NEWS: Subwoofery Perlisten Audio – R210s i R212s.

Poczuj ważącego 8 ton, biegającego z prędkością 32 km/h T-Rex na nowych modelach subwooferów Perlisten Audio R210s i R212s.

Tam, gdzie najważniejsza jest wierność przekazu najniższego zakresu pasma, nie ma lepszej ekspresji basu niż subwoofery push-pull marki Perlisten Audio. Do dotychczasowej oferty czterech subwooferów Perlisten dołączają właśnie Perlisten R210s i R212s o konstrukcji zamkniętej. Dynamiczne, dokładne, mocne. Mogą tańczyć lekko jak baletnica lub miażdżyć częstotliwości znacznie poniżej 20 Hz.

Subwoofery Perlisten – linia D i linia R

Subwoofery marki Perlisten Audio to zaawansowana konstrukcja o potężnej mocy, oparta o masywne magnesy, wielowarstwowe dolne zwieszenie Nomex i lekki aluminiowy drut cewki drgającej oraz membrany kompozytowe. Podczas gdy w subwooferach serii D membrany o maksymalnym wychyleniu +/-30mm wykonano z włókna węglowego, w serii R zastosowano membrany z włókna szklanego o wychyleniu +/-20mm. W tym roku najwyższy model z serii D, czyli Perlisten Audio D215t zdobył nagrodę EISA w kategorii „najlepszy subwoofer kina domowego”.

Producent nie spoczął jednak na laurach i rozszerza rodzinę subwooferów o linię R, z dwoma reprezentantami subwooferów aktywnych w zamkniętych obudowach: Perlisten R210s i Perlisten R212s. To, co przede wszystkim odróżnia te dwa modele, oprócz wymiarów i wagi, to średnica i materiał z jakiego wykonano membrany. W serii R zastosowano membranę z włókna szklanego, w subwooferze R210s ma ona średnicę 25cm, a w R212s – 30 cm.

Nowa linia R czerpie ze sprawdzonych zaawansowanych rozwiązań technologicznych z wyższej serii D i nadal zapewnia doskonałe rozszerzenie niskich częstotliwości.

Perlisten Audio za cel stawia sobie uzyskanie imponująco niskiego poziomu zniekształceń, nawet przy najwyższych poziomach głośności. Pozwala to na odtworzenie subtelności każdego szczegółu niskich tonów, od gitary basowej po odgłos biegnącego T-Rexa o częstotliwości 12 Hz.

Przetworniki niskotonowe w układzie “Push-Pull”

Dwa przetworniki niskotonowe z włókna szklanego o wychyleniu liniowym +/-20 mm zostały zaprojektowane i wykonane przez zespół Perlisten Audio. Aby zmaksymalizować ich wydajności, każdy aspekt przetwornika niskotonowego jest zoptymalizowany komputerowo, a następnie zweryfikowany za pomocą zaawansowanego sprzętu testowego Klippel.

Przetworniki niskotonowe są następnie montowane w konfiguracji Push-Pull, co zredukuje zniekształcenia harmoniczne parzystego rzędu o dodatkowe 10-12dB. W ten sposób uzyskujemy znacznie czystszy dźwięk niż w przypadku pojedynczego przetwornika czy konwencjonalnych subwooferów z dwoma przetwornikami.

Ich odpowiednim wysterowaniem zajmuje się wzmacniacz o mocy szczytowej 1300W. Wszystkie funkcje i zabezpieczenia są kontrolowane przez data bath DSP oraz 32-bitowy procesor ARM M4 Cortex, zdolny do zareagowania ciągu mikrosekundy. Wszystko to, by mieć pewność, że wzmacniacze Perlisten o mocy 1.3 kW są zawsze pod kontrolą, nawet gdy schodzą znacznie poniżej 20 Hz.

Certyfikat THX Dominus

Pasja, wiedza i zaangażowanie zespołu Perlisten Audio zaowocowały autorskimi technologiami i rozwiązaniami, które nie tylko są zgodne z najwyższymi standardami audio, ale osiągają poziom najbardziej wymagającego certyfikatu THX Dominus, który dla innych nadal jest nieosiągalny.

Dominus to najnowsza i najwyższa klasa certyfikatu THX, odnosząca się do pomieszczeń kinowych, które mieszczą się w kategorii pomiędzy dużymi kinami domowymi a kinami komercyjnymi, o powierzchni do 184m3 i odległości oglądania do 6 metrów (odpowiednio do 6500 stóp sześciennych i do 20 stóp). Opierając się na zastrzeżonej metodologii rygorystycznego testowania, inżynierowie THX zwracają szczególną uwagę na poziomy zniekształceń przy dużych głośnościach. Przy certyfikacie THX Dominus doprowadzono to do ekstremum – głośniki poddane ciśnieniu akustycznego na poziomie 120 dB muszą ograniczyć zniekształcenia do minimum. THD poniżej 0,5% przy poziomach odsłuchu 90 dB i bezkompromisowe limity zniekształceń przy ekstremalnym 120 dB SPL to wyjątkowo ambitny cel.

Zarówno R210s jak i R212s zdołały przejść certyfikację THX. Potwierdzono, że gdy używane są pojedynczo, osiągają wysoki poziom THX Ultra. Jednak gdy używamy w sali kinowej 4 subwooferów R210s lub 2 subwooferów R212s, to osiągają one wyśrubowane wymagania certyfikatu THX Dominus, wypełniając duże pomieszczenia kinowym poziomem subbasu.

Aplikacja i ekran LCD

Subwoofery z serii R posiadają 2,4-calowy ekran dotykowy LCD i możliwość kontrolowania zaawansowanych ustawień za pomocą aplikacji Perlisten (dostępnej na Android i iOS). Sterowanie maksymalnie ośmioma subwooferami z trzema ustawieniami własnymi korektora 10-pasowego PEQ (cut, boost lub THX), opóźnienie czasowe, faza, sześć standardowych korektorów, zwrotnicami dolnoprzepustowymi 24 dB i przełączaniem polaryzacji to dostępne narzędzia do optymalizacji wydajności w pomieszczeniu.

Za pośrednictwem aplikacji Perlisten, wraz z aktualizacjami oprogramowania układowego OTA, otrzymujemy także najnowsze ulepszenia.

Łączność

Oba subwoofery Perlisten R210s oraz R212s posiadają niezbalansowane wejścia i wyjścia RCA, a także zbalansowane wejścia i wyjścia XLR dla lewego i prawego kanału, obsługując łańcuchowe łączenie i użycie lewego/prawego stereo/mono.

Cena Perlisten Audio R210s: 22990 zł

Cena Perlisten Audio R212s: 28450 zł

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

RAFKO Dystrybucja

ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
tel. 85 7479757
tel. 85 7479751
tel. kom. 607266216

https://rafko.com/pl/

Chcecie porozmawiać o audio i muzyce ?

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK

AudioMuzoFans

redakcja: audiomuzofans.p