NuPrime STA-9X – Potężna moc i nowa jakość brzmienia

NuPrime STA-9X – Potężna moc i nowa jakość brzmienia

STA-9X to najnowsza końcówka mocy od NuPrime. Jeszcze lepsza, jeszcze mocniejsza, za sprawą której dźwięki instrumentów w górnych rejestrach zyskują dodatkowy blask, a wokale dostarczają jeszcze bardziej emocjonalnych doznań!


NuPrime STA-9X jest udoskonalonym następcą STA-9, a wywodzi się z AMG-STA. W trybie stereo pracuje z mocą 2×130 przy 8 Ohm, a w trybie mono jest zdolny wygenerować aż 1x330W przy 8 Ohm!

Końcówka STA-9X pracuje w klasie D+A. Została zaprojektowana z ulepszonym przebiegiem harmonicznych parzystego rzędu w stosunku do modelu STA-9. W ten sposób zapewnia brzmienie, które jest inne od suchego, klinicznego, ostrego dźwięku, kojarzonego z technologią półprzewodnikową lub miękkiego i ciepłego dźwięku, kojarzonego z większością wzmacniaczy lampowych.

STA-9X zapewnia idealną równowagę między bogato teksturowanymi barwami i harmonią, ma odpowiednio wyważone niskie tony, zaskakującą dynamikę, znakomitą szczegółowość, a przy tym buduje głęboką scenę dźwiękową.

NuPrime STA-9X wywodzi się z projektu ULCAM (Ultra Linear Class A Module) oraz projektu wzmacniacza STA-9 klasy D. Dodatkowo urozmaicona została koncepcją projektową końcówki mocy AMG-STA.

Silny, wysoko impedancyjny wzmacniacz typu single-ended, bez ujemnego sprzężenia zwrotnego w sekcji przedwzmacniacza, został połączony z wzmacniaczem klasy D o podwójnym sprzężeniu zwrotnym. W ten sposób STA-9X osiągnął dźwięk ciepły oraz dynamiczny, z niezwykłą szybkością i przejrzystością.

Wzmacniacze NuPrime wnoszą tradycyjne impulsowe konstrukcje klasy D na zupełnie nowy poziom, ponieważ używają samo oscylujących obwodów do wygenerowania fali modulowanej szerokością impulsów (PWM). Wzmacniacz STA-9X przełącza się z częstotliwością 750kHz (najwyższa na rynku), znacznie przekraczającą częstotliwość próbkowania płyt kompaktowych 44.1kHz. Większość wzmacniaczy w klasie D przełącza się z częstotliwością 300 kHz lub mniejszą.

STA-9X został wyposażony w nowy zasilacz liniowy z wysokowydajnym transformatorem toroidalnym, który redukuje szumy o wysokiej częstotliwości i zapewnia wysoką wydajność w zakresie niskich częstotliwości. Za filtrowanie zasilania odpowiadają 4 kondensatory dedykowane do zastosowań audio.

Opatentowane przez NuPrime nóżki zapewniają izolację i pochłanianie wibracji z powierzchni, na której stoi urządzenie. Poprawiają w ten sposób warunki pracy końcówki mocy i co za tym idzie – jakość dźwięku.

Właściwości:

 • Ulepszony w stosunku do STA-9, wzmacniacz STA-9X z pojedynczym nieujemnym sprzężeniem zwrotnym klasy A i podwójnym sprzężeniem zwrotnym klasy D wywodzi się z AMG STA. Ta konstrukcja pozwala STA-9X produkować więcej szczegółów i wyższą rozdzielczość niż STA-9.
 • Tryb stereo z możliwością mostkowania w tryb mono, w którym dysponujemy mocą 330W przy 8 Ohm.
 • Udoskonalony obwód parzystych harmonicznych (H2) zapewnia ciepłą i naturalną charakterystykę dźwięku.
 • 130% wyższa zdolność wysterowania prądu wyjściowego niż STA-9 pozwala głośnikom o niskiej impedancji uzyskać lepszą dynamikę i moc.
 • Praca z częstotliwością przełączania 750 kHz, zapewnia wysoką rozdzielczość odtwarzania z rozszerzonym pasmem przenoszenia do 50kHz.
 • Nowy liniowy zasilacz z wysokowydajnym transformatorem toroidalnym redukuje szumy o wysokiej częstotliwości i wzmacnia wydajność w zakresie niskich częstotliwości.
 • Ścieżka sygnału unika kondensatorów sieciujących, dzięki czemu uzyskuje się pasmo przenoszenia na poziomie prądu stałego, zapewniając czystą przyjemność muzyczną.

Brzmienie:

 • Ogromna scena dźwiękowa
 • Szybka, błyskawiczna dynamika
 • Bardzo niski poziom zniekształceń i szumów
 • Muzyka wyłania się z nieskazitelnego tła, z delikatnymi detalami i wszelkimi niuansami

Specyfikacja:

Wejścia:
RCA: wejście niezbalansowane x 1
XLR: Wejście zbalansowane x 1
Trigger IN (12V)

Wyjścia:
Wyjście głośnika stereo x 1 komplet
Wyjście głośnika mono x 1 komplet
Trigger OUT (12V)

Moc: 2 x 130 W / 1 x 330 W przy 8 omach

Szczytowa moc wyjściowa: 2 x 170 W / 1 x 370 W przy 8 omach

Impedancja wejściowa: 47 k Ohm

Stosunek sygnału do szumu: > 90dB przy 1W, 10W, 100W

THD+N: 0,005% (stereo) / 0,005% (mono)

Pasmo przenoszenia: 10Hz do 50kHz

Napięcie AC – cały świat: (115 VAC / 230 VAC) z przełącznikiem wyboru napięcia na spodzie urządzenia

Bezpiecznik AC: 3A, 250VAC

Wymiary: 235 mm szer. x 281 mm głęb. x 60 mm wys. (wraz z nóżkami)

Waga: 4 kg

Kolor: czarny lub srebrny

Cena: 6395 zł

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

RAFKO Dystrybucja

ul. Handlowa 7
15-399 Białystok
tel. 85 7479757
tel. 85 7479751
tel. kom. 607266216

https://rafko.com/pl/

Chcecie porozmawiać o audio i muzyce ?

ZAPRASZAMY DO NASZEJ GRUPY NA FACEBOOK

AudioMuzoFans