AUDIOFILSKA MAJÓWKA W Q21-REPORTAŻ

 

Audiofilska majówka w Q21 jak wypadła, co zagrało, ile potu wypociliśmy i jak smakował grill…

09 czerwca w bardzo upalną sobotę Q21 zorganizowało “Audiofilską Majówkę”. Dlaczego w czerwcu majówka? To pewnie tylko wiedzą w Q21. Jest to cykliczna impreza organizowana raz do roku w siedzibie firmy w Pabianicach. Tym razem spotkanie powiązano z 15-leciem forum audiostereo.

Event odbywa się w ciekawym i przyjemnym formacie, czyli grill, muzyka, wykłady i rozmowy bez końca. Q21 posiada duży plac, na którym zorganizowano grilla (przyznamy, że bardzo smacznego 🙂 ). Dobrze że był namiot i chłodne napoje, ponieważ słońce niemiłosiernie piekło. Impreza zebrała około 90 osób, co warte uwagi to że przybyły również całe rodziny i każdy znalazł coś dla siebie.

 

 

Sale odsłuchowe mieszczą się na dwóch piętrach, parter opanowała muzyka z nośników cyfrowych, a mianowicie prezentacja plików audio oparta na elektronice Hegel H-190, odtwarzaczu strumieniowym Cambridge Audio CX-N oraz głośnikach Dynaudio Contour 20. Okablowanie głośnikowe Albedo Monolith monokrystal, RCA Ortofon Reference 7NX-705 oraz zasilanie Gigawatt PF-2 + LC2. Tutaj było trochę spokojniej, ale cały czas grupa około 10 osób okupowała ten pokój, wsłuchując się w ciekawy wykład na temat rożnych formatów plików z muzyką.

 

 

Na parterze można było również nabyć płyty winylowe i cd na stoisku firmy Voice, trzeba wspomnieć nie byle jakie – w większości bardzo dobre wydania Audiofilskie.

 

 

Ale wisienką na torcie (lub truskawką, jak mawia nasza słynna gwiazda piłkarska) była wizyta na pierwszym piętrze – tam na początku prezentację prowadził p. Jarek z Haiku Audio, przedstawiał możliwości wzmacniaczy wspomnianej firmy, w różnych zestawieniach. Potem sukcesywnie następowały zmiany wzmacniaczy, kolumn, kabli itp. Ciekawym pomysłem było również pokazanie co wzmacniacz lampowy kryje w środku tzw. “audioporn” ;). I tu zaskoczenia nie było – wręcz wzorowa budowa wzmacniaczy Haiku robiła niemałe wrażenie.

Przytoczę tu kilka prezentowanych zestawów .

Zaczęliśmy zestawem Haiku Audio, hybrydową Jowitą oraz lampową Selene. Do tego podpięte byłby głośniki Buchardt Audio S300mkII, źródło odtwarzacz CD Roksan K3 oraz zamiennie gramofon Pro-Ject Xtension 10 Evo z wkładką Ortofon MC Cadenza Red. Okablowanie głośnikowe Cardas Parsec, RCA Tara Labs Apollo I oraz zasilanie Gigawatt PF-2 + LC2.

 

 

W następnym etapie spotkania zamieniliśmy głośniki na Harbethy SHL-5+.

 

 

Po krótkiej przerwie, lekkim odsapnięciu na dworze i otarciu potu z czoła (tego dnia było około 30 stopni Celsjusza), rozpoczęliśmy druga część odsłuchów. Tym razem zagrały słowackie głośniki Adam Vox, prezentowana była najtańsza podłogówka Set / HFF-W-CA oraz wyższy model Ashkelon. Grało to z Atoll’em IN-300 zamiennie z hiszpańską lampą ARS-Sonum Filarmonia SK.

 

 

 

Dużym pozytywnym zaskoczeniem były głośniki słowackiej manufaktury Adam Vox – oprócz perfekcyjnego stolarskiego wykonania, użytych komponentów, zaprezentowały to co najważniejsze dla każdego Audiofana, czyli jakość dźwięku, która stała na najwyższym poziomie. Bas zszedł do piekieł, ale przy tym był w pełni kontrolowany, konturowy, a przestrzeń i ogólna przyjemność ze słuchania tych niebanalnych mało znanych kolumn, pozwoliła z bananem na ustach zakończyć odsłuchy.

 

( prezentacje jak widać na zdj. wzbudzały duże zainteresowanie ) 

Wracając do przyziemnych przyjemności  to około godziny 17 podano Tort z okazji 15-lecia audiostereo – trzeba przyznać że bardzo smaczny, wspaniale się komponował z kieliszkiem szampana, którym toast za następne udane lata wzniósł właściciel forum audiostereo wraz z p.Jackiem właścicielem Q21.

 

 

Kończąc krótką opowieść o tym ciekawym wydarzeniu, życzymy Q21 następnych tak udanych evenów, a audiostereo następnych jubileuszy.

 

Q21

Pabianice ul. Reymonta 12

https://www.q21.pl/

redakcja: audiomuzofans.pl