Jezabel Jazz na Soundedit ’21 – NEWS

Zespół powstał wiosną 1990 roku w Łodzi jako lokalna supergrupa w składzie: Tomasz „Mechu” Wojciechowski – śpiew, gitara, klawisze [Blitzkrieg], Krzysztof Najman – bas [Anathema, Pornografia] oraz Gerard Klawe – perkusja [Rezerwat]. Szybko zachwycili swoim ekspresyjnym, psychodelicznym gitarowym graniem publiczność w całej Polsce. Jezabel Jazz wystąpi 21 października w ramach afterparty i zagra swój pierwszy po 15 latach koncert!

Latem tego samego roku wystąpili w Jarocinie na dużej scenie, a jesienią nagrali swój pierwszy album pt.: „Jezabel Jazz” wydany wyłącznie na kasecie. Po roku do składu dołączył klawiszowiec Jacek Partyka. Grupa brała udział w programach telewizyjnych, jej piosenki takie jak: „ Shame” czy „Skorpion” były puszczane w radiostacjach, a „Mandingo” zajęła pierwsze miejsce na liście przebojów Rozgłośni Harcerskiej. Zespół jeździł w trasy między innymi z zespołem VooVoo, dzięki czemu jego popularność wzrastała.

W nowym już składzie Jezabel Jazz nagrał swój drugi album zatytułowany „Prąd”. Również ten materiał nie ukazał się na CD lub LP. Grupa rok w rok pojawiała się w Jarocinie i innych dużych festiwalach, ale nie miała szczęścia do fonografii. Po odejściu Najmana jesienią 1992 r., basistą został Jacek Chrzanowski. We wrześniu 1993 roku grupa definitywnie zawiesiła działalność.

W 2021 r. wytwórnia GAD Records wydała na CD antologię zespołu pt. „Euforia” zawierającą obydwa albumy. Daje to okazję do zaprezentowania muzyki zespołu na żywo. Podczas Festiwalu Soundedit Jezabel Jazz wystąpi w składzie: Tomasz „Mechu” Wojciechowski, Krzysztof Najman oraz Adam Najman. Adam jest synem basisty Jezabel Jazz i Anji Orthodox.

W roku 2021 Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie się w dniach 21 – 24 października w Łodzi. Bilety na koncert L@ Woman Gra The Doors, po którym Jezabel Jazz wystąpi w ramach afterparty, w cenie 99 zł (miejsca siedzące, nienumerowane) są dostępne w kasie Klubu Wytwórnia oraz na stronach bilety24.pl, ticketmaster.pl i going.pl.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na 13. edycję Soundedit, zapraszamy do Łodzi!

Zdjęcie: Maja Konarska

Patronat medialny

redakcja: audiomuzofans.pl