PREMIERA !!! – Chord Electronics Mojo 2

Chord Electronics, lider w branży cyfrowego audio najwyższej klasy wprowadza na rynek przenośny przetwornik cyfrowo-analogowy z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym Mojo 2. To jednocześnie pierwsze na świecie urządzenie, które posiada bezstratny procesor DSP na pokładzie, ustanawiając na nowo poprzeczkę jakościową, jeżeli chodzi o przenośne źródła audio wysokiej klasy.

Niemalże siedem lat po tym, jak marka Chord wykreowała niszę przenośnego sprzętu klasy hi-end wprowadzając Mojo, wieloletni konsultant firmy w zakresie cyfrowego Audio, Rob Watts, stworzył nowe urządzenie. I to w dodatku takie, które kryje w sobie pierwszą na świecie, przełomową technologię.

Nowe Mojo 2 czerpie z wielu nowych funkcji, a główną z nich jest rewolucyjny procesor cyfrowy DSP, pierwszy tego rodzaju na świecie.

Rewolucyjny procesor cyfrowy o ultra wysokiej rozdzielczości jest całkowicie transparentny, umożliwiając jednocześnie regulację barwy w całym zakresie częstotliwości bez jakiejkolwiek utraty jakości. Ta nowa technologia daje Mojo 2 niezrównaną kompatybilność z jakże szerokim wachlarzem słuchawek dostępnych w dzisiejszych czasach na rynku oraz elastyczność w zakresie komponentów źródłowych i rodzajów cyfrowych plików audio.

Dodatkową funkcją jest wprowadzenie systemu menu. Nawigacja odbywa się tutaj poprzez sferę kontrolującą, a samo zaś menu wprowadza funkcję wyciszenia, cztero-pozycyjną funkcję „Crossfeed”, podróżną blokadę przycisków oraz oczywiście w pełni bezstratną kontrolę barwy.

Nowe wejście danych USB-C

Ilość wejść cyfrowych zwiększyła się do czterech, dzięki nowego wejściu USB-C wprowadzonemu dla większej elastyczności. Wejście to współistnieje z wejściem optycznym, koaksjalnym i wejściem Micro-USB. Warto zwrócić uwagę, iż wejście koaksjalne posiada podwójne wejście danych dla urządzenia M Scaler. Jednocześnie nowe Mojo 2 posiada dwa wyjścia słuchawkowe 3.5mm mini-jack.

Lepsza bateria i ładowanie

Mojo 2 uzyskało dużo lepsze zarządzanie stanem baterii. Uzyskano to poprzez nowy system ładowania i kontroli, który teraz bazowany jest na układzie FPGA. Ta technologia daje dużo krótsze czasy ładowania, a jednocześnie minimalizuje aż
o 75% straty w trakcie tego procesu, co pozwala na większą skuteczność i niższe temperatury samego ładowania. Powiększono także o 9% pojemność baterii, co przekłada się na dłuższy czas działania bateryjnego, które teraz przekracza 8 godzin.

Znany z Mojo inteligentny tryb biurkowy został także ulepszony, teraz
z odizolowaną baterią oraz przeprojektowanym zasilaczem tak, aby lepiej wspierać tryb pracy z sieci bez jakiejkolwiek utraty na jakości brzmienia.

Znacznie ulepszona przejrzystość soniczna

Mojo 2 jest teraz sprzężony stałoprądowo dzięki zastosowaniu cyfrowego układu DC-servo. Jednocześnie posida też ulepszony autorski filtr cyfrowy WTA, który teraz poziada aż 40,960 obwiedni i korzysta z 40 rdzeni DSP. Dodatkowo ulepszone kształtowanie szumów oferuje teraz wyczuwalnie lepszą głębię i odbiór detali.
A ulepszenia we właściwym przetworniku Pulse Array DAC przekładają się na niższe zniekształcenia i mniejsze szumy poza właściwym pasmem audio.

Funkcje cyfrowego procesora DSP UHD

Ten unikalny procesor, który jest teraz integralną częścią Mojo 2 otwiera przed nami zupełnie nowe możliwości. Umożliwia on dokładne dostrojenie barwy w 18 krokach w każdym z czterech zakresów częstotliwości: niższy bas, średni bas, niższe wysokie tony, najwyższe tony.

Zasięg regulacji głośności także został poprawiony od +18 dB do -108 dB, i teraz posiada dwa oddzielne tryby wzmocnienia: niską i wysoką głośność.

Jednocześnie zintegrowano teraz czteropozyjny efekt „Crossfeed”, który umożliwia uzyskanie efektów przestrzennych na słuchawkach, które doskonale naśladują stereofonię znaną z kolumn głośnikowych.

Najlepsza w klasie jakość wykonania

Mojo 2 jest zaprojektowany i ręcznie wykonany w Wielkiej Brytanii. Posiada niezwykle solidnie i precyzyjnie zarazem wykonaną obudowę z aluminium, które jest anodyzowane na czarno. Obudowa posiada cztery okrągłe gałki sterujące, które zostały wykonane z wysokiej jakości polikarbonatu.

Bezprzewodowa łączność z Poly2

Mojo 2 jest w pełni kompatybilne ze streamerem i serwerem plików Poly, umożliwiając streaming audio wysokiej rozdzielczości oraz dostęp do aż 2TB plików, które można umieścić na karcie microSD.

DYSTRYBUCJA W POLSCE:

Audio Center Poland

Adres:  ul. Henryka Sucharskiego 49, 30-898 Kraków

Telefon: +48 508 590 213 | 12 265 02 85 | 12 265 02 86

http://www.audiocenter.pl

E-mail: audiocenter@audiocenter.pl