireless Gen2: 18 999 zł
PIEGA connect plus: 2 799 zł
PIEGA connect (transmiter bez streamingu): 1 399 zł
FNCE S.A.
ul. Kurantów 3402-873 Warszawa www.fnce.eu