NEWS: Wilson Audio WATT/Puppy podłogowy zestaw głośnikowy

Oto reedycja jednego z najbardziej kultowych dzieł sztuki w świecie głośników: WATT/Puppy. Inspirując się dziedzictwem oryginalnego modelu, rozwój tego niezwykle rozpoznawalnego projektu rozpoczął się z pełną nadziei wizją: stworzenia WATT/Puppy, który odda hołd oryginalnemu projektowi, wykorzystując jednocześnie najnowsze technologie i innowacje rozwijane przez ponad 50 lat. Innymi słowy, chodziło o stworzenie WATT/Puppy, jakiego Dave Wilson zbudowałby, gdyby miał do dyspozycji zasoby, jakimi obecnie dysponuje Wilson Audio.

Materiałowe DNA

Początkowy model WATT/Puppy przeszedł łącznie osiem ewolucji w okresie od 1986 do 2011 roku. W tych ośmiu iteracjach wykorzystywano różnorodne materiały, z których każdy został strategicznie zintegrowany i dostosowany do odpowiednich okresów rozwoju. Każda zmiana w materiałach przesuwała granice tego, co było osiągalne w dziedzinie możliwości głośników w tamtych czasach.

W początkowych latach obudowy Puppy wykorzystywały laminowaną wersję płyty pilśniowej o wysokiej gęstości (HDF) o wadze 60 funtów, podczas gdy WATT zawierał polimetakrylan metylu (PMMA).

Trzynaście lat po wycofaniu serii 8, WATT/Puppy jest teraz zbudowany z najbardziej wyrafinowanych wersji X-Material dla wewnętrznego usztywnienia i zewnętrznej obudowy, S-Material dla połączenia głośnika średniotonowego z przednią przegrodą WATT i V-Material dla górnej części Puppy, służącej jako pochłaniacz wibracji dla WATT.

Każdy z tych unikalnych materiałów jest skrupulatnie wybierany ze względu na jego specyficzne właściwości, zarówno w zakresie kontroli wibracji, jak i reprodukcji dźwięku. To zobowiązanie do doskonałości materiałowej jest jednym z wielu elementów, które zapewniają, że WATT/Puppy zapewnia najlepszą możliwą jakość dźwięku w tej stosunkowo kompaktowej konstrukcji.

Głośnik wysokotonowy Convergent Synergy Carbon (CSC)

Kiedy Wilson Audio zaprezentowało swoją najnowocześniejszą i najbardziej zaawansowaną technologię komory tylniej wykonanej z włókna węglowego w głośniku wysokotonowym Convergent Synergy Carbon (CSC), otworzyło to drogę do płynnego i liniowego rozwinięcia wysokich częstotliwości. Doskonałe szczegóły harmoniczne przeniknęły przez przestrzeń dźwiękową, zaś wynikiem tego było znaczne polepszenie jakości dźwięku oraz wyjątkowa przyjemność z odsłuchu.

Głośnik wysokotonowy CSC, pierwotnie opracowany dla modelu Alexx V, został również wkomponowany w systemy Alexia V i Sasha V. Ta zachwycająca kopułka wysokotonowa z tkaniny naturalnie i płynnie współgra z głośnikiem średniotonowym AlNiCo oraz dwoma głośnikami niskotonowymi, z którymi jest zestawiona.

AlNiCo QuadraMag

Wilson Audio zintegrował swój ulubiony 7-calowy przetwornik średniotonowy AlNiCo (aluminium – nikiel – kobalt) QuadraMag, który został opracowany i wykorzystywany w systemach Chronosonic XVXAlexx VAlexia V i Sasha V. Ta zaawansowana technologia generuje bogaty, tonalnie zrównoważony dźwięk w zakresie częstotliwości, który jest najbardziej czuły dla ludzkiego ucha, oferując prawdziwie urzekające doznania dźwiękowe. Przetwornik AlNiCo QuadraMag znany jest z wyjątkowej zdolności do precyzyjnego odwzorowania dźwięku i zachowania liniowości, co przekłada się na większą głębię i trójwymiarowość.

Przegroda WATT została stworzona z unikalnej mieszaniny materiałów, które tworzą stabilną i niskorezonansową powierzchnię łączącą przetwornik średniotonowy; to zaś wzmacnia dźwiękową ekspresję QuadraMag.

Regulowany tylny kolec i poziomica

Ztyłu modułu WATT znajduje się regulowany kolec, który pozwala na precyzyjne ustawienie w dziedzinie domeny czasowej. Dodatkowo, moduł WATT spoczywa na solidnej szynie, zainstalowanej bezpośrednio w płycie górnej V-Material, znacznie redukując wibracje z obudowy głośnika niskotonowego do obudowy WATT. Zintegrowana poziomica bąbelkowa na górze Puppy zapewnia łatwe poziomowanie podczas procesu instalacji.

Kondensatory

Pół wieku temu projektanci głośników powszechnie korzystali z kondensatorów o prostej, jednozwojowej konstrukcji. Trzeba przyznać, że w tamtych czasach możliwości technologiczne były ograniczone. Podczas gdy niektóre współczesne zestawy głośnikowe wciąż wykorzystują te podstawowe wersje jako standardowe kondensatory, Wilson Audio stale przedefiniowuje granice możliwości.

Wielosekcyjne kondensatory RelCaps, stosowane we wszystkich systemach głośnikowych Wilson Audio, są produkowane w zakładach Wilson Audio za pomocą najnowocześniejszych maszyn i wykończone ręcznie. Dzięki temu procesowi powstają jedne z najbardziej precyzyjnych, złożonych, spójnych i doskonałych brzmieniowo kondensatorów dostępnych obecnie na rynku.

Nowy uchwyt

Drążkowy uchwyt z tyłu oryginalnego WATT został pierwotnie zaprojektowany w 1985 roku jako praktyczny sposób dla Davida Wilsona, założyciela Wilson Audio i ówczesnego inżyniera nagrań, na transport jego niestandardowych monitorów studyjnych na sesje nagraniowe. Od tego czasu ten funkcjonalny i solidny uchwyt ewoluował dla WATT/Puppy. Obecna konstrukcja jest stylizowana na pewny i wygodny chwyt niezależnie od kąta nachylenia. Podobnie jak oryginalny uchwyt WATT, nowy uchwyt bez trudu utrzymuje ciężar modułu WATT podczas transportu i instalacji.

Medalion 50th Anniversary

Medalion 50. rocznicy Wilson Audio został stworzony, by uczcić pięć dekad autentycznej doskonałości w reprodukcji dźwięku i rzemiośle. Ten limitowany medalion, dostępny wyłącznie na zestawach WATT/Puppy w 2024 roku podczas historycznych obchodów 50-lecia Wilson Audio, jest symbolem uznania dla tego zremasterowanego, kultowego projektu. Kolor medalionu odpowiada barwie osprzętu wybranego dla zestawu WATT/Puppy. Bez względu na to, czy wybrano przezroczysty czy czarny osprzęt, medalion będzie odzwierciedlał wykończenie. Dodatkowo, unikalny czerwony medalion będzie towarzyszył wyłącznie czerwonym wariantom malowania WATT/Puppy, czyniąc tę wersję najbardziej wyjątkową spośród wszystkich.

Dwa 8-calowe głośniki niskotonowe

Na pytanie o przetworniki użyte w WATT/Puppy, prosta odpowiedź brzmi: “Te same, co w modelu Sasha V“. Oznacza to obecność dwóch 8-calowych głośników niskotonowych wykonanych z jednorodnego kompozytu celulozowego. Te dynamiczne głośniki zostały precyzyjnie zaprojektowane, aby dostarczyć elastyczną odpowiedź w zakresie niskich częstotliwości, gwarantując dźwiękowe wrażenia, które są zarówno potężne, jak i szczegółowe.

Dystrybucja w Polsce:

Audiofast

91-174 Łódź

Romanowska 55e, pasaż, lokal 9

+48 426133750

info@audiofast.pl