Nowe referencyjne subwoofery REL: No.31 & No.32

Nowe referencyjne subwoofery REL: No.31 & No.32

Angielski producent subwooferów, firma REL, poinformowała o dwóch nowych, referencyjnych subwooferach, modelach No.31 i No. 32. Są one szczytem możliwości tego specjalisty i mają być dla niego punktem odniesienia przez najbliższe lata.

No.31 jest referencyjnym subwooferem, powstałym na bazie modelu No.32, ale przy wykorzystaniu 12″ (350 mm) głośnika z membraną z włókna węglowego. Każdy aspekt No.31 został kompleksowo zmodernizowany i udoskonalony. No.31 oferuje klasyczną zwrotnicę zastosowaną w No.32, te same podwójne filtry parametryczne, przetwornik, a także który wytrzymuje trzykrotnie większą moc, aby dostarczyć naprawdę ekscytujące doświadczenia.

1000-watowy wzmacniacz No.32 znajduje się również w No.31, tyle że jego moc ograniczona została do 900 watów, aby lepiej współpracował z 12-calowym głośnikiem. Pozwala to dostarczyć maksymalną dynamikę przy jednoczesnym zapewnieniu długiego czasu bezawaryjnej pracy dla obu elementów. LimitLess Limiter™ pozwala wzmacniaczowi na pracę do granic możliwości bez słyszalnej kompresji.

No.31 i No.32 zachowują wyjątkowe piękno zaoblonej obudowy, dodając do tego przeprojektowany 15″ (380 mm) przetwornik z włókna węglowego, który może pochwalić się 4″ (100 mm) skokiem całkowitym i niezawodnym wzmacniaczem o mocy 1000 W, wyposażonym w kondensatory cienkowarstwowe, wyższe wzmocnienie i lepsze układy zabezpieczające.

Obydwa subwoofery można układać w Line Array. Zapewnia to niebywałą jakość dźwięku, jakiej nie jest w stanie zagwarantować żaden konkurent. Dla tych, którzy szukali najlepszych doznań muzycznych i kinowych, Line Array odblokowuje ostateczny wymiar reprodukcji systemu. Audiofile od lat szukają trójwymiarowego dźwięku, jednak przeoczyli prosty fakt, że wysokość – nie głębokość – jest tym brakującym ogniwem. Tworząc produkty, które są przeznaczone do układania w linie po 3 na kanał (lub w wyjątkowo wysokich pomieszczeniach, po 5), przy zachowaniu indywidualnych ustawień zwrotnicy i kontroli wzmocnienia dla każdego subwoofera, REL stworzył arcydzieło, które zapewnia to, o czym najbardziej doświadczeni audiofile marzą od 40 lat.

Subwoofery wyposażone zostały w piękny pilot zdalnego sterowania. Jego idealne dopasowanie do dłoni to wynik przemyśleń i wielu serii prób i błędów podczas opracowywania prototypu. Drugą reakcją jest świadomość jego masy, która świadczy o jakości, trwałości i niezmienności. Wzmocnienie sygnału wysokopoziomowego (lub, w przypadku głośników aktywnych, niskopoziomowego) umieszczono wygodnie po prawej stronie, zwrotnica znajduje się na środku, a regulacja wzmocnienia 0,1/LFE jest przesunięta ku lewej stronie.

REL No.31 & No.32 – referencja, jakiej nie znałeś!

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Audio Center Poland

Adres:  ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków

Telefon: +48 508 590 213 | 12 265 02 85 | 12 265 02 86

http://www.audiocenter.pl

E-mail: audiocenter@audiocenter.pl

Redakcja: audiomuzofans.pl

J.S.