NICK MASON’S SAUCERFUL OF SECRETS – KLUB WYTWÓRNIA

28.05.2022 – Saucerful Of Secrets – The Echoes Tour miała swój przystanek w Łodzi.

Nick Mason Saucerful of Secrets – na koncercie w łódzkiej Wytwórni zaprezentował wczesne utwory Pink Floyd. (28.05.2022)

Nick Mason jedyny muzyk, a również założyciel Pink Floyd, który nagrywał i koncertował od samego początku do końca zespołu.

Z Nickiem Masonem wystąpili wspaniali muzycy:

Gary Kemp (gitara i śpiew, Spandau Ballet)
Lee Harris (gitara, Blockheads)
Guy Pratt (bas, Pink Floyd)
Dom Beken (keyboards)

Nie była to pierwsza wizyta Nick Mason Saucerful of Secrets w Polsce – już 2019 roku na Torwarze odbył się koncert zespołu, lecz daleko mu do koncertu w łódzkiej Wytwórni.

W Łodzi sala koncertowa została zapełniona wiernymi fanami zespołu, atmosfera była wręcz mistyczna, a jakość nagłośnienia i oprawa wizualna wprawiała tłum w psychodeliczną euforię (nawiązując do gatunku muzycznego, który miedzy innymi wykonywał zespół Pink Floyd).

Utwory, które usłyszeliśmy to lata 60. i wczesne 70.:

“One Of These Days” na którym usłyszeliśmy głos samego Nicka Masona.

“Set the Controls for the Heart of the Sun”

Lucifer Sam”

See Emily Play

“Echoes” jena z najdłuższych kompozycji (23:31)

Wielkie brawa dla Kubica Production z Kamilem Kubicą na czele i wszystkich osób, którzy przyczynili się w tak trudnych i szalonych czasach, że koncert choć kilkukrotnie przedkładany w ogóle się odbył. Wielkie dzięki.

Redakcja w postaci Janusza Sowińskiego przeprasza za jakość zdjęć – byliśmy tam prywatnie, a zdjęcia robiliśmy telefonem komórkowym, ale bawiliśmy się najlepiej jak mogliśmy i jeszcze długo dźwięki z koncertu zostaną z nami.

To my zasłuchani 🙂